FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
13-01-17 10:46  Odp: [R]Budowa okrętu podwodnego CHARLIE wydawnictwo ANSWER fotorelacja
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Jak było u Ciebie z wręgą pod środkiem kiosku musiałeś ją mocno zmniejszać? U mnie była konieczność przycięcia jej okolo 1,5-2 mm od dolu

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
14-01-17 18:30  Odp: [R]Budowa okrętu podwodnego CHARLIE wydawnictwo ANSWER fotorelacja
mustang1234 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wiesz co - jak kleję atomochody to mam troszkę inne podejście do wręg niż przy normalnych statkach czy samolotach. Mianowicie - nie kleję każdej wręgi na segmencie jak przewiduje autor - stąd też nie mam tam wręgi. Okręt podwodny to tak naprawdę długa rura i uważam że nie musi mieć takiego szkieletu jak samolot czy statek. Ja daję w okrętach podwodnych wręgi powiedzmy co dwa segmenty i uważam że to w zupełności wystarczy. Mam tak sklejoną dość sporą flotę tj, Tajfuna, Ohio, Alfę, Komsomolca, Victora, Los Angeles, i teraz Charlie i każdy z nich jest budowany w ten sam sposób.

 
18-01-17 21:39  Odp: [R]Budowa okrętu podwodnego CHARLIE wydawnictwo ANSWER fotorelacja
mustang1234 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kadłub zwodowany!



Przyszedł czas na kiosk. I tu pojawiają się małe problemy - nic z czym sobie każdy posiadający troszkę wprawy nie poradzi. Mianowicie - obie wręgi do kiosku tj. górna i dolna są za małe wobec bryły kiosku. Ja poradziłem sobie z tematem oklejając wręgi cieniutkimi paskami papieru, można również odrysować je ponownie z większym zapasem i wyciąć. Kolejną sprawą jest wysokość między górną wręgą a górnym poszyciem kiosku. Jest ona za mała względem wysokości części jaką mamy w modelu. Trzeba je troszkę przyciąć - o jakieś 5 mm i będą pasowały jak ulał

 
19-01-17 07:31  Odp: [R]Budowa okrętu podwodnego CHARLIE wydawnictwo ANSWER fotorelacja
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Trochę tych CHARLIE powstaje, może i ja się skuszę...

--

 
21-01-17 08:38  Odp: [R]Budowa okrętu podwodnego CHARLIE wydawnictwo ANSWER fotorelacja
mustang1234 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Polecam, tym bardziej że takiego okrętu jeszcze nie było:)

 
30-01-17 21:54  Odp: [R]Budowa okrętu podwodnego CHARLIE wydawnictwo ANSWER fotorelacja
mustang1234 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

No i nadszedł koniec budowy - model skończony:). Poza drobnymi szczegółami o których napisałem model godny polecenia. Składa się go bardzo przyjemnie i bezproblemowo - gorąco go wszystkim polecam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024