FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-01-17 22:08  [G] F-86E-5 Hobby Model
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam , miało nie być tej galerii , ale uznałem , że pokażę i powiem tylko tyle , że model bardzo trudny. Trudności sprawiają te szare rendery szumnie nazwane rysunkami. Masa błędów i nie spasowań . Wzorowałem się na tej relacji Wojtka:

http://papermodels.pl/showthread.php?tid=7897

Dodam tylko do niej to czego nie robił Wojtek. Odpuście sobie sloty , szkoda nerwów i czasu i życzę dużo cierpliwości przy wnękach hamulców aerodynamicznych. Ja przestałem się starać przy skrzydłach. Wszędzie gdzie tylko możecie wzmacniajcie szkielet .Przy skrzydłach dodać trzeba podposzycie tak jak zrobił to Wojtek. Kiedy sobie odpuściłem popełniłem sam kilka błędów. W przeciwieństwie do Wojtka ja zastosowałem żywiczne kółeczka z GPM-u bo jak je już kupiłem to nie będę marnował wydanych pieniążków:), a moim zdaniem bardzo ładnie się prezentują.
Model naprawdę tylko dla doświadczonych i osób o stalowych nerwach. Na każdym kroku trzeba kombinować i myśleć z wyprzedzeniem. Niestety ten projekt chyba trochę Łukaszowi nie wyszedł:(.
A tutaj jeszcze ciekawostka która mnie motywowała do pracy

https://www.youtube.com/watch?v=FFk9JAvVxcA

A oto galeria:



Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
23-01-17 10:41  Odp: [G] F-86E-5 Hobby Model
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Na zdjęciach nie wygląda źle - ważne, że skończyłeś model.

--
http://messer.cba.pl

 
23-01-17 11:35  Odp: [G] F-86E-5 Hobby Model
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Skończyłeś i to jest najważniejsze. Skoro Cevą miał problemy z budową to coś w projekcie jest albo lepiej, czegoś w projekcie nie ma. Model na półkę i niech cieszy oko!

--
Pozdrawiam !

 
23-01-17 12:22  Odp: [G] F-86E-5 Hobby Model
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mimo problemów, o których piszesz i tak model wykonałeś świetnie. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-01-17 22:14  Odp: [G] F-86E-5 Hobby Model
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Troche marudzisz, mosci Partyzancie ;) Pawle, model wykonany na najwyzszym poziomie i naprawde cieszy oko :) Lukasz to juz sie nasluchal za pare rzeczy ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
24-01-17 06:33  Odp: [G] F-86E-5 Hobby Model
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Ładna rura.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
24-01-17 20:18  Odp: [G] F-86E-5 Hobby Model
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Dzięki Wielkie za miłe słowa. Rafale wiem Łukaszowi już się oberwało i nie jest mi dobrze z tym , że dołożyłem do tego cegiełkę. Tak model cieszy oko i mam nadzieję , że będzie cieszył innych w Przeciszowie . Będzie też okazja zobaczyć z bliska mankamenty których faktycznie na zdjęciach nie za bardzo widać, ale są:).
Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
24-01-17 23:25  Odp: [G] F-86E-5 Hobby Model
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przednie kółko jak od taczki, te pod skrzydłami też takie płaskie.

Gratuluję, pokonałeś bestię, mimo przeciwności elegancko się prezentuje.

 
27-01-17 22:59  Odp: [G] F-86E-5 Hobby Model
wasia 

Na Forum:
Galerie - 21
 

No może i "slicki" założone do Sabre'a, jednak prezentuje się jak najbrdziej przyzwoicie, biorąc pod uwagę napotkane niedogodności. Brawa za dość rzadki model.

 
28-01-17 15:17  Odp: [G] F-86E-5 Hobby Model
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

ładna rura Ci wyszła.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024