FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
01-02-17 14:43  Odp: [N] IJN Shimakaze - MODEL HOBBY
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ślicznie dziękuję.

Edit: zmusiłem się do wejścia na FB i teraz łapę o jaki rendering chodzi. Wygląda na to, że przebudowa we własnym zakresie będzie możliwa nawet z zachowaniem "standardu". Czad.

--

Post zmieniony (01-02-17 18:53)

 
02-02-17 10:57  Odp: [N] IJN Shimakaze - MODEL HOBBY
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukasz - krzaczków nie mogło być bo w okresie kiedy wszedł do służby flota japońska już nie malowała żadnych oznaczeń na burtach .Ostatnimi niszczycielami na których były namalowane nazwy na burtach były Akizuki i Teruzuki (?) które weszły rok wcześniej do służby niż Shimakaze.
Przeróbka z wersji '44 na '43 rzeczywiście wygląda na banalną. Wystarczy pominąć pojedyncze działka, platformę pomiędzy wyrzutniami i radar typu 13.
Szkoda że tylko jedną sztukę zbudowali.;-(

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
02-02-17 11:10  Odp: [N] IJN Shimakaze - MODEL HOBBY
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Janisz, przeróbka raczej w drugą stronę.
Widzialem modele plastikowe z namalowaną nazwą ale wiadomo jak to jest w modelarskim światku.
Mam Kiji, Shitatsuyu, Akizuki z krzaczkami co bardzo mi sie podoba wiec po cichu liczyłem, że Shimikaze też może je mieć.
Ale tak jal pisalem, nic to,
Pozdrawiam :)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
02-02-17 11:36  Odp: [N] IJN Shimakaze - MODEL HOBBY
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Masz rację - źle przeczytałem.
No to w drugą stronę o ile jest zapas koloru to trzeba tylko dołożyć tą platformę, działka i radar - druciany;-). Niewiele roboty - o ile jest zapas..... Na platformie oprócz działek były trzy skrzynie - jedna duża i dwie mniejsze. Problemem może też być pokład platformy który był ryflowany. W dodatku platforma była niesymetryczna.
Akurat temat rozkminiam bo dzień przed tą zapowiedzą zacząłem dziabać plastyczanego Shimakaze z Hasegawy 1/350.
Łukasz przed wojną chyba wszystkie japońskie niszczyciele miały nazwy namalowane na burtach plus numery dywizjonów / flotylli.
Dla mnie zagadką było dlaczego Akizuki i podobno Teruzuki też miały w czasie kiedy wchodziły do służby - połowa 1942 roku.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
02-02-17 12:55  Odp: [N] IJN Shimakaze - MODEL HOBBY
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Janisz - a możesz wkleić jak te platformy mają wyglądać?

--
"Si vis pacem para bellum"

 
02-02-17 14:16  Odp: [N] IJN Shimakaze - MODEL HOBBY
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Temat bardzo ciekawy i dla nas maniaków IJN nie do ominięcia. A może wydawca na swojej stronie pokusi się o zaprojektowanie i udostępnienie takich elementów do wydruku?
Pozdrawiam
Witek

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
02-02-17 15:03  Odp: [N] IJN Shimakaze - MODEL HOBBY
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 



Na instrukcji modelu plastikowego fajnie widać tą małą nadbudóweczkę reflektora bez platformy i na rysunku poniżej z dodawaną platformą..

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
02-02-17 15:14  Odp: [N] IJN Shimakaze - MODEL HOBBY
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A i drugi obrazek z rzeczoną platformą na pokładzie.



--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
02-02-17 15:30  Odp: [N] IJN Shimakaze - MODEL HOBBY
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Janisz - dziękuję

--
"Si vis pacem para bellum"

 
03-02-17 13:17  Odp: [N] IJN Shimakaze - MODEL HOBBY
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Do mnie paczka dotarla przed godzinka i na swierzo cos napisze, a za pare dni w miare wolnego czasu przejde do szczegolow.

Sam model jak niedawno Mogami duzego formatu. Glowny poklad nie jest podzielony na mniejsze czesci, a burty to w sumie 4 czesci. Samych czesci nie wydaje sie byc wiele bo to tylko 3 arkusze, z czego dwa maja zadruk z drugiej strony, ale porownujac do innych niszczycieli jest to objetosc zblizona. Czwarty arkusz kartonu poszedl na reklame i tu mozna bylo jednak dodac chocby duplikaty niektorych czesci o trudniejszej formie.

Dno wydaj mi sie podobne jak Kaga i dla mnie jest troche za brazowe. Niektore elementy wydrukowane sa na cienkim papierze. Detale sa dosc fajnie wydrukowane. Ryfle sa wg mnie znacznie subtelniejsze niz w Mogami tego wydawctwa. Sam kolor szary nie wydaje mi sie idealnie jednolity co dla oka robi wrazenie lekkiej waloryzacji.

Wiekszosc detali ma nie ma na sobie tzw bialych pol, co wg mnie jest plusem.

Rysunki montazowe przejzyste i jest ich bardzo duzo i uzupelniony o opis budowy.
Drutologi jak na japonca jest duzo i jest tego prawie cala strona. Z pomoca rysunkow montazowych wg mnie mozna dojsc co gdzie i jak.

Jesli chodzi to co bym poprawil to:
- dodatkowe podwojne czesci.
- osobne pasy demagnetyzacyjne
- torpedy - nie ma ich w wycinance.
- troche wiekszy zapas koloru lub wersja '44

Co do tego ostatniego to przypuszczam ze niektorzy sie o to pokusza.
Wg informacji jakiem posiadam okret mial tylko jedno wieksze dozbrojenie w czerwcu 44 i byc moze jakies mniejsze zmiany wczesniej/pozniej. Byc moze ze wzgledu na skaposc materialow powstala wersja '43.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024