FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
06-02-17 19:40  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Świetnie się prezentuje Twoja dotychczasowa praca . A może by zaopatrzyć
się w aerograf ?
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
06-02-17 23:03  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Malowanie nie jest łatwą sprawą.
Bohdan, nie jest źle. Jak nabierzesz trochę doświadczenia, pójdzie dużo łatwiej. Jeśli chodzi o farby,to ABC ma rację. Akryle dla plastyków są dużo tańsze i wydajniejsze.
Powiem Ci, że są dwa kolory, które koszmarnie kryją : czerwony i żółty. Powinieneś dać podkład pod taki kolor, będzie łatwiej pomalować. Podkład może być biały.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
07-02-17 23:52  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Lemmy/Boguś – malowanie też może być frajdą.

Ja mam wrażenie, że jednak masz kiepski podkład. Jeśli nie używasz podkładów z wyższej półki, to niech to będzie matowa lub satynowa jasnoszara farbka olejna. Powinna być dość mocno rozrzedzona i naniesiona dwukrotnie. Potem patrzysz, czy nie trzeba czegoś doszlifować (papier 1000–2000). Jeśli szlifowałeś to kładziesz jeszcze raz podkład. Potem dopiero kolor (teraz może to już być farbka wodna) rzadkimi warstwami. Czasem wystarcza 3 warstwy, a czasem 4–5. Przy malowaniu aerografem jest nieco łatwiej uzyskać jednorodną powierzchnię, ale to koszty i niestety - doświadczenie.

Czerwienie, żółcie i pomarańcze słabo kryją ze swojej natury. Dobrze je kłaść na bardzo jasny szary lub biały podkład. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby starczyły 3 warstwy nawet tak dobrej farbki jak tamiya.

Jak wspominał szad malowanie wymusza inną "logistykę" klejenia i bardzo wydłuża czas powstawania modelu. A jeśli bawisz się w efekty, to każdą warstwę musisz porządnie wysuszyć, dając jej co najmniej dobę odpoczynku. A poza kolorami i efektami dochodzą jeszcze warstwy rozdzielające (np sidolux).

Konkluzja na koniec: dobrze "paprać" też trzeba umieć, bo łatwiej jest zepsuć dobry model kiepskim malowaniem, niż zakryć farbą błędy w klejeniu.

--

Post zmieniony (08-02-17 08:52)

 
08-02-17 09:27  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wiedziałem, że za papranie mi się dostanie.
Możesz zastosować popularny podkład samochodowy MOTIP, ale maluj z daleka i kilka razy bez dolania. Tyle, że to rozwiązanie mało ekonomiczne. Podkład oczywiście szary i sprey.

 
08-02-17 09:39  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Dzięki Wszystkim za porady, informacje i (tak to odbieram) podtrzymywanie na duchu. Tyle się nadziabałem tego bieżnika, że szkoda byłoby mi wyrzucić to do kosza. Nie będę robił nie wiadomo jakich inwestycji w specyfiki bo to jednorazowy wybryk, ale i ciekawe doświadczenie. Na razie wymęczyłem ramę podwozia i po raz trzeci (po podkładzie) pomalowałem felgi i ramę kipra. Nie mogłem sobie odmówić przymiarki na sucho. Oczywiście koła jeszcze "pójdą do piachu"...


--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
08-02-17 10:12  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Wygląda obiecująco a koła znakomite. Sadzę że jednak będziesz zadowolony z efektu końcowego.
Ten Photobucket z tym czasem otwierania i tymi reklamami mnie kiedyś wykończy ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-02-17 19:00  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam,
tak sobie przyjąłem, że co niedzielę będę wstawiał nowe fotki nawet, jeżeli niewiele będzie nowych rzeczy. W ostatnim tygodniu trochę brakowało czasu, udało się tylko dalej "pobrudzić" i skleić parę drobiazgów.
Uczę się tych wszystkich wynalazków do malowania, a nie jest to nauka bezbolesna dla portfela no i zabiera sporo czasu. Nie pozostało jednak nic innego jak brnąć w to dalej (i robić jak najmniej pomyłek w "mieszaniu" specyfików od różnych producentów). Nie wiem jednak co to będzie jak przyjdzie pomalować większe powierzchnie. Zobaczymy.
Dokleiłem lampę cofania i zbiorniki powietrza i na dzisiaj wygląda to tak (złożone na sucho)...


--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
12-02-17 20:08  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kawał maszyny. Świetne wykonanie. Tylko tak dalej! :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
12-02-17 20:43  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,i na dzisiaj wygląda to tak" czyli świetnie :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-02-17 19:43  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Egzamin zdany. Świetnie sobie poradziłeś.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024