FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-01-17 20:01  [G] Nastawnia Kolejowa w skali 1:87- Projekt Własny
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Witam wszystkich. Dziś chciałbym zaprezentować kilka zdjęć modelu nastawni kolejowej w skali H0 mojego projektu. Jest to nastawnia fikcyjna i z racji tego, że w moim mieście nie ma stacji kolejowej ( jedynie przystanek kolejowy + bocznice), to na budynku znajduje się nazwa tejże miejscowości :) Model ten zacząłem budować jakoś w czerwcu 2015r. W trakcie budowy były różne przerwy, raz dłuższe, raz krótsze no i w okresie świąt wygrzebałem ten posterunek i dokończyłem. Model tej nastawni starałem się wykonać w taki sposób aby jak najlepiej odzwierciedlał miejsce pracy dyżurnego zarówno pod względem urządzeń SRK jak i " wystroju" wnętrza. Akurat przez rozpoczęciem budowy miałem miesiąc praktyk w PKP PLK, więc miałem duże natchnienie do budowy :D Postanowiłem że na posterunku będą urządzenia mechaniczne scentralizowane, krótko mówiąc niezniszczalne wajchy :) Wewnątrz budynku znajdują się takie elementy jak: aparat blokowy, ława dźwigniowa, biurko, stolik, krzesła, doniczki z kwiatkami, szafka na rzeczy osobiste, lodówka i wiele innych drobiazgów. Na zewnątrz nastawni zaraz przy wejściu do środka zrobiłem balkonik, na którym można znaleźć takie drobiazgi jak wycieraczka, ławeczka, karmnik dla ptaków no i oczywiście doniczki z kwiatami. Na zewnątrz budynek udekorowany jest w piorunochrony i rynny. Jeśli chodzi o dach to został on pokryty plastikowymi płytkami z fakturą dachówki. Otynkowanie budynku zrobiłem poprzez wklepywanie farby akrylowej za pomocą gąbki do naczyń. Poniżej zdjęcia modelu:



Poniżej jeszcze zdjęcia wnętrza zrobione podczas budowy:



Tutaj link do relacji z budowy:
http://forum.modelarstwo.info/threads/nastawnia-kolejowa-projekt-w%C5%82asny-1-87.26441/

Pozdrawiam

 
27-01-17 20:22  Odp: [G] Nastawnia Kolejowa w skali 1:87- Projekt Własny
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Zajefajne wykonanie. Pogratulawać pomysłu ale.. schodki jakieś krzywe,ani chybi zaraz odpadną. I pobrudziłbym trochę rudym pigmentem tablicę z nazwą miejscowości oraz dodał brudu na ramach okien.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
28-01-17 09:29  Odp: [G] Nastawnia Kolejowa w skali 1:87- Projekt Własny
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ale cudeńko! jestem pod wielkim wrażeniem - zwłaszcza wnętrze mnie rozwaliło. Piękna rzecz. Wystawisz to gdzieś na śląskich konkursach/wystawach?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
28-01-17 18:34  Odp: [G] Nastawnia Kolejowa w skali 1:87- Projekt Własny
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nastawnia jak zywa zarowno w srodku jak i na zewnatrz.
Bardzo mi sie podoba realistyczne odwzorowanie urzadzen srk. Nastawnia ma swoj klimat.
Gratuluje !

 
03-02-17 18:43  Odp: [G] Nastawnia Kolejowa w skali 1:87- Projekt Własny
Majster 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Modelu raczej nie wystawię z dwóch powodów. Po pierwsze, ze względu na dach, którego powierzchnia jest pokryta plastikowymi płytkami z fakturą dachówki, a po drugie, nie da się ściągnąć dachu. Jakby się dało to można byłoby zaprezentować wnętrze. Tak więc nici z tego.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024