FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
12-03-17 09:03  Odp: [R] Wagon samosyp Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Krytycznym, pingwinim okiem, to ja wątpię czy prezentowane elementy są takie och, ach, uch. ;-) Ugh.
Ale za komentarze podziękowanie się należy! :-D

Wykonałem elementy pudła wraz z podłogą dwuspadową, bo jak tytuł wskazuje, budowany wagon jest samowyładowczy.



--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
12-03-17 10:17  Odp: [R] Wagon samosyp Cukrowni "Kruszwica"
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Pingwin z Madagaskaru, a klei polski wagon w szkocką kratkę heheheh :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-03-17 14:07  Odp: [R] Wagon samosyp Cukrowni "Kruszwica"
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

W dodatku dysponuje Polską gotówką :))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
13-03-17 10:34  Odp: [R] Wagon samosyp Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

A śmiechów nie było końca... ;-D
Robota idzie do przodu!

Pracowita niedziela zaowocowała następującymi krokami: pomalowaniem oraz zbrudzeniem środka wagonu, wykonaniem poprzeczki, sklejeniem wszystkiego w całość oraz dorobieniem dźwigni zabezpieczających klapy. Przybyła też na dole konstrukcja wzmacniająca.
Rzadko mam takie niedziele, które w całości mogę poświęcić sobie. Jednak się zdarzają i są tego efekty. :-)))

Wagon jest koloru żółtego, gdyż w takiej barwie występował w okresie swojej eksploatacji (a przynajmniej w końcowej fazie). Nie posiadam dowodów na to, że w latach 60 był tak pomalowany, ale tak wybrałem i tak zostanie.
Poniższe zdjęcie prezentuje kawałeczek „mojego” wagonu. Jest to kartka pocztowa wydana w latach 80. Bliźniaczą, namacalnie posiadam i ja, i to tym zdjęciem się wzorowałem, jeżeli chodzi o kolor wagonu.
*Foto z serwisu Fotopolska.



Zdjęcia są jakie są, jednak pokazują elementy modelu. Proszę się nimi nie sugerować, jeżeli chodzi np. o kolor. Model zostanie pobrudzony, a gdy go skończę, postaram się o lepsze fotografie. Najlepiej w naturalnym świetle.





Dobrego tygodnia!

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
13-03-17 21:09  Odp: [R] Wagon samosyp Cukrowni "Kruszwica"
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

No jeżeli ten wagon w orginale jest żółty ,to ja nazywam się Jarek K. Wszystkie wagony kruszwickie które widziałem w zakładzie i na szlaku miały kolor ceglasty we wszelkich odmianach. Ten na zdjęciu ma bardzo wyblakła malaturę do tego słońce i ...mamy zóty :))

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
14-03-17 13:17  Odp: [R] Wagon samosyp Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Dzień dobry Panie Jarosławie.

03.10.1985
Źr. Świat Kolei



--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
14-03-17 22:00  Odp: [R] Wagon samosyp Cukrowni "Kruszwica"
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Andrzeju... ups. Jarku! Ja bym się z tą dziobatą gadziną nie wdawał w polemikę... ona na wszystko ma kwity i fotki... zupełnie jak Antek M. ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
14-03-17 22:03  Odp: [R] Wagon samosyp Cukrowni "Kruszwica"
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Pingwiniasty, zanim posypię głowe popiołem z sierści pierwszego kota RP postaram się odnależć materiały potwierdzające moją tezę,że kolor żółty nie był docelowym w malowaniu wagonów buraczanych. Cierpliwości. Póki co podziwiam Twoją pracę.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
15-03-17 07:02  Odp: [R] Wagon samosyp Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Panie, Panie... przede wszystkim ja nie twierdzę że wagony buraczane malowano na żółto. Chodzi mi jedynie, o ten konkretny, mój, wagon.
A że mam zdjęcia, na których jest żółty, to sobie tak pomalowałem. :-)

Pozdrówka.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
19-03-17 19:16  Odp: [R] Wagon samosyp Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Witajcie Kochani!

Ukończyłem wagonik. :-)
Od ostatniej aktualizacji doszły jedynie sprzęgi, które wykonałem analogicznie, jak w parowozie, czyli: kartonik, drucik i łańcuszek z Rossmanna. :-)
To jedyne z elementów jakie musiałem dorobić. Poza tym wózki już były i je prezentowałem.
Wystarczyło wszystko poskładać w całość... i pobrudzić.

Już na początku zapytam.

- Czy dioramkę mam prezentować tutaj, czy może w osobnym temacie wraz z pociągiem?

Dziękuję wszystkim za odwiedziny.
Każda wizyta jak i wiadomość cieszyła. :-)







Pozdrowienia!
Rico

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024