FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-01-17 20:58  Odp: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo, bardzo obiecujący początek. Na pewno będę czekał na każdą aktualizację tej relacji. Powodzenia w budowie modelu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-01-17 14:55  Odp: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nie wiem jakie założenia przyjąłeś, jeśli chodzi o brudzenie, ale na moje oko, za dużo rdzy.
Np. Dźwigar poprzeczny, na którym są ślizgi stojaka, raczej nie był zardzewiały, ponieważ tam szło bezpośrednie smarowanie.
Tak samo poprzecznica międzycylindrowa.
Tam pod dymnicą wszystko zawsze było usyfione smarami, olejami i resztą syfu jaki się do tego czepiał.
Wynikało to bezpośrednio z umieszczonych tam smarotłoczni, całej masy przewidów smarnych przy cylindrach, układu rozrządu pary i co najważniejsze z chlapiącej olejami sprężarki.

--

Post zmieniony (07-01-17 00:41)

 
25-01-17 16:55  Odp: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witajcie
Robercie dziękuje za cenne uwagi.

A tym czasem przyszła pora na maźnice. Nie bardzo radzę sobie z robieniem zdjęć a całe czarne elementy wcale mi nie pomagają więc jest jak jest. Może coś zobaczycie



Pozdrawiam.

Post zmieniony (05-09-17 17:27)

 
25-01-17 21:17  Odp: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL
IRYS   

Witam
Robota świetna, tylko jedna uwaga. Koła!
Niech kolega dokładnie oglądnie zdjęcia kół Ty-51 ( innych parowozów to też dotyczy ). Przeciwwagi są owszem lekko przesunięte na obwodzie koła w stosunku do korby ale po obu stronach parowozu w tą samą stronę. Koła wyglądają tak samo po prawej i po lewej stronie. Nie ma kół prawych i lewych. W połączeniu z osią tworzą układ z jedną osią symetrii ( chodzi o wyważenie ). Zwracałem uwagę wydawcy laserów ( Answer ) ale jakoś nie chce im się zareagować i poprawić projektu. To samo jest z laserami kół do innych modeli parowozów. Np. Ty-2 - wiele wcześniejszych modeli ma koła z przeciwwagami bez przesunięcia, korby mają za duży promień, wychodzi, że skok tłoka wynosił 800mm a nie 660mm. Np lasery kół do Pu-29 też mają za dużą korbę - w modelu zamiast 14mm ( 350mm -oryginał) jest jakieś 16mm ( znów skok tłoka 800mm).
Maźnice kolega ma do wcześniejszych wersji Ty-51 (poniżej 61 numeru parowozu) a wahacz podłużny od parowozu z numerem pow 210.
Pozdrawiam.

 
12-02-17 15:40  Odp: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

IRYS , dzięki za cenne uwagi. Szczerze mówiąc nie miałem o tym pojęcia.

Teraz taki mały problem. Podczas sklejania elementów ostoi brakowało mi paru elementów z zestawu laserowego, które w relacji Maverick33 widziałem że były. Pierwsza myśl to taka że korzystał z jakiegoś innego "prototypowego" zestawu ale postanowiłem przeliczyć swoje arkusze i porównać je z grafiką umieszczoną na stronie answera. Okazało się że brakuje mi 4 arkuszy, zaznaczę je na grafice


Niby są one w wycinance i można je samemu wyciąć ale kupiłem lasery żeby usprawnić sobie sklejani a tanie one nie są. Niestety kontakt ze sprzedawcą się na chwilę obecną urwał i nie wiem czy to błąd w kompletowaniu zamówienia czy też taki okrojony zestaw ma być? Może ktoś posiada te lasery i mógłby je porównać i dać jakieś info.

 
12-02-17 17:10  Odp: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL
IRYS   

Te cztery arkusze mają być w zestawie. Są wycięte z cienkiego kartonu 0,2mm.

 
19-02-17 16:57  Odp: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL
IRYS   

Jeszcze zapomniałem koledze powiedzieć najważniejszego. Przeciwwagi kół napędowych a dokładnie ich część stykająca się z piastą koła jest takiej samej wysokości co piasta. Nie ma uskoku na granicy przeciwwaga-piasta. Łatwo naprawić.

 
22-02-17 16:05  Odp: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

witajcie,
IRYS- Dzięki za info z tymi arkuszami, choć nie mogę jakoś uzyskać odpowiedzi od wydawcy. Co do kół to masz racje, popełniłem błąd ale zeszlifować to na równo będzie ciężko bo wszystko jest mocno nasączone klejem CA:(

Poskładałem do kupy to co wcześniej wydłubałem no i trochę jeszcze do tego dodałem. A to co mi wyszło jest na foto:






--

Post zmieniony (02-07-18 13:13)

 
22-02-17 20:12  Odp: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL
IRYS   

Nie szlifować, piasta jest właściwej wysokości. Trzeba podwyższyć tę część przeciwwagi która styka się z piastą do wysokości piasty.

 
22-02-17 20:24  Odp: [R] Parowóz Ty51 1/25 ANGRAF MODEL
IRYS   

Zwory maźniczne masz wykonane tak jak dla parowozów z numerami 1-70 a ostoję dla 71-210 . Ja bym zmienił wykonanie zwór na właściwe, zwłaszcza ,że kształt ostoi przy nich nie pasuje. Powinne byś zwory belkowe mocowane od dołu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024