FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 17Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
12-08-17 11:18  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Żeś Pan się nie odzywał tak długi czas, a tu nagle z grubej rury! Coś niesamowitego. Brawa!

--
54323031

 
12-08-17 11:33  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Nie no , ja zabieram "zabawki" i stąd idę.... to ponad moje nerwy!!!
Admin powinien wstawiać ostrzeżenia w tytule tego typu relacji!
Czy może jakieś hasło uprawniające do przeglądania ,
które otrzymywało by się po uprzednich testach psychologicznych... :)

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
12-08-17 13:45  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajnie to wszystko zaczyna wyglądać. Kiedy ja dotrę do tego etapu? Chyba nigdy, bo ciągle coś w modelu demoluję i poprawiam:) Ciekawa informacja z tymi pokrowcami; przyznam, że do tej pory nigdy się z nią nie spotkałem. Skoro były one na Mercurym to może i Lord Nelson stosował takie na Victory? Mogłoby to nieco uprościć mi w przyszłości pracę hehe.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
12-08-17 17:29  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Z tą siateczką przy kibelkach to dałeś Waćpan do pieca. Chyba tak, jak Kolega Lepic przestanę tu zaglądać, by unikać stresu.... Pytania natury egzystencjalnej pojawiają się...
Czy żaglowiec, nad którym teraz pracuję ma sens w obliczu Twoich dokonań?... A może przenieść się w Bieszczady? Hodować owce....

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
29-09-17 17:49  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Dzięki.

Paragraf – co do pokrowców - wysłałem Ci maila na adres z profilu, acz sprawdź proszę, czy doszło, bo nie wiem, czy nie poleciało w kosmos.

Dziś chciałbym się z Wami podzielić efektami wakacyjnej przemiany, jaką przeszedł Mercury.

Kilku Kolegów, których serdecznie pozdrawiam, wspominało, że dotychczasowy kolor burt to nie bardzo itd. Co tu dużo gadać - mieli rację.
Do tego, na tych burtach było tyle warstw farby, że nie dało się i tak na to z bliska patrzeć. Modyfikacje były zatem po prostu potrzebne.

Na początku przemalowałem kadłub powyżej poszycia miedzianego na czarno. Następnie wyciąłem paski papieru z bloku technicznego, pomalowałem je na żółto i przykleiłem do kadłuba. Pewnie z barwionką poszłoby szybciej, ale dzięki malowaniu, ten żółty nie jest taki jednolity, co bardziej mi odpowiada.

W związku z kolorystyczną metamorfozą, musiałem wykonać jeszcze raz ławy wantowe. A na nich – przy okazji – wymieniłem jufersy - na mniejsze. Oczywiście do jufersów musiałem zamontować na nowo odciągi. Starałem się też podkreślić rysunek odbojnic i czarnej dolnej części kadłuba. Nie do końca wyszło tak, jak chciałem, ale raczej tak zostanie, bo to i tak najlepsza wersja z dotychczasowych.

Zatem mnóstwo pracy za nami, ale nowych - nowych elementów bardzo niewiele. Właściwie kilka oczek i klap od furt armatnich.

Chyba jednak warto było wykonać ten remoncik. Żółty Mercury prezentuje się teraz inaczej, bardziej…. klasycznie:).







Od teraz żadnego kroku w tył – tylko do przodu.

Pozdrawiam
Mariusz

 
29-09-17 19:15  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Te dwa większe zdjęcia to ściągnąłeś z netu? Z jakiegoś muzeum?:-)))

Wygląda niesamowicie, przednio, wybitnie i smacznie... więcej nie jestem w stanie napisać...
może jeszcze to, że dobrze, że jest żółty:-)))

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
29-09-17 19:25  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fantastycznie to wygląda!

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-09-17 20:00  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Szacunki, uznania, brawa, gratulacje... Co jeszcze rzec?

--
54323031

 
30-09-17 11:25  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ale żeby kilka razy wykonywać te same elementy
to naprawdę trzeba mieć w głowie poukładane jak... Baba Jaga w tobołku :)
I o to chodzi! :)

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
30-09-17 11:40  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podziwiam wykonanie !
Jestem pod wrażeniem Twojej dbałości o jak największą zgodność z oryginałem jak również wiedzy w temacie szkutniczym.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 17Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024