FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 17Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  -> 
11-03-21 17:53  Odp: [R] "Mercury" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Pościągałem pajęczyny z "Mercurego" i powiesiłem kolejny żagiel.
Powstawał właściwie tak, jak opisane wcześniej, z tą różnicą, że na tym pojawiły się reflinki. Co prawda przy wiązaniu podwójnych supełków do nich można było oszaleć i momentami miałem wrażenie, że powstają raczej frędzelki do portek Indianina, ale chyba i tak było warto.



Choć to relacja, to trudno troszkę opisać samo wieszanie żagla. Tu chyba każdy walczący z żaglami ma jakąś swoją metodę (któraś linka musi być pierwsza;)). Starałem się przed wszystkim zamocować jak najwięcej bloczków na samym żaglu przed jego powieszeniem, bo rzecz jasna mocowanie ich na powieszonym żaglu byłoby bardziej utrudnione. A potem to już linka tu, linka tam ... W sumie to dość proste, o ile da się radę przebić przez gąszcz linek, w których pomału sam się zresztą gubię.



Co do samych linek – sprowadziłem sobie tabliczkę wosku pszczelego i pozbyłem się włosków z linek po przeciągnięciu ich przez jedną kosteczkę z tej tabliczki. Wiem, że niektórzy Koledzy to potem jeszcze opalają itd., natomiast ja już tu niczego więcej właściwie nie robiłem. Po przeciągnięciu przez kostkę wosku, przecierałem jeszcze linkę palcami i taka linka już była gotowa do użycia.



Na koniec focie nieco bardziej ogólne. Nieco, bo ciężko już ten tworek złapać w całości.
Podsumowując - troszkę przybyło, ale sporo jeszcze pracy, które z pewnością zmienią wygląd modeliku. A czy na lepsze? Cóż, może zobaczymy.







Pozdrawiam

 
11-03-21 20:16  Odp: [R] "Mercury" (Shipyard, 1:96)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wygląda wspaniale.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-03-21 21:21  Odp: [R] "Mercury" (Shipyard, 1:96)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Co ja paczę!!!! O_O Aż mi się odechciewa do tej Perły wracać... :/

--
54323031

 
11-03-21 21:43  Odp: [R] "Mercury" (Shipyard, 1:96)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Grubo Panie, grubo:-)
To teraz, po pokazie kunsztu modelarskiego, możesz spokojnie zanieść model na 2 miesiące do garażu:)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-03-21 18:09  Odp: [R] "Mercury" (Shipyard, 1:96)
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Trudno wyrazić w słowach podziw. Widać wielki wysiłek. Zdjęcia pokazują jak piękne hobby wybraliśmy. Powodzenia w dalszej budowie.
Pozdrawiam Adam.

 
12-03-21 18:54  Odp: [R] "Mercury" (Shipyard, 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Pięknie, Panie, pięknie!
Szkoda, że tak rzadko się chwalisz;-) Pooglądał by człowiek kawał solidnej roboty, cos podpatrzył, czegoś się nauczył...

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
12-03-21 19:54  Odp: [R] "Mercury" (Shipyard, 1:96)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Pięknie. Po prostu pieknie.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
12-03-21 20:07  Odp: [R] "Mercury" (Shipyard, 1:96)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniały !

 
15-03-21 16:31  Odp: [R] "Mercury" (Shipyard, 1:96)
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Ja pierdykam........

Rewelacja...

Kłaniam się.
Darmuszka

 
23-03-21 17:43  Odp: [R] "Mercury" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Dziękuję.

Petrov – itam... dobra Perła nie jest zła. Ale poza tym żenującym sucharem – kibicuję Twojej budowie i jestem pewien, że skończysz ją z rewelacyjnym efektem.

Seahorse – Kolegi to się żarty trzymają. Nic więcej nie powiem, ale zastanawiam się, jak niby mógłbym Tobie i wielu tu obecnym pokazać coś, czego sami już nie zrobiliście.

Wchodzimy w etap relacji, w którym ciężko jest zresztą coś odkryć. Wiesza się kolejne linki, próbując nie poplątać tych już zamocowanych i tak idzie. Przepraszam Was, że nie będę opisywał przechodzenia każdej linki ani jej nazwy.
Po pierwsze nie zrobię tego dlatego, że i tak większości nazw nawet nie znam:), a po drugie i tak guzik tu widać.
Przy tej skali naprawdę nie wiadomo już, która linka idzie do którego miejsca mocowania i sam już dawno się w tym niemal pogubiłem.

Ale do brzegu...
Rzuciwszy stanowcze „nie” tym, którzy niemal bezzasadnie sugerowali, że teraz będzie dłuższa przerwa w relacji, zamocowałem kolejne żagle. Na razie proporcje tych zwiniętych do rozłożonych to 4:4.
Jeden sztaksel, czyli ten trójkącik nad śródokręciem jest tak trochę zwinięty, trochę rozwinięty, zatem odważnie wymyka się przyjętym klasyfikacjom.



To, że taki wyszedł, było w dużej mierze dziełem przypadku, lub też raczej mojego zaciemnienia. Po prostu po zamocowaniu linek do oczek i przeprowadzeniu ich przez bloczki, okazały się one za krótkie. Głupie niedopatrzenie, bo z reguły linki zapobiegawczo mocuję dużo dłuższe, aby łatwiej je było zawiązać. No nic - poleciało parę brzydkich słów, bo niestety akurat mocowanie tych linek łatwe nie było i naciągałem dalej, żeby zobaczyć, co z tego wyjdzie. W efekcie żagiel tak się złożył, jak widać na fociach i uznałem, że wygląda to nawet lepiej niż płaska płachta, którą początkowo chciałem zamocować.

Zostało.



Przy kolejnych żagielkach przypadek nie odegrał już znaczącej roli, choć zaciemnienie mogło być nadal obecne. Tak to bowiem jest, że gdy zwijam żagielki, nigdy do końca nie jestem pewien, co z tego wyjdzie.
Tym razem szczęśliwie udało się osiągnąć mniej więcej to, co chciałem.



Podniosłem też pierwsze kolory, czyli zawiesiłem pierwszą banderę, aby zamocować ostatnią, symboliczną linkę przy pierwszym maszcie. Ta część jest zatem skończona, a przed nami jeszcze olinowanie i ożaglowanie pozostałych dwóch masztów.
Teraz będzie dłuższa przerwa w relacji. Czuję, że przedawkowałem te wszystkie linki, żagle itd. Zatem było miło, ale na razie dość.



Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 17Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024