FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-02-17 20:16  [G] Bergepanther czyli trochę inna konserwa 1:25 Military Model
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam
Ponad rok temu kupiłem to cudo w Empiku i sam się potem zastanawiałem dlaczego go kupiłem i pociąłem ale stało się i najważniejsze że udało się skończyć.
Nie mam pod ręką okładki i nie pamiętam jakie wydawnictwo to wydało. Gąski laserowe zakupione w paskach w Modeliku pasują jak ulał bez żadnych problemów.
Model został pomalowany ,a deski na burtach zrobione z forniru. Generalnie wszystko pasowało idealnie.







--

Post zmieniony (08-02-17 20:37)

 
06-02-17 20:49  Odp: [G] Bergepanther czyli trochę inna konserwa 1:25
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Na pierwszy rzut oka wygląda nieziemsko, ale dlaczego nie pokazałeś go na żadnym zdjęciu w całej okazałości. Skupiłeś się na szczegółach a w zasadzie nie wiadomo jak się prezentuje całość... I naprawdę nie pamiętasz wydawnictwa ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
06-02-17 21:05  Odp: [G] Bergepanther czyli trochę inna konserwa 1:25
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Zdjęcia całego modelu nie wyszły zbyt dobrze bo światło jest kiepskie przy tej pogodzie ,a lampa nie daje go na tyle. Wydawnictwa nie pamiętam , jest to jakieś stare wydanie i naklejka na okładce że jest ponownie w sprzedaży. Wydawcę podam jak dotrę do miejsca gdzie sklejam czyli tak za dwa dni.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
06-02-17 21:17  Odp: [G] Bergepanther czyli trochę inna konserwa 1:25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie szukaj każdy wie co to za wydawnictwo : )))))))))

 
06-02-17 22:04  Odp: [G] Bergepanther czyli trochę inna konserwa 1:25
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Wykonanie fajne, detale dopracowane, tylko dlaczego te gąsienice są piaskowe? Czy to wina zdjęć?

--

 
07-02-17 09:32  Odp: [G] Bergepanther czyli trochę inna konserwa 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Bardzo lubię niemiecką pancerkę i muszę przyznać, że całkiem przyjemny model Ci wyszedł :-)
Oczywiście jest kilka rzeczy, które możnaby poprawić dla lepszego efektu, jak np. gąsienice (pomalować kolorem gun metal, przetrzeć metalizerem zęby, gruntozaczepy oraz obręcze kół - tych "wewnętrznych"), lampę Bosh, gaśnicę, ogniwa zapasowe - powinny być ułożone w pionie - 3x po 2 ogniwa , a u Ciebie jest kawałek taśmy w poziomie.
Tak czy inaczej, model ukończony i wart uwagi.
Taka była Twoja wizja i ja to szanuję :-)

Pozdrawiam
Tommy

 
07-02-17 09:47  Odp: [G] Bergepanther czyli trochę inna konserwa 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

W pierwszym odbiorze krzyknąłem wow, bo model prezentuje się bardzo ciekawie, po chwili jednak wdając się w szczegóły, a tu jak zwykle świętuje diabeł euforia moja stopniała. Podzielam uwagi Tomka do których dodałbym jeszcze dziwne osłony wylotu rur wydechowych oraz brak wybłyszczeń na kole napinającym, po którym tarły zęby.
Malowanie na pewno podnosi ocenę modelu, ale skoro już pomalowałeś i to tak realistycznie( skrzynia wokół mechanizmów wyciągarki), to warto popracować nad detalami, uwypukleniami, przetłoczeniami etc.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-02-17 13:44  Odp: [G] Bergepanther czyli trochę inna konserwa 1:25
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Podoba się...też go kupiłem z tą naklejką "ponownie w sprzedaży" ;)
Pytanko jest - z czego zrobiłeś liny na wyciągarkach, bardzo fajne.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
07-02-17 15:44  Odp: [G] Bergepanther czyli trochę inna konserwa 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia modelu. Uwag nie będę powtarzał ;) ale zapytam za Demonem o te liny. Bardzo realistycznie wyglądają.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-02-17 17:57  Odp: [G] Bergepanther czyli trochę inna konserwa 1:25
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jakbyś dodał trochę więcej cieni żeby kolor nie był tak jednolity, i zastosował się do uwag Tommiego to nic a nic by nie brakowało w tym modelu. A tak czuje mały niedosyt, do tego jeżeli prezentujesz swoją pracę warto pokusić się o dobre zdjęcia i odpowiednie kadry. Powodzenia na przyszłość :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024