FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 23Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 
21-01-17 21:40  Odp: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A tak ogólnie to czemu ona służy?
Pytam bo fajne cacko i jeśli pomaga w klejeniu to sobie takie zrobię.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
21-01-17 22:21  Odp: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Fajne! Zdecydowanie lepsze rozwiazanie niż okno;-)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
22-01-17 09:39  Odp: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Super pomysl, podejrzewam ze linijki diodowe (pozostałości po wykańczaniu sufitow) tez dobrze sie sprawdza.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
24-01-17 00:19  Odp: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
MSB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Nie było mnie trochę na forum, ale już odpowiadam. Mi przydaje się ona w sytuacji, kiedy chcę zagiąć jakiś początkowo płaski element kartonowy, tak żeby po stronie niezadrukowanej był mniejszy kąt niż po zadrukowanej. Wiadomo, że jak linię gięcia się lekko natnie nożykiem albo przynajmniej czymś nagniecie, to wtedy zagięcie wychodzi lepiej...przynajmniej ja mam takie doświadczenia. Żeby widzieć gdzie nacinać, prześwietlam sobie część i widzę gdzie jest umiejscowiona linia gięcia. Jak zauważył kolega air, za dnia okno spełnia podobną funkcję, tylko że jest pionowe i w nocy nie działa.
Ostatnio kleje bardziej żaglowce i tu np. przydaje się przy żaglach, żeby z obu strona linie brytów i wzmocnień się pokrywały.

Linijki diodowe też dadzą radę, główna niedogodność ich stosowania jest taka, że można je podzielić na odcinki po 3 diody, które są dość blisko siebie, także oświetlą mały obszar. Ale prawdę mówiąc wystarczy podświetlenie nawet na niewielkiej powierzchni i już widać co się robi. Ja wielkość swojej podkładki dobrałem tak, żeby móc jeszcze na tym samym poziomie oprzeć dłonie, żeby lepiej się pracowało.

Pozdrawiam,
MSB

 
24-01-17 17:08  Odp: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuję za wyjaśnienie. W zasadzie to połapałem do czego może się przydać i zostaję przy metodzie "małogabarytowej".

Pozdrawiam.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
25-01-17 23:41  Odp: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
kamas 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kiedyś przypadkiem udało mi się nabyć lampkę LED za kilka ascie płn w markecie. W zupełności spełnia swoje doswietlajace zadanie.



Zasilanie bateryjne, ale tragedii nie ma. Polecam
PS. Oczywiście jako sposób doświetlania standardowo - "od góry"

--

Post zmieniony (25-01-17 23:55)

 
13-06-17 14:46  Odp: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
lukasz_pc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam

Mam pytanko, posiadam małą 10 cm metalową linijkę i często muszę ją z całej siły dociskać do kartonu ponieważ lubi się przesuwać podczas cięcia linii... Ma ktoś jakiś dobry patent na to upierdliwe zjawisko?? ,,. :)

--
pośpiech? nie tędy droga :)

 
13-06-17 14:49  Odp: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pewnie są i inne "patenty" ale ja taką włąśnie 10 cm met. linijkę podkleiłem na całej długości b.drobnoziarnistym papierem ściernym.

 
13-06-17 17:40  Odp: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A jak już skończysz przykładanie linijki do kartonu, to będziesz mógł przelecieć paznokcie. Haluksy wtedy ładniej wyglądają.

--
serwusik

 
13-06-17 19:25  Odp: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
lukasz_pc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Papier troche ryzykownie brzmi... wymysliłem kawałek dentki rowerowej podkleić po długości.

--
pośpiech? nie tędy droga :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 23Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024