FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 28Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
06-02-17 22:48  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Z tym samoprzylepnym wiadomo jest ryzyko, ale kto nie dostał ochrzanu od reszty domowników za smród budexu ten nie zrozumie. W razie W zawsze jest łatwo problem naprawić, jak Szkutnik pisał, ale starałem się wycinankę zrobić tak, że nawet z 5mm machnięciem się na dł kadłuba można z tego wybrnąć. Jak chcecie żeby modelarstwo szło do przodu to trzeba zmian i prób, bez tego niema rozwoju. A próbę czasu wytrzymuje to dobrze Nagato ma już ładne pare lat i nic się nie dzieje, to samo z innymi modelami.
Halogen, wszystkie Twoje rady jak najbardziej słuszne, tylko weź tu dogódź wszystkim, wymiary się zrobi, o zaciekach pomyślałem, są alternatywne częśći, a marzy mi się żeby ktoś to skleił i mi głowy nie urwał.

Origami, jak będziesz to kleił, pomogę ile się da, w zamian nauczysz mnie jak się robi takie grafiki :)

Co do tego czy to będzie wydane, to aktualnie czekają na mnie z opisem ogólnych uwag jeszcze, ale teraz aż się boję pisać, żeby kogo oczy nie bolały...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-02-17 23:02  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dokładnie. Różne były wynalazki, jedne się przyjęły, inne nie. Kto nie próbuje ten nie wie.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
06-02-17 23:03  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Wojtu 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Hej

A może warto zastanowić się nad dwoma kompletami części "naklejanych" w modelu? Jeden zestaw na papierze samoprzylepnym, drugi, wydrukowany "klasycznie".
Mniejsze ryzyko utraty wymiaru wręg/podłużnic w przypadku:
- zmiany w rozmiarze arkuszy samoprzylepnych
- zniekształcenia na domowej plujce - wydaje mi się, że nie każda jest tak dobrze skalibrowana, że będzie trzymać przewidziany przez Autora rozmiar części
Nawet jeśli powyższe "nieszczęścia" nas spotkają, mamy wtedy "zapas" w postaci "fabrycznego offsetu :)
Oczywiście "ekonomia" takiego rozwiązania ma tu decydujące znaczenie ;)

Pozdrawiam
Wojtek

--
Skończone: Me-109G2/trop (MM 3/2007), Sea Harrier FRS1 (KA 4-5/98)

 
06-02-17 23:07  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Biała surówka w 200 oraz model w 300 Adam również pokazał dwa lata temu na Szczecińskim Paprykarzu, gdzie miałem przyjemność porozmawiać z Adamem. Model jest na prawdę dopracowany i tak przemyślany aby był łatwy do sklejenia.
Co do zacieków to przy kluzach to chyba napisano, że są 2 warianty tej części burty - czyste i z zaciekami.
Jeśli chodzi o Tytanica to Szkutnik w wątku o nim wyjaśnił, dlaczego prace nad nim zostały przerwane.
Dla mnie atrakcją wyróżniającą tego lotniskowca od innych będzie fakt, że na pokładzie będzie można poustawiać maszyny dwusilnikowe i nie będzie to sci-fi a odzwierciedlenie realnej znanej akcji.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
06-02-17 23:26  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
GrzechuO   

> ale teraz aż się boję pisać, żeby kogo oczy nie bolały...
Obiecałem sobie, że nie będę reagował, ale jednak nie mogę.

Nie histeryzuj, chłopie.
Nikt nie wymaga od Ciebie, abyś był magistrem filologii polskiej.

Moja uwaga była podyktowana apelem Szkutnika, który napisał - cytuję: "Czekamy na Wasze komentarze, dalsze propozycje ulepszeń modeli. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, opinie i słowa krytyki.".
Więc pozwoliłem sobie wyrazić swoją opinię i sugestię.
Aż tak Cię to zabolało?
Naprawdę chciałbyś, aby model zaprojektowany i wydany na - miejmy nadzieję - światowym poziomie w tekstach zawierał błędy, których wstydziłby się przeciętny gimnazjalista?

Wyluzuj, proszę.
Tym bardziej, że i Szkutnik, i akra już zadeklarowali, że w wydanym modelu tego typu błędów nie będzie.
Mnie to wystarczy.
A Tobie?

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
07-02-17 00:17  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wystarczyło napisać o co chodzi dokładnie i gdzie jest błąd, a nie uogólniać bolącymi oczami.
Wszystko z mojej strony.

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
07-02-17 00:53  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Powstaje piękna wycinanka i chciałbym dodać swoje 3 grosze na temat papieru samoprzylepnego. Ja papier samoprzylepny używałem do wykonania poszycia w Yamato i było to ja pit...le 10 lat temu!!! Mam do dziś wydrukowane części w/w poszycia i trzymają wymiar idealnie klej też jest dobry i można spokojnie te części używać.
Bardzo dobry pomysł i rozwiązanie które najwyższy czas wdrożyć do naszego hobby.
Gratuluje i czekam na model.
Pozdrawiam Witek

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
07-02-17 16:19  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

A dało by się Szkutniku przy częściach zaprojektowanych z zapasem narysować linię np. przerywaną , która oznacza prawidłowy rozmiar części ( rozumiem że zarys poszycia dennego i burt jest wydrukowany na drugiej stronie ) ? Chodzi głównie o części , nie mające prostej krawędzi . Czytałem radę ADAMA 12 jak przycinać część , są znaczniki na arkuszach , ale gdy wszystko pasuje , to można wyciąć po obrysie , bez zbędnego przykładania ścinek .

 
07-02-17 18:34  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Z tym nalepianiem szkieletu, to ja z kolei miałem taki patent (zresztą, nie tylko ja), że używałem kleju w sprayu. Sprawdza się równie dobrze, jak papier samoprzylepny, tyle że wychodzi taniej :)

Adamie, z przyjemnością podzielę się tym, co sam ogarniam w grafice. Jak juz się zabiorę za ten model, na pewno pokuszę się o małą walorkę pokładu :)
Obiecuję wtedy przekazać Ci moją wersję "step by step". Oczywiście jedną z wielu, bo sposobów na dojście do tego samego efektu, może być często kilka lub kilkanaście - zależy co kto lubi, z jakiego programu/programów korzysta, z jaką paletą narzędzi najpewniej się czuje, itp, itd

--

 
07-02-17 20:39  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:200 - made by SZKUTNIK
Hator   

Gratuluję tak dobrego podejścia do opracowania modelu. IIWŚ to nie moje klimaty, ale pooglądać gotowe takie cudo też można.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 28Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024