FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-01-17 21:19  [G] Corsair F4U1 MM 10/1990
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Wrzucam fotki modelu sklejonego w standardzie, tak na szybko. Chodziło mi o samolot którego nie będzie mi szkoda podwiesić pod sufitem i nie będę się martwił że się zakurzy.






Post zmieniony (30-01-17 21:22)

 
30-01-17 21:49  Odp: [G] Corsair F4U1 MM 10/1990
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny :) mój skończył nafaszerowany petardami :D Ale papier to widzę że się mocno bronił.. Impregnowałeś czymś?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
31-01-17 17:35  Odp: [G] Corsair F4U1 MM 10/1990
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Bardzo lubię te klimaty. Całkiem efektowny model wyszedł!

--
pozdrawiam,
MarcinS

 
31-01-17 18:45  Odp: [G] Corsair F4U1 MM 10/1990
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

O jaki piękny klasyczny już MM Corsair, nie wypasiony, taki w sam raz dla moich oczu i dlatego chylę czoła jego twórcy...dobra praca popłaca, fajnym modelem zawieszonym pod sufitem.
W dechę jest co widać na fotkach, tak trzymaj,
pozdrawia ANDY....

 
31-01-17 19:18  Odp: [G] Corsair F4U1 MM 10/1990
kari   

... ten model to klasyczny przykład na obalenie tezy o niesklejalności i niedokładności
projektów Pana Wasiaka.
Oprócz załamań na krawędzi natarcia (zła jakość kartonu) nie widzę błędów (szczeliny,
dziury, niespasowanie części) w wykonaniu modelu.
Jeżeli miałbym mieć jakieś uwagi, to tylko do prostoty bryły ogólnie pojętego płatowca,
ale takie właśnie kiedyś miały być i były projekty wydawane w mM-rzu
Wielkie brawa. Gratuluję.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
31-01-17 22:16  Odp: [G] Corsair F4U1 MM 10/1990
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kari Pan Wasiak miał różne modele i różne okresy swojej działalności projektowej. Zdarzały mu się też kaszaloty. Co nie zmienia faktu, że ogólnie, to był bardzo dobry projektant.

W Corsair-e z tego co pamiętam, trzeba było bardzo uważać, żeby skrzydło miało zachowane odpowiednie wzniosy. Wiatrochron i limuzyna też zostawiały w oryginale trochę do życzenia ;-) Ale jako gotowy model, odwdzięcza się piękną sylwetką.

Jeżeli starczy sił, zapału i czasu, to wezmę go na pewno pod zmianę politury ;-) Jest tego wart :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
31-01-17 22:32  Odp: [G] Corsair F4U1 MM 10/1990
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Model jaki jest, każdy widzi. Zbudowanie go z tego materiału ( kruchy karton, kiepski druk) jest już osiągnięciem samym w sobie. Ale nie można odmówić takiej budowie walorów ogólniemodelarskich. To dobry poligon do osiągnięcia właściwej geometrii modelu lotniczego. Jedyne moje zastrzeżenie w obliczu powyższej konstatacji to brak skoku łopat śmigła... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-02-17 09:32  Odp: [G] Corsair F4U1 MM 10/1990
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dzięki za komentarze.
Model po prostu pod sufit, niczym nie impregnowany i nie ulepszany ale na pewno sklejalny. Największy minus to brak wnętrza kabiny. Można go na prawdę dobrze wykonać, wystarczy się przyłożyć czego ja nie zrobiłem. Co do kruchego kartonu to całkiem ładnie się formował po namoczeniu wodą, teraz żałuję że nie zastosowałem tego do skrzydeł w miejscach natarcia.
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024