FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
23-01-17 19:19  [Relacja]U-Boot Typ IXc
Pitersonicus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie :)
Nazywam się Piotrek. Mam 37 wiosen i od pewnego czasu modelarstwo szkutnicze przechodzi u mnie renesans po kilku a może i kilkunastu latach przerwy. Przez długi czas budowałem i sklejałem statki i okręty z plastiku i czasem trafiło się coś drewnianego. Oczywiście większość tych modeli nie podołało próbie czasu i gdzieś się zagubiły :/.Teraz odżyła ta pasja na nowo. Na tapecie pojawił się mój pierwszy kartonowy U-Boot typ IXc wydawnictwa dobrze wszystkim znanego Fly Model. Jak pisałem to mój pierwszy model kartonowy w związku z tym pewno nie obędzie się bez problemów ale liczę na waszą wyrozumiałość, wiedzę i cierpliwość :D. Do rzeczy : cały kiosk uboota mam ukończony z peryskopami relingami i drabinkami z uzbrojeniem. Teraz na tapecie pojawił się szkielet. I tu mam pytanie odnośnie wycinania elementów wzdłużnic podłużnic i wręg. Jak to wycinać ?? w sensie ciąć na czarnej linii nad czarną linią czy też pod czarną linią narysowanego elementu ??
Co do zdjęć kiosku postaram się to jeszcze dzisiaj wrzucić tylko muszę powybierać najlepsze bo samych zdjęć jest ok 90 :D:D
Proszę napiszcie mi z tym wycinaniem :)

--

Post zmieniony (31-07-17 18:47)

 
23-01-17 19:25  Odp: U-Boot Typ IXc
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ja szkutnikiem nie jestem, ale wręgi zawsze wycinam delikatnie nad czarną linią. Zostawiam miejsce na szlifowanie.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
23-01-17 19:32  Odp: U-Boot Typ IXc
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Nie ma odpowiedzi na to pytanie, bo każdy model może być zaprojektowany inaczej. Najbezpieczniej jest wyciąć po zewnętrznej i w razie czego oszlifować nadmiar, choć oczywiście w przypadku dużego szkieletu okrętu będzie to dosyć pracochłonnej. Lepiej byłoby zrobić na próbę kilka wręg i je przymierzyć, żeby wyczuć czy ciąć po zewnętrznej, pośrodku czy po wewnętrznej, a potem resztę wręg już będziesz wiedział jak wyciąć. Oczywiście może być tak że wręgi w ogóle są źle i jak byś nie wyciął to nie będą pasować ;-)

A co do samego modelu to BARDZO chcę zobaczyć relację. Uwielbiam UBooty i mam wszystkie wycinanki które wypuścił GPM, ale niestety są one nieco za bardzo zdetalizowane - czekam więc aż moje umiejętności wzrosną zanim się za nie wezmę. No i GPM nie wypuścił UBoota IX. Bardzo jestem ciekaw jak wygląda ten z Fly Model, zarówno pod względem spasowania jak i detalizacji.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
23-01-17 19:51  Odp: U-Boot Typ IXc
Pitersonicus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Już zauważyłem jedno małe niedociągnięcie autora. Źle oznaczone miejsca na kiosku na drabinkę. Z jednej strony kropki są równo a z drugiej trochę krzywo zaznaczone i szerzej rozstawione w związku z tym miałem problemy z dopasowaniem drabinek ale jakoś się udało. Drugi błąd to brak UZO w tym modelu ale wydaje mi się że gdzieś widziałem tutorial jak go wykonać więc zrobię to po ukończeniu szkieletu. ok wstawiam zdjęcia powiny się ukazać za ok godzinkę

 
23-01-17 19:56  Odp: U-Boot Typ IXc
Pitersonicus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

z jakiego serwera korzystacie to wrzucania zdjęć ?? :D

 
23-01-17 20:09  Odp: U-Boot Typ IXc
Pitersonicus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



 
23-01-17 20:14  Odp: U-Boot Typ IXc
Pitersonicus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 


Właz

Działko plot

Post zmieniony (23-01-17 20:57)

 
23-01-17 20:27  Odp: U-Boot Typ IXc
Pitersonicus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 








Narazie prezentuje się to tak jak na tych fotkach :)

 
23-01-17 20:37  Odp: U-Boot Typ IXc
Pitersonicus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 







 
23-01-17 20:38  Odp: U-Boot Typ IXc
Pitersonicus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tyle jeżeli chodzi o kiosk okrętu. Teraz zabieramy się za szkielet kadłuba ;) Postanowiłem waloryzować kadłub w postaci wycinania otworów przelewowych w kadłubie oraz będę się starał wykonać nitowanie a całość po ukończeniu zaopatrzę z rdzę w odpowiednich miejscach kadłuba. Część wręg, podłużnic mam już wycięte. Najpierw zbuduję denną część kadłuba i zabiorę się za poszycie z nitowaniem. Do nitowania będę chciał użyć takiego urządzenia

Zwie się to Perforator obrotowy Proedge 5/16, 18 zębów na cal. Ktoś coś na ten temat ?? Bo nie wiem czy kupować :D i ile nitów wejdzie faktycznie na cal. A cal to chyba ok 2,5 cm jażeli dobrze pamiętam

Post zmieniony (23-01-17 20:55)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024