FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 28Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 
26-07-17 12:34  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Na allegro nie znalazłem takich jak twoje. Ale co prawda gdzie indziej już znalazłem. Ale w sklepie modelarski się kupuje zwykle więcej towaru. Trochę zawracanie głowy samymi dwoma czy trzema duperelkami po kilkanascie zeta.

 
26-07-17 12:45  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ABC, gapo :-) Po co wchodziłeś na allegro? Przecież dzisiaj o 8:10 podałem stronę, na której zamówiłem te igły! Kupiłem 3 igły (2x2mm + 1x2,5), z dostawą kurierem zapłaciłem 46 z groszami - a będę z tego korzystał długo!

 
26-07-17 12:49  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Owiewkę/segment z wyciętą siatką formuję i sklejam, a nast. od strony wewnętrznej pędzlem "chwytam"/wyciągam/zamalowuję wycięte pola tym białym specyfikiem (ma konsystencję budyniu). Po wyschnięciu staje się przezroczysty. Ciekawa właściwośc specyfiku, że po wyschnięciu gdy zostaje nawilżony to mięknie i można wykonywać poprawki.Tak oszkliłem Kingfishery w Washingtonie, oraz prototypowego Helldivera w Tico.

Aha, prawidłowa nazwa specyfiku: MIKRO KRISTAL KLEAR, producent: Microscale

https://www.scalehobbyist.com/catagories/Paint_and_Construction/MIC00000009/product.php?gclid=EAIaIQobChMIoeHk_eSm1QIVpRXTCh3WngoEEAQYASABEgJPWPD_BwE

http://www.microscale.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=MI-9

--

Post zmieniony (26-07-17 13:32)

 
07-08-17 11:10  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Chciałem dać dwa zdjęcia obecnego stanu mojego Horneta, ale coś wstaw.org nie chce ze mną współpracować: strona się otwiera, wpisuję zdjęcie, po czym gdy chce uzyskać jego adres, to czytam "Połączenie zostało zresetowane"...

Przy okazji pytanie: kupiłem w GPM łańcuszek (na łańcuch kotwiczny). Ogniwka długie na 1,9 mm i szerokie na 1,1 mm. Dla skali 1:200 oznacza to długość ogniwa 38 cm i szerokość 22 cm.

Spytałem kapitana jednego z naszych statków (długość 143 metry i 17.300 DWT) o wymiary pojedynczego ogniwa na jego jednostce. Podał mi długość 36 cm i szerokość 21 cm.

Oznaczałoby to, że łańcuszek z GPM pasowałby do tego statku, ale w przypadku ogromnego lotniskowca pewnie ogniwa były dłuższe i szersze, bo i kotwice cięższe. Wniosek: łańcuszek z GPM nie nadaje się do "Horneta". No cóż, 7 złotych można przeboleć.

Pytanie jest takie: czy ktoś wie gdzie można kupić łańcuszek o większych ogniwach niż 1,1 x 1,9 mm?


DOPISEK

Tak sobie narysowałem prostokąt 21 x 36 cm i jednak wyszło całkiem spore ogniwo, więc może GPMowski łańcuszek jest OK???

Post zmieniony (07-08-17 11:20)

 
07-08-17 12:18  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

wstaw.org już działa.

Póki co w Hornecie wszystko pięknie pasuje.

,

--

 
07-08-17 15:06  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Akra, czy mógłbyś założyć osobną relację?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
07-08-17 15:15  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ewa778   

CYTAT (napisał ABC): Może jakiś sklep modelarski by wrzucił do siebie taki ustrojstwa. Bo też mam problem z wykonaniem Nony , masa dziurek w kołach. Inni też by się rzucili na taki sprzęcik.



Hej,

Znalazłeś może już to gdzieś? Też byłabym chętna, sporo by mi to ułatwiło.

Pozdrawiam

Post zmieniony (07-08-17 15:16)

 
07-08-17 15:23  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Akra,

Jak zamawiałeś te sztance biopsyjne ze sklepu jaki podałeś to gdzie znalazłeś dane do przelewu? bo na stronie tego sklepu nigdzie nie mogę tego namierzyć. Dzięki za odpowiedź.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
07-08-17 15:47  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
L_Sz_Misiek   

Również zamawiałem te sztance i z tego co pamiętam była dostępna jedynie opcja za pobraniem.

--
Praca wykonana szybko, to praca wykonana dobrze za pierwszym razem.

 
07-08-17 16:32  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Niesamowite - ile to było tematów ze znacznikiem [Z], gdzie zamykano temat, bo dyskusja schodziła na boczne tory lub zaczynała się merytoryczna dyskusja na temat modelu... i temat nagle zamknięty, a tu co : opowieści dziwnej treści o narzędziach do biopsji : )))))))))) jak znalazł, ale w temacie [Technika], no i całkowite kuriozum, czyli relacja Akry w temacie ze znacznikiem [Z] ????!!! : ))))))))))))))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 28Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024