FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
22-01-17 16:50  [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam w nowej relacji.
Jak tylko zobaczyłem zdjęcia wykonanego modelu na czeskim forum wiedziałem, że kiedyś muszę się za niego zabrać. Kłopot w tym, że Spida wydała model tylko w skali 1:25 (okładka), a to nie „moja” skala. Po krótkiej korespondencji mailowej z wydawcą uzgodniliśmy, że kupię model, ale w formie elektronicznej, przeskalowanej przez Wydawcę do skali 1:32. Takim sposobem stałem się posiadaczem plików z wycinanką, które wydrukowałem na bloku technicznym o gramaturze 120 g/m2 – trochę cienki, ale w oryginale jest gramatura 160-170 g/m2 i trzeba było różnicę uwzględnić przy mniejszej skali. Wielkie dzięki P. Romana Hruski za zaufanie.


Model będzie w całości malowany. Już się boję…
Model sklejam od ponad miesiąca. Nic nie pokazywałem bo zabrałem się za najbardziej uciążliwe części i chciałem je przebrnąć „w samotności”. Na początek silnik. Mocno zdetalizowany, bardzo fajnie zaprojektowane korpusy cylindrów. Wzorując się na czeskiej relacji dodałem parę przewodów, oczywiście uzupełnię to o kilka pasków klinowych.


Koła to było coś, co spędzało mi sen z powiek. Z racji tego, że model jest przeskalowany nie ma laserowego bieżnika, a bardzo chciałem mieć porządne oponki, bo one mocno determinują wygląd modelu. Ponieważ opon jest 11 sporo było wycinania tych kostek bieżnika. W sumie na jedną oponę przypada 200 kostek co razem daje do przyklejenia 2200 kosteczek. Na szczęści kostki zaprojektowane w postaci „pasków”, od których można było odcinać kolejne elemenciki. Ufff… Po swojemu zrobiłem też wypukłe boki opon – wszystkie, z wyjątkiem zapasowego koła – szlifowałem z tektury 1 mm. Na razie jest chyba OK, a po przybrudzeniu powinno to, moim zdaniem, dobrze wyglądać. Felgi z racji delikatnych części to też było dla mnie wyzwanie, niektóre części (ażurowe pierścienie) impregnowałem BCG, co by to wszystko się nie rozpadło. Widoczne na ostatniej fotce śruby 1,2 mm to zakup ze sklepu Mariomodelario – bardzo precyzyjna robótka, polecam. Opony nie są jeszcze przyklejone do felg.


No i trzeba było zabrać się za ramę. Główna rura wzmocniona w środku zwiniętą kartką z cienkiego papieru. Osie kół zaprojektowane jako „półosie” wykonałem w całości (są „przepuszczone” na wylot przez rurę ramy). Doszły bębny hamulcowe, korpusy dyferencjałów, pióra resorów, śruby. Wreszcie jestem „w stabilnym miejscu”, teraz to już będzie przyklejanie kolejnych elementów…


Koła oczywiście przymierzone na razie "na sucho"...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
22-01-17 17:26  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam!
Biorąc pod uwagę Twoje wcześniejsze dokonania, można być spokojnym o efekt końcowy. A i z malowaniem sobie poradzisz :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
22-01-17 17:28  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

O kurczaki, pięknie to wygląda! Lakierowałeś czymś wydrukowane arkusze? Jak zamierzasz malować model? Trzymam kciuki bo mimo, że to nie moje klimaty to temat jest bardzo ciekawy

 
22-01-17 17:32  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Mam ten model w skali 1/25 . Zacząłem od kół i na nich się zatrzymałem, bardzo słabo widoczny bieżnik. Druk laserowy akurat mi nie przeszkadza, może za jakiś czas wrócę do klejenia tego modelu.
Cieszę się że prowadzisz relację ...będzie co oglądać i ściąga w razie czego : -)
Działaj dalej a ja oglądam .

Pozdrawiam.

--

 
22-01-17 17:38  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Grzecho_W 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Spoglądać będę z wielką przyjemnością. Weny i wytrwania do samej galerii życzę.
Świetny patent z wyobleniem opony :)

 
22-01-17 17:49  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Jak zwykle super precyzyjna robota , tylko podziwiać i uczyć się .
Swego czasu zakupiłem wojskową Tatrę z Ripper Works , ale poziom
zdetalizowania na razie mnie odstrasza... I zapytam , co Cię skłoniło
do rezygnacji budowy w standardzie ?
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
22-01-17 18:24  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Hmmmmmm... Co by tu napisać?! Może lepiej będzie tak -

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
23-01-17 16:10  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Siadłem se z wrażenia i se patrze.

 
24-01-17 07:54  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Noooo brateńku, z tym bieżnikiem to pojechałeś. Wycinałeś jakoś "systemowo" czy każden klocuszek z osobna?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
31-01-17 21:24  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam po tygodniu sklejania, które było dość intensywne, ale jakoś niewiele przybyło...
Pobawiłem się z siłownikami hamulców (będą przyklejone po malowaniu ramy), skleiłem bębny hamulcowe kół przednich, większość przedniego zawieszenia no i wreszcie jakiś kolorowy element - rama "kipra". Na razie wszystko pasuje, ale ostateczna weryfikacja oczywiście po pomalowaniu i sklejaniu w całość.
Czarna rama jest też "zaimpregnowana" bezbarwnym lakierem, czeka na czarny akryl i jakiś "kurz"...

Odpowiadając na pytania: PABLOS - model będzie malowany ponieważ przewiduję niewielkie szpachlowanie a i wydruk z atramentówki nie będzie trwały wg mnie, a poza tym chcę popróbować śladów eksploatacji (delikatnie), Viking- każdy klocek bieżnika wycinany właściwie osobno, dlatego powtarzalność jest hmmm... słaba

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024