FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 17Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
19-04-17 10:05  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ale mnie Kolega "nakręcił" na te grtingi :) zaraz zasiądę i popróbuję.

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
19-04-17 19:49  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Cóż napisać. Zdecydowanie najlepsze gretingi z tych dotychczasowych! Podziwiam za zdrowie :)

--
54323031

 
03-05-17 16:46  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Cieszę się, że wykonywanie po raz kolejny tych samych elementów nazywacie zdrowiem i zacięciem, a nie inaczej, bo inaczej też można:).
Seahorse – kulki utoczyłem z łańcuszka, tego samego, który wykorzystałem przy harmatach. Nie mam niestety pojęcia, skąd go mam. Tzn. wiem, że z szuflady córy:), ale wcześniej to już nie pamiętam skąd się tam wziął. Generalnie szukałbym gdzieś w jakichś akcesoriach dla dzieci. Jak jeszcze coś takiego znajdę, to dam na pewno znać.

ANDR7EJ – ładnie ją określiłeś – taka właśnie jasna ona. Wymusza to trochę kombinowania z kolorami innych elementów i obecnie właściwie wyklucza większe „starzenie”. Z drugiej strony nie chciałbym jednak zrobić takiego „sterylnego” modelu. No ale mam nadzieję, że liny i maszty zrobią swoje i dodadzą do modelu odpowiedniego stopnia „zużycia”.

Lepic – będę się cieszył, jeśli komuś to pomoże, więc działaj. Robótka to naprawdę przyjemna. Gdy zacząłem ją stosować, przestałem „nie lubić” gretingów:). To, co możnaby poprawić, to zrobić je z grubszego kartonu. Tyle, że taki mi się rozwarstwiał przy rozcinaniu grzebienia i cała robota szła w…. kosz.

W armatkach zmieniłem bloczki przymocowane do lawet z pojedynczych na podwójne, co pozwoliło mi inaczej przywiązać je do pokładu. W sumie nie wiem, czy widać wielką różnicę, ale jakoś mi z tym teraz lepiej. Wiem, że fotki jakby podobne do tych z poprzedniej strony, ale jednak inne:).



Przez dwa tygodnie walczyłem z kręceniem linek różnego pochodzenia, splotu i koloru. Na razie trwałym tego efektem jest ukręcenie 40 cm liny kotwicznej. Z jednej strony mało (tzn. na linę kotwiczną wystarczy, ale przydałoby się mieć jeszcze coś poza nią), z drugiej – cieszę się, że coś się wreszcie w tym temacie udało i to drugie na razie przeważa.

Lina wyszła chyba ciut – ciut za gruba, ale splot jest dokładnie taki, jakiego chciałem. Lina składa się z 9 linek. Czyli 3 linki kręcone po 3 linki i z tych 3 ukręconych - ukręcona jedna kotwiczna.



Linę przymocowałem do pokładu za pomocą stoperów, a raczej tego, co ma je nieco przypominać. Jak już przy tym jesteśmy, to przefajne jest rozwiązywanie różnych zagadek i szukanie odpowiedzi na pytania, o to, co i jak na żaglowcach działało. Bardzo pomaga mi w tym Seahorse – tzn. ja zadaję pytania, a Seahorse odpowiada:). Dzięki Kolego:). Stopery to jeden z efektów takich dyskusji.

Zachciało mi się jakoś ożywić wyposażenie pokładu. Pyknąłem więc wiaderko, które widać na fotkach. Za duże i nieszczelne do tego. Ale strasznie mi się podoba.

Gdy już zrobiłem to, co wcześniej zepsułem, prace ładnie ruszyły. Przymocowałem górne pokłady, przejścia (tzw. gangways), krawędzie burt. W przejściach przygotowałem otwory pod belki, na których spoczną łodzie.

Czyli wreszcie ruszyło do przodu i pewien etap został nieodwracalnie tym razem zamknięty. Z tej okazji poświętowałem i pocykałem trochę fotek. A jak świętować to świętować - na chwilkę od Mercurego i klejenia zrobię sobie chyba przerwę.




Pozdrawiam

Post zmieniony (01-07-17 08:22)

 
03-05-17 17:46  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Pisałem już, ale publicznie również nie omieszkam przesłać pochwał i wyrazów szacunku za piękną pracę :)

--
54323031

 
03-05-17 19:19  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Coś czuje że to będzie super wypasane wykonanie, do tego takie smaczki jak stopery. Śledzę z uwagą i trzymam kciuki.

--

 
03-05-17 21:26  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

No i ładnie jest. Już widać sporo detali i szczególików, to co to będzie, jak z taką pieczołowitością wykonasz resztę? Podziwiam.

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
16-05-17 21:50  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Za trzymanie kciuków serdecznie dziękuję;).

Zaczął się etap budowania elementów mniej powtarzalnych, przez co robi się coraz ciekawiej i ciaśniej na pokładzie. Gdy dojdą jeszcze kolejne działa, karonady, kołkownice, jakaś szafeczka, to zrobi się gęsto, ale przez to jeszcze fajniej, co może spowodować wystąpienie „efektu wypasu”, o którym ANDR7EJU piszesz:).

Choć, gdy próbuję to porównać z fregatą robioną przez Petrova, to i tak widzę w Mercurym jej mniejszą i uboższą siostrzyczkę:). Mercury jest jednak dużo mniejsza. Petrov zapłaci za to przy harmatach:) (tu usłyszał demoniczny śmiech:)).

Powstał zatem kabestan i koło sterowe …



… oraz komin, kołkownice i dzwonek …



Na koniec dodałem reling, do którego wykorzystałem lekko oszlifowane wykałaczki.



Zrobiło się też bardziej kolorowo, co mnie bardzo cieszy:).



Zanim nadal będę wyposażał pokład kolejnymi drobiazgami, muszę pocisnąć trochę na rufie, ale idzie to nader słabo. Wycinanie okienek w jej lustrze na razie skończyło się niepowodzeniem, więc zdjęć klęski nie będę na razie pokazywał. Poczekam z tym, aż odniosę jakiś sukces:). Ale rufa to duży etap i potrzeba na niego kilka wieczorów raczej dłuższych niż krótszych.

Pozdrawiam

Post zmieniony (01-07-17 08:23)

 
16-05-17 22:53  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Oj usłyszał demoniczny śmiech, usłyszał :) za karę będę dużo marudził :) może i LBP większa ale poziomem wykonania odstaje i nie jest to z mojej strony kurtuazja czy sztuczna skromność!

--
54323031

 
18-05-17 08:23  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Oj, ładniutkie te fotki, ładniutkie!!! W ogóle całość ładniutka:-))

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
18-05-17 20:05  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Świetnie idzie. Cały czas podglądam relację.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 17Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024