FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 28Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
26-02-17 20:53  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To niech po prostu wydrukują po staremu wręgi na papierze i można sobie samemu podkleić. Albo można zrobić lasery w komplecie bez papierówek jak ostatnie okrętownictwo z Gomixa.

 
26-02-17 21:11  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Po to jest patent z samoprzylepnym żeby nie trzeba było robić smrodu na całą chałupę i klej jest równomiernie rozprowadzony, kto tego nie używał będzie mile zaskoczony. Drukowanie na 1mm dobry pomysł, tylko jeśli Gdaś pisze że to jest problem, no to jest problem :)
Co do kabinek Origami, przypomniałeś mi Twoje i zwróciłem uwagę na kolor jaki wykorzystałeś na oszklenie, chyba zrobię próbę dla porównania, a śmigła też ciekawa opcja tylko potem nie płakać nad ceną modelu jak się tego tyle nazbiera.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
26-02-17 22:01  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Adamie, nie miałem na myśli, że do zestawu te śmigła. Tylko jako opcja - do ewentualnego dokupienia później, kto by chciał.
W końcu, jak wspomniałem, rzecz jest raczej prosta do zrobienia w domu, ale naklejenie szkieletu na tekturę też, a patrz, jaki nam się temat zrobił ;)

 
26-02-17 22:41  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Z tym wszystkim chodzi głównie o to, żeby ograniczyć czasz budowy modelu do minimum, wiele osób narzeka ile to jest roboty i mają racje robisz praktycznie dwie połowy różnych okrętów, bo jest asymetryczny. Każda opcja ułatwiająca pracę zasługuje na przemyslenie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
26-02-17 22:46  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Dla mnie w budowie kadłuba zawsze największą zmorą było oklejanie (krowie żebra). A tu lasery, papier samoprzylepny itp... nie pomogą :)
Jak skompletowany zestaw ostatecznie nie wyjdzie, ja już stoję w kolejce po zakup :)

Post zmieniony (26-02-17 22:47)

 
28-02-17 20:06  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Jeszcze się odniosę do propozycji owiewek-jestem najbardziej za. Nawet jeśli samolocik nie ma wnętrza, to o wiele lepiej taki samolot wygląda z przeszkloną kabiną. Ramki wycinane laserem do kabin już od dawna są (vide Answer/GPM), tylko gorszy problem jest z oszkleniem. Pamiętam z jakiejś relacji (niestety nie pamiętam kto i w jakiej) próbował te przestrzenie zalewać Clearfixem Humbrolla (no i niestety nie pamiętam też efektów, ale sposób na pewno z racji tej chemii praco i czasochłonny). Sam testowo sklejałem samolocik i próbowałem podklejać cienką folią, ale też efekt niezbyt fajny.
Więc pomysł na tłoczone kabinki jest jak najbardziej na plus ( sam też miałem w planach wykonać kopytka i tłoczyć, ale u mnie problem też taki że mam prawie zerowe doświadczenie w tym, zawsze nawet w 33 staram się kupować gotowce-lepszy efekt i sporo czasu zaoszczędzonego).

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
28-02-17 23:14  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Byłem w Rypinie i "pomacałem" prototyp wycinanki. Porozmawiałem też trochę z autorem i nie pozostaje nic innego jak czekać na wydanie. Już ostrzę nożyczki :-)
Na pewno model godzien uwagi, w 2D bardzo podobało mi się kamo, jak też rysunki montażowe i sposób druku m.in. poszycia dennego, gdzie linie obrysowe mamy na drugiej stronie arkusza. Po wycięciu nie ma ani jednej linii na prawej stronie- super rozwiązanie.

--

 
03-03-17 14:34  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeszcze a propos linii obrysowych na drugiej stronie. Możliwe, że wynika to z mojej techniki wycinania nożyczkami, ale linia cięcia na lewej stronie jest u mnie zawsze gorszej jakości. Przy takim rozwiązaniu lewa strona staje się prawą. Podobnie w przypadku użycia nożyka. Lewa strona jest zawsze lekko sfrezowana.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
03-03-17 20:48  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nożyce do stali i przecinak będą bardziej adekwatne . Ludzie Budujmy Modele .

--
"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

 
04-03-17 15:11  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Spychacz: same znaczniki gdzie prawidłowo powinny przybiegać cięcia są umieszczone także na prawej zakolorowanej stronie arkusza. Jeżeli tylko sobie życzysz możesz spokojnie ciąć arkusz poszycia kadłuba z prawej strony i to bez dodatkowego markowania arkusza np. bardzo cienką igłą lub czubkiem ostrza nożyka.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 28Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024