FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
23-01-17 21:20  Odp: [R/G]U-Boot Typ IXc
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Ja bym nie wiercił, tylko zakupił odpowiednią ilość nitów w Model-KOM. Poza tym jak widzę uzyłeś za grubego drutu na relingi i schodki. Popracuj usilnie nad wyglądem końcowym elementów. Podstawa peryskopów nie nasączona SG i nie wyszlifowana, obudowa kiosku naklejona na moim zdaniem zbyt gruby karton. Z tego co pamiętam przy budowie, będziesz miał problemy ze spasowaniem dna. Moja rada: wolniej a dokładniej. I ścinaj czarne krechy.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
23-01-17 21:27  Odp: [R]U-Boot Typ IXc
Pitersonicus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak obudowa kiosku faktycznie na zbyt grubym kartonie. Niestety błędy początkującego kartoniarza :( A odnośnie tych nitów które wybrać ?kuliste 0,6mm ?

Post zmieniony (23-01-17 21:31)

 
23-01-17 23:22  Odp: [R]U-Boot Typ IXc
Pitersonicus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Andrzej a jeszcze mam pytanie jedno. Ta wycinanka posiada dwa modele ten który robię i model VIIc na modelu VIIC jest opisane aby naklejać elementy szkieletu na karton 1.5mm natomiast przy moim obecnym IXc nie jest napisane nic. Na jakim kartonie kleić ten szkielet ?

 
23-01-17 23:27  Odp: [R]U-Boot Typ IXc
kari   

... ten górny falochron na kiosku coś nie "ten teges" ;-)
powinien wyglądać po złożeniu tak jak ten na foto:
http://darek.net/galeriaxxi/73/dscf2660.html
--------------------------------------------------------------------------------------

 
24-01-17 11:01  Odp: [R]U-Boot Typ IXc
Pitersonicus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak wiem i będę to poprawiać. Dobrze że zrobiłem wcześniej ksero

 
24-01-17 11:06  Odp: [R]U-Boot Typ IXc
Pitersonicus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja ten model traktuję bardziej szkoleniowo gdyż jak pisałem wcześniej to mojej pierwsze kroki z kartonem i takie numery mogą mi się jeszcze przytrafić w tym modelu. Faktycznie z tym falochronem to dramat zrobiłem ale na szczęście da się go założyć prawidłowo więc nie będzie problemów. Podstawy peryskopów też będę poprawiał. Dzięki za wszystkie wytknięcia.

Post zmieniony (24-01-17 13:11)

 
24-01-17 18:42  Odp: [R]U-Boot Typ IXc
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hej

Mam ten model i czeka na swoją kolej. Zerknij do innych galerii bo kilku go tutaj popełniło. A jest na ich robocie na czym oko zawiesić...

Co do grubości kartonu jaki ma zostać użyty do jakiegokolwiek szkieletu - weź linijkę i zmierz wcięcie na wręgi a będziesz miał odpowiedź. Do podklejenia szkieletu nie używaj tylko żadnego kleju na bazie wody (wikol itp.) bo zniekształca kształt i wymiary.

Z tego wydawnictwa kleiłem będąc w technikum typ IIA i była to moja osobista porażko-katastrofa. Nie poradziłem sobie z poszyciem. I tak jak radził Andrzej, uważaj na dno.

Nie będę wytykał błędów, zrobią to inni ale dam kilka rad:

1 - Lufa działka plot - jakakolwiek - idź do apteki i kup igły do pobierania krwi (będą się gapili na początku jak na narkomana ale...) i utnij w odpowiednim miejscu na długość. Zawsze będzie lepiej wyglądała niż z drutu jak sugeruje wycinanka

2 - staraj się trzymać skalę (nie sugeruj się szablonem), weż kalkulator do ręki i policz jaki przekrój czego ma być. Bardzo cienki świetny do niektórych rzeczy drut znajdziesz na każdym serwisie. Poproś o zużyte czujniki ABS-u albo kontrolki po klockach hamulcowych, sam zobaczysz jak weźmiesz do ręki. W transformatorach czy silniczkach czasem tak cienkich nie znajdziesz.

3 - zaopatrz się w pakiet kuleczek z łożysk - kilka rozmiarów. Świetnie nadają się do kształtowania elementów obłych jak wypukłości kiosku, osłony sondy, krawędzie natarcia w samolotach itp.

4 - jak będziesz robił szkielet - pamiętaj aby ścinać krawędzie wręg - unikniesz schodów na kadłubie.

W razie czego pytaj - kibicuję gorąco bo sam chcę go skleić.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
24-01-17 18:51  Odp: [R]U-Boot Typ IXc
mustang1234 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Panowie mam sklejone dwie dziewiątki z Gomixa i drugą chyba z Hobby model i nie przypominam sobie żeby były problemy z dnem - raczej model jest spasowany i nie powinno być problemów z jego złożeniem - trzymam kciuki i kibicuję :)

--

Post zmieniony (24-01-17 19:01)

 
24-01-17 19:13  Odp: [R]U-Boot Typ IXc
Pitersonicus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej :) Dzięki za podpowiedzi :). Ścinać krawędzie wręg papierem ściernym ?? Myślałem szkielet sklejać butaprenem....

Post zmieniony (24-01-17 19:21)

 
25-01-17 12:20  Odp: [R]U-Boot Typ IXc
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hej

Butapren to bardzo słuszna koncepcja. Tylko nieco śmierdzi ale spoina jest mocna i nie deformuje kartonu. Ja tam jestem jego zwolennikiem. A wielu też przyzna, że jak się nabierze wprawy to i czysto nim można sklejać. Fakt - jak już dotknie powierzchni, którą widać to zostawia przebarwienia. Trzeba uważać. Ale na szkielet - idealny. Może być też polimerowy albo nawet szewski z "Dragona" (ten ostatni mniej polecam bo za szybko schnie)

Krawędzie - weź do ręki cyjanoakryl (super glue, kropelka itp), nasącz nim fragment, który będziesz szlifował. Jak klej wyschnie, nasączony karton będzie bardzo twardy - poczujesz pod palcami. Bierzesz wtedy mały klocek, nawijasz papier ścierny i lecisz po pbrysie wręgi aby schodów nie było.

I teraz uważaj bo to ważne. Wszystko z tematu cyjanoakrylowego jest trujące a opary mało bezpieczne. Znajdziesz info też na innych relacjach z tego forum. Któryś z kolegów sugerował użycie wiatraczka, który wypycha opary sprzed nosa (bo opary mogą powodować podobno odklejanie się siatkówki w oku???, nie pamiętam doczytasz, a uważać trzeba) w każdym razie są mało miłe. Ja ostatnio potraktowałem szkielet w swoim okręcie SG bez wietrzenia oparów i to był błąd...

Pozdrowienia z L4

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024