FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
31-01-17 21:31  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Świetnie wyglądają poszczególne detale , precyzja na najwyższym poziomie.
Mam nadzieję ,że nie odchodzisz od budowy modeli w standardzie.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
31-01-17 22:04  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Wreszcie.
Bohdan, następnym razem poszukaj w mieście zakładu usługowego xero. Ja taki mam i mogę sobie zamówić "leserki", jakie chcę. To nie kosztuje dużo.
Trzymam kciuki.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
01-02-17 16:38  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ciekawy temat wybrałeś i świetnie go wykonujesz.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-02-17 19:17  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Mój ślinotok nie ustaje :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
01-02-17 19:55  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ciekawy temat i bardzo dobre wykonanie. Trzymam kciuki za sukces końcowy

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
01-02-17 20:33  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Tam, tadam,
i znów jest co oglądać!

pzdr.
Mirek

 
05-02-17 20:24  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Jedno jest pewne: malowanie modeli to nie jest moje przeznaczenie. Następnym razem zastanowię się 45 razy zanim zmierzę się z czymś przeznaczonym do malowania. Brak doświadczenia jest dramatyczny, a poza tym budowa modelu wydłuża się w sposób niemiłosierny... Pewnie robię masę błędów, ale niestety już w to wdepnąłem i mam zamiar dobrnąć do końca.
Wszystko maluję najpierw bezbarwnym lakierem olejnym Tamiyi, po wyschnięciu miałem od razu malować kolorem, ale okazało się, że czerwony kryje dramatycznie słabo (a ja mam te wydruki w różnym stanie) i postanowiłem gruntować przed malowaniem jakimś bazowym kolorem. Wypadło na Revell'a i dopiero na to farba. Ale i tak trzeba to będzie pociągnąć ze trzy razy, żeby jako tako wyglądało.
Rama pomalowana czarnym matem z Tamiyi (XF-1), ale świeci się to to jak nie powiem co (jest dobrze wymieszana). Mam zamiar zaaplikować na tę ramę kurz z AK Interactive, ale przy moich umiejętnościach może z tego wyjść jakaś wielka pomyłka. Nie jest łatwo... zdecydowanie bardziej doceniam "malarzy"...
Z technicznych tematów: rama właściwie skończona, przednie koła skrętne, udało się nie posklejać razem tych wszystkich elemencików. Żeby równolegle ustawić przednie koła drążki sterowe zrobiłem z dwóch części, wpuszczonych do rurki z cienkiego papieru. Skleiłem to w całość dopiero po ustawieniu kół jako tako równolegle.


Staram się malować maksymalnie cienkimi warstwami a i tak wygląda jakbym to zanurzył w farbie. Jakbyście mieli jakieś sugestie, uwagi, porady - wszystko "łykam"...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
06-02-17 13:26  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Malowanie to "papranina" Wiem, że zakrzyczą mnie wszyscy malujący, ale po pierwsze primo:
trzeba nabyć wprawy, żeby był efekt /ileś tam spapranych modeli/
po drugie primo: inne podejście do planu sklejania, kolejności tworzenia brył do malowania w jednym kolorze /bo jak się raz namiesza farby to drugi raz nie będzie tak samo/
i po trzecie primo: trzeba siedzieć w chemii modelarskiej /koszty/ i na bieżąco studiować co do czego./ doświadczenia, czas i niewiadomy efekt/
Mnie cieszy samo sklejanie. To moja opinia.
Kilminster wierzę, że ktoś Ci poradzi i osiągniesz fajny efekt końcowy.

 
06-02-17 14:52  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Moim zdaniem wygląda bardzo dobrze. Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrawiam
Radek

 
06-02-17 15:49  Odp: [R] Tatra 147 DC-5, SpidaModels, 1:32
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja bardzo rzadko biorę się do malowania w kartoniakach (jak już to rama, opony, kaemy) , ale nawet w plastikach nie używam firmowych specyfików. Ot po prostu się kupuje czy w KIK-u czy w artystycznym farby akrylowe w tubkach lub tubach. Do tego jakiś zapasik słoiczków jak od musztardy. I w słoiczkach rozrabia się lekko z wodą (lekko), ew. kolory się miesza. I takie farby mają taką ogromną zaletę że są matowe (naprawdę matowe). A jak wiadomo w macie trudno dostrzec niedoróbki. Oczywiście to nie jest tak że farba zakryje każdą kaszanę. No i czas schniecia takich farb to lekko ponad pół godziny. Natomiast olejne farby nigdy nie są matowe nawet jak tak jest napisane na puszce i nawet jak się superdokładnie wymiesza. Ponadto olejne farby mają tendencję do podnoszenia włókien czy nawet ich wyjaskrawienia jak było glutowane.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024