FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-01-17 18:31  [G] IAR 80 1:50 Marek Pacyński
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Kolejny model pana Pacyńskiego na półce;

Model kupiony na stronie pana Marka a cena jest taka, że po prostu wstyd coś takiego piratować.
Tradycyjnie dorobiłem ruchome stery i klapy, otwartą kabinkę z dorobionym wnętrzem, silnik, wykonałem wnęki podwozia.







Relacja z budowy na forum: Świat z Kartonu

Co do opracowania:
Sklejało się całkiem fajnie jedynie miałem problem, ze skrzydłami które musiałem sklejać drugi razy, ponieważ za pierwszym razem wyszły mocno skręcone i dopiero korekta kształtu końcówek skrzydeł i sklejenie ich jako ostatnich dały pożądany efekt. Kołpak śmigła mógłby być opracowany na więcej listków bo wychodzi mocno kanciasty, a część jest całkiem spora.
Co do podobieństwa do oryginału:
Zmieniłbym sposób wykonanie garba za kabinę ponieważ jeden owalny element nie oddaje poprawnego wyglądu tej części, oraz średnica osłony silnika jest za duża o około 1 mm w stosunku do przekroju kadłuba. Powinny być w miarę równe , a tak powstaje uskok.
Następna galeria małego samolotu pewnie za pół roku. A będzie to tak chętnie wydawany i ostatni często sklejany, nielubiany na wszystkich forach myśliwiec z serii "kazdy go kiedyś popełnił"...

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
19-01-17 19:38  Odp: [G] IAR 80 1:50 Marek Pacyński
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Dla mnie bomba, się kolega wykazał umiejętnościami.....
Podobać się musi, nie inaczej.
Co do ostatniej linijki wpisu, tu chciałbym podsunąć przykład ładnego malowania
samolotu, który cytuję..... każdy go kiedyś popełnił .......zostało napisane.
https://www.youtube.com/watch?v=BzUUlO6ihwE
Znam warunki bytowania i wiem, że skala 1/50 to dla waszmości idealne rozwiązanie.
Wywody wywodami a model jest ładny, że tak powiem....
Czekam na kolejny flugzeug......
Pozdrawia wykonawcę,
łapserdak Andy.

--

 
19-01-17 20:40  Odp: [G] IAR 80 1:50 Marek Pacyński
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No elegancko sklejony. Gratuluję.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
20-01-17 07:42  Odp: [G] IAR 80 1:50 Marek Pacyński
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Świetny model ;-)
Gratulacje

--
KMH Sokół Radom

 
20-01-17 08:15  Odp: [G] IAR 80 1:50 Marek Pacyński
Teledzin   

Czy ten model jest tak zdetalizowany oryginalnie, czy silnik i komory podwozia głównego dodałeś od siebie?
Kleiłem IAR-80 M. Pacyńskiego wydany przez WIR i tam takich "bajerów" nie było.

Pięknie się prezentuje Twój model!!!

--
Sklejam, bo lubię...

 
21-01-17 13:50  Odp: [G] IAR 80 1:50 Marek Pacyński
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dzięki za miłe słowa. Mnie również się podoba, chociaż zawsze przychodzi do głowy myśl, że można było zrobić coś lepiej.
Tak jak pisałem, sporo części zmieniłem lub zrobiłem od podstaw. Oryginalna wycinanka jest dosyć prosta, ale taki jest urok tej skali.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024