FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
13-11-16 20:48  [R/G] Ciągnik siodłowy Epson 1:24 - model darmowy
kamas 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witajcie,

Zaczne od początku. W przeszłości próbowałem (to chyba najlepsze określenie) swoich sił z modelami kartonowymi. Udało mi się skleić kościółek Wang (GPM) oraz Zamek Królewski w Warszawie (nie pamiętam jakiego wydawnictwa). Teraz, po długiej przerwie (ponad 10lat) stwierdziłem że warto wrócić do tego hobby, tym bardziej że modelarstwo jest "nieuleczalne" i prędzej czy później musiało to nastąpić. W dodatku dwa miesiące temu znów w moje ręce trafił Wang, hehe. I tak się zaczęło. Zaopatrzyłem się w kilka modeli, uzupełniłem warsztat i w miarę możliwości, jak czas pozwoli, postaram się robić postępy w klejeniu.

BTW: Wang już sklejony, 5 letni syn zadowolony, ja też bo wyszedł całkiem ładnie, ale nie o Wangu chciałem pisać.

Postanowiłem podzielić się z Wami moimi postępami z pracy nad aktualnym modelem - ciężarówki pobranej ze strony Epson'a. Jest to model Epson Truck 2013 w skali 1:24. Został wydrukowany na kartkach z bloku technicznego na kolorowej drukarce laserowej (miałem obawy co do trwałości toneru podczas obróbki, ale okazało się, że jest całkiem dobrze). Model traktuje jako rozgrzewkę przed ubootem VIIc od U'dons (również darmowy).

A więc do pracy. Póki co sklejona jest częściowo kabina. Poniżej fotki. Model skleja się dość przyjemnie, mimo że konstrukcja kabiny nie posiada szkieletu. Na razie wygląda to tak:













pozdrawiam


Dodano: 21.11.2016 11:11

Witam, poniżej taki mały upgrade ostatnich prac.

Czasu niewiele, udało mi się częściowo skleić przedni zderzak:



I mała przymiarka z resztą kabiny (jeszcze przed retuszem):





Pozdrawiam

Dodano: 22.11.2016 15:42

Schodki pasażera:



Post zmieniony (17-04-17 22:40)

 
28-11-16 09:25  Odp: [R] Ciągnik siodłowy Epson 1:24 - model darmowy
kamas 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witajcie,

Poniżej przedstawiam Wam postęp z prac. Generalnie model kleje od 3 tygodni, raczej weekendami i dorywczo, więc idzie raczej wolno. No więc:

Sklejona kabina:


Wycięte części owiewki:


no i prawie skończona owiewka:





Co do modelu, to pracuje się przy nim bardzo dobrze, przy odrobinie staranności części pasują idealnie, dlatego polecam go i dla przypomnienia wrzucam link (wiem, że był gdzieś w linkowni)

http://www.epson.jp/sponsor/nakajima/craft/tractor2013/

cdn...

--
Skończone: Wang (GPM)
Czekają: HMS Bellona (Shipyard) ;), Wiking (GPM), Jaszczurówka (GPM), Baku (GPM), Uboot VIIc 1:100 (free), San Salvador (free)

 
27-12-16 14:46  Odp: [R] Ciągnik siodłowy Epson 1:24 - model darmowy
kamas 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Po dłuższej przerwie aktualizuje postęp prac:







Doszło niewiele, ale istnieje spora szansa że skończę kabinę w tym tygodniu i będę mógł zabrać się za ramę.

pozdrawiam

--
Skończone: Wang (GPM)
Czekają: HMS Bellona (Shipyard) ;), Wiking (GPM), Jaszczurówka (GPM), Baku (GPM), Uboot VIIc 1:100 (free), San Salvador (free)

 
27-12-16 21:02  Odp: [R] Ciągnik siodłowy Epson 1:24 - model darmowy
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś kabinę. Tak dalej, a ładny model będziesz miał w kolekcji.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-01-17 09:10  Odp: [R] Ciągnik siodłowy Epson 1:24 - model darmowy
kamas 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witajcie w kolejnym roku.

Cieszę się że moje poczynania w kartonie mogą się podobać :). Motywuje to do dalszego działania - poniżej jedne z ostatnich części kabiny:



I tu na modelu:





Zostały już tylko lusterka. Znalazłem fajną taśmę samoprzylepną alu aby zrobić imitację luster. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Do następnego razu

--
Skończone: Wang (GPM)
Czekają: HMS Bellona (Shipyard) ;), Wiking (GPM), Jaszczurówka (GPM), Baku (GPM), Uboot VIIc 1:100 (free), San Salvador (free)

 
15-01-17 14:48  Odp: [R] Ciągnik siodłowy Epson 1:24 - model darmowy
kamas 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Hej, witajcie,

Podczas ostatnich dwóch tygodni skończyłem kleić kabinę. Dużo do zrobienia nie miałem, jednak brak czasu spowodował że wykonanie kilku części zajęło mi sporo czasu. Ostatnimi detalami były lusterka. Do imitacji luster wykorzystałem folię aluminiową samoprzylepną. Było trochę zabawy aby ją w miarę dopasować, wg mnie wyszło całkiem fajnie.







Jako inwencję własną dorobiłem wycieraczki :)



I tu już po przyklejeniu do reszty modelu:




Dodatkowo wykorzystując światło dzienne postanowiłem porobić nowe, finalne zdjęcia kabinki:

[URL="http://zapisz.net/view.php?filename=569_gallery05.jpg"][/URL]

[URL="http://zapisz.net/view.php?filename=672_gallery07.jpg"][/URL]

no i więcej fotek jako miniaturki, miłego oglądania:

















Kolejnym etapem będzie sklejenie ramy oraz tylnego osprzętu, a na koniec koła. Kół obawiam się najbardziej, słabo mi idzie dzierganie kółek skalpelem.

Pozdrawiam
kamil

--
Skończone: Wang (GPM)
Czekają: HMS Bellona (Shipyard) ;), Wiking (GPM), Jaszczurówka (GPM), Baku (GPM), Uboot VIIc 1:100 (free), San Salvador (free)

 
15-01-17 14:57  Odp: [R] Ciągnik siodłowy Epson 1:24 - model darmowy
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Świetnie wygląda ta kabina - tak pod względem twojego sklejania jak i samego wydania modelu - ta grafika robi wiele dobrego, w ogóle nie razi fakt, że nie ma oszklenia z foli oraz to, że wiele elementów mimo dużego uproszczenia właśnie przez świetną ich grafikę nie razi uproszczeniami.
Planujesz skleić naczepę o ile jest wydana przez Epson ?

 
15-01-17 17:08  Odp: [R] Ciągnik siodłowy Epson 1:24 - model darmowy
kamas 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zgadza się, jest i naczepa, dostępna na stronie Epsona:

http://www.epson.jp/sponsor/nakajima/craft/box2013/

Na razie jej nie drukowałem (28str). Ale także chciałbym ją skleić jako dopełnienie ciągnika. Zobaczymy...

Co do modelu to jest naprawdę fajnie opracowany i co najważniejsze, ma bardzo dobrą instrukcję krok po kroku, dzięki czemu klei się go zacnie.

--
Skończone: Wang (GPM)
Czekają: HMS Bellona (Shipyard) ;), Wiking (GPM), Jaszczurówka (GPM), Baku (GPM), Uboot VIIc 1:100 (free), San Salvador (free)

 
03-02-17 00:11  Odp: [R] Ciągnik siodłowy Epson 1:24 - model darmowy
kamas 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Hej, taki mały upgrade. Zacząłem kleić ramę. Skleilem także tylny most oraz przednią "oś".



[/URL]

[/URL]

Idzie to powoli, ale jednak zawsze do przodu :)

I na koniec taka mała uwaga, jest to mój pierwszy i ostatni model drukowany na kolorowej drukarce laserowej. Pomimo ustawienia opcji papieru na gruby karton, podczas obróbki toner się ściera. Tragedi nie ma ale jednak. Nie było tego zbytnio widać na białej kabinie, ale na czarnym kolorze jest to widoczne. Niemniej jednak model mam zamiar skończyć, na koniec planuje polakierowac go bezbarwnym lakierem i będzie git.

Pozdrawiam

--
Skończone: Wang (GPM)
Czekają: HMS Bellona (Shipyard) ;), Wiking (GPM), Jaszczurówka (GPM), Baku (GPM), Uboot VIIc 1:100 (free), San Salvador (free)

 
03-02-17 10:29  Odp: [R] Ciągnik siodłowy Epson 1:24 - model darmowy
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

A naczepę będziesz robić z tymi małymi autkami w środku?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024