FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
16-03-13 19:53  [R/G] 2k12 Kub 1/16 Model-Kom
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam
w mojej następnej relacji, której przedmiotem jest w/w model. Będzie on malowany, raczej ze wskazaniem na trójbarwny kamuflaż używany w WP, ale decyzja jeszcze nie zapadała.
Do modelu użyłem "zestawu antypirackiemu" co by zaoszczędzić na czasie. Na razie wszystkie części szkieletu zostały "połapane" kroplą wikolu. Jeżeli dalsza budowa będzie tak bezproblemowa jak dotychczas wszystkie połączenia zostaną zalane SG i przeszlifowane. Do tego etapu budowy uwag do wydawcy brak.
Fotki:
Okładeczka:


Szkielecik,że tak się wyrażę, poziom parterowy:





Chciałem zaznaczyć,że relacja może być długa i bolesna...
Do następnej odsłony.
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (29-01-17 14:16)

 
17-03-13 19:49  Odp: [R] 2k12 Kub 1/16 Model-Kom
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam,
szkielet złożony i połapany wikolem, a gdzie nie gdzie już poglutowany. Części które by uniemożliwiły montaż wnętrza przyłożone na sucho na potrzeby fotek.







Uwag do spasowania brak.
Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
10-04-13 19:10  Odp: [R] 2k12 Kub 1/16 Model-Kom
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam,
dzisiaj silniczek jako półfabrykat:



Pokryty podkładem celem wyłapania niedokładności, które jak widać występują. Silniczek będzie jeszcze przetarty papierem ściernym przed właściwym malowaniem:


Nie ma żadnych błędów w spasowani części, chociaż występują one w numeracji części dlatego trzeba mieć oczy otwarte i konsultować się z rysunkami.
To do następnego...

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
10-04-13 19:29  Odp: [R] 2k12 Kub 1/16 Model-Kom
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Bardzo ładny silniczek :)

 
10-04-13 19:38  Odp: [R] 2k12 Kub 1/16 Model-Kom
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cacuszko.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-04-13 20:34  Odp: [R] 2k12 Kub 1/16 Model-Kom
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kolejny szaleniec robiący silniki tak, że aż się prosi je uruchomić...

 
10-04-13 21:04  Odp: [R] 2k12 Kub 1/16 Model-Kom
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No i tym silnikiem ,,ożywiłeś" relację :). Akra ma rację.
Ale mi się rymło :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-05-13 19:37  Odp: [R] 2k12 Kub 1/16 Model-Kom
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam,
i jedziemy dalej, dziś przekładnia tzn jeden z jej głównych elementów, do spasowania nie ma co się czepiać, może troszkę nie pasują mi szaro-szare rysunki montażowe, ale to subiektywne odczucie...







Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (05-05-13 20:04)

 
19-05-13 18:28  Odp: [R] 2k12 Kub 1/16 Model-Kom
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam ponownie.
Jedziemy dalej. Dziś uje...przepraszam, upaprana komora silnika.. Z moich błędów to nie położony podkład i za mało Sidoluxu na ściankach komory. Powinna być gładka i nie chłonąć specyfików do brudzenia. U mnie niestety za mało sido (położyłem tylko jedną warstwę, bo więcej nie miałem, a nie chciało mi się już isć do sklepu, lenistwo jak widać się nie opłaciło). Wyszło jak wyszło, ale jestem bogatszy o jedno doświadczenie... Całe szczęście nie będzie tego za bardzo widać...



I maluje się silniczek. Na razie srebrny. Od góry i od dołu ma być czerwony, ciemno czerwony. I tak postaram się go pomalować. A potem brudzenie... Może się kiedyś nauczę...



Pozdrawiam i do następnej masakry...

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
27-05-13 12:56  Odp: [R] 2k12 Kub 1/16 Model-Kom
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Nieźle ci wyszedł silnik-podziwiam!!!Wiem,że jest to extra model po zrobieniu ale na pewno bardzo pracochłonny ale czekam na dalsze zdjęcia.

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024