FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 17Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-01-17 21:05  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Hej,
jufersy są produkcji dwóch firm - te większe - 5 mm to Amati, te mniejsze - 3 mm to OcCre (choć te mają raczej pełną średnicę równą 4 mm). Jeśli dobrze pamiętam, są z bukszpanu. Nic nie trzeba w nich poprawiać - przewiercone, gładziutkie - miodzio...

Zamawiałem tutaj: http://www.modelnet.pl/akcesoria-szkutnicze/bloczki-i-jufersy, ale chyba jest jeszcze kilka sklepów oferujących takie akcesoria.

Jeśli chodzi o nagle, to nie szukałem takich, ale tak szczerze mówiąc, nie rzuciło mi się w oczy nic podobnego do 1:96/100.

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
22-01-17 09:45  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

O masz ci los! A jak zwykle zaspałem :(
Co lepsze miejsca (pierwszy rząd) już zajęte.Hm ,trudno,z tyłu też widać :)
Zasiadam ,podgladam

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
10-03-17 15:02  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Dzień dobry,
na dobry początek detal okrętowy zamontowany na tzw. szczęście.



Główny temat to jednak odciągi jufersów.
Mocowanie jufersów zrobiłem za pomocą drucika 0,3 mm. Owinięcie powinno być grubości ławy wantowej, ale wychodziło to różnie:).
Po owinięciu jufersa, zrobiłem na igle „oczko” i odciąłem końcówki. Tak związany jufers zamocowałem do ławy wantowej. Nie jest to zrobione zgodnie z zasadami sztuki, ale chciałem, żeby taki jufers wytrzymał późniejszy naciąg wanty. Czy się uda - to jeszcze zobaczymy.



Następnie przygotowałem odciągi. Taki sam drut co na jufersie, owinąłem na plastikowym „szablonie” i poodcinałem.



Teraz pierwszy z najtrudniejszych momentów. Zamocowanie pierwszej owijki do oczka jufersa. Stopień trudności rośnie wprost proporcjonalnie do zwiększenia trzęsawki rąk.



Gdy już to jest gotowe, czas na drugi z najtrudniejszych momentów. Montowanie drugiej części odciągu. Tu używam kropelki gęstego ca w żelu.



Aby zakryć niezbyt ładne połączenie, wybiłem igłą z czarnego kartonu okrąglaki i przykleiłem na kropelkę – tym razem wikolu. Również wikolem zrobiłem łebek gwoździa. Łebek pomalowałem srebrną farbką.



Jeśli są zamontowane wszystkie jufersy, można „zakryć” ławę wantową. Całość prezentuje się tak.



I na koniec widoczki ogólne.



Pozdrawiam

Post zmieniony (10-03-17 15:02)

 
10-03-17 20:34  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Będzie z czego "małpować" :D

--
54323031

 
10-03-17 23:59  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Bardzo ładnie, oby tak dalej.

 
11-03-17 07:46  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jufersy, nagle wanty. To nazewnictwo na żaglowcach zawsze mnie fascynowało. Nigdy nie wiedziałem o co chodzi. Model piękny. Mam pytanie laika. Czy ten element w kształcie podkowy to faktycznie podkowa na szczęście czy to tylko taki żart?

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
11-03-17 08:03  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

I tak trzymaj, Mariuszu. Pysznie to wygląda.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
11-03-17 10:00  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

ANDR7EJ - fajnie, że się podoba, choć mnie i tak bardziej podobają mi się Twoje odciągi na LBP:) Próbowałem robić z takich cieniutkich pasków jak Ty, ale nie dałem rady:).

Endrju - na pewno ta "podkowa" jest na szczęście temu modelu:).
Co do oryginalnego przeznaczenia, to niestety go nie znam. Na rufie też jest taki czarny, choć nie w kształcie podkowy element, więc może były to po postu jakieś wzmocnienia tych części kadłuba?

Dzięki za uwagi. Te odciągi to był element, który dał mi w kość i myślę sobie jeszcze, jakby go zrobić jednak nieco inaczej w następnym modelu. Jak coś wymyślę, to dam znać:)

Pozdrawiam

 
11-03-17 10:19  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Z wielką przyjemnością podglądam kolejne efekty wspaniałej budowy !

 
11-03-17 12:43  Odp: [R] Żaglowy Mercury (Shipyard 1:96)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Super sprawa, podglądam. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 17Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024