FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 17Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
20-04-19 19:48  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Wita,.łódki,szalupy to zawsze nie lada wyzwanie,fajnego pomysła sobie miałeś ,trochę ułatwia sprawę poszycie zewnętrzne,co ułatwia sprawę ale i tak trzeba się napracować aby uzyskać finalnie łódeczki takiej urody , choć nie wiem czy marynarzom chciało by się obmalowywać okucia,,cały model śliczności,pozdrawiam świątecznie Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-04-19 20:02  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ten kto zrobi piękną szalupę, to potrafi również zrobić piękny okręt.

--
Siwy

 
20-04-19 23:15  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Eee... łódki jak to łódki. Można je zrobić na "odwal się", albo jakoś ładniej. Można też zrobić małe dzieło sztuki. I tobie akurat takie "dziełko sztuki" się udało. Piękna sprawa.
A! I dobrze, że piszesz o olinowaniu - żebyś nie zapomniał. że na fokwantach nie ma wyblinek:-))))

Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
21-04-19 22:01  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ostatnie zdjęcie mnie rozwaliło. Wspaniała robota.

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-05-19 22:10  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Coś się kończy, coś się zaczyna. Skończyły się wyblinki (które wolę przemilczeć), zaczęły się żagielki (i to jest dobra wiadomość).

Przy ich robieniu skorzystałem z wiedzy i doświadczenia kolegi Seahorsa, który robi jedne z najlepszych, jeśli nie najlepsze żagle, jakie widziałem w tej skali (a przynajmniej mi się najbardziej podobają). Przepis, który prezentuję, dostałem od niego, za co jeszcze raz bardzo dziękuję.

Przygotowałem materiał na żagle, impregnując go w rozwodnionym wikolu. Potem narysowałem bryty wg szablonu i nakleiłem wzmocnienia żagla. Te wzmocnienia przykleiłem z lekkim zapasem. Gdy wszystkie były naklejone i wyschły, wyciąłem cały żagiel skalpelem przy linijce. Dobrze zaimpregnowany materiał tnie się jak papier.

Seahorse jeszcze raz dzięki. Robisz to co prawda ładniej, ale jakoś Ci to wybaczę:).



Wycięty żagiel obkleiłem „likliną” i właściwie był gotowy. Aby łatwiej było go zamocować do linek, zrobiłem też w nim otwory, korzystając ze sztancy. Wycinało się, podobnie jak nożykiem, super. Zamocowanie to była już w ogóle sama przyjemność.



Przy robieniu pierwszego żagla zwiniętego było nieco mniej ceregieli. Tutaj już nie bawiłem się we wzmocnienia, bo taki żagielek powinien być jednak zwinięty na ciasno, a dodawanie materiału w tym nie pomaga. Sama liklina już za bardzo go pogrubiła. Za to z mocowaniem takiego, to już zupełnie inna historia, niż z rozwiniętymi kliwrami. Tu linek jest duuużo więcej, ale przecież na to czekaliśmy:). Olinowanie tego żagla dopiero jednak zaczynam.



Ostatnio był widok od dziobu, który Ci się Spychaczu spodobał (mnie również:)), to teraz dla odmiany - trochę od rufy.
Ciężko jednak focić taki model.



Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
24-05-19 23:11  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Super, nie mogę doczekać się końca:-)

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
24-05-19 23:31  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Pięknie Kolega to robi. Przy niektórych zdjęciach, aż trudno uwierzyć, że to 1:96. A może wszystkich widzów zrobiłeś w konia i w rzeczywistości model jest w 1:24?:-)

PS. Ja całego żagla na wstępie nie impregnuję wikolem. Impregnuję tylko kawałek, z którego wycinam cieniutkie paseczki (do wzmocnień na krawędziach). Całość ewentualnie traktuję klejem na końcu, jeśli chcę nadać jakieś obłości (suszarką, rzecz jasna)

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
25-05-19 01:16  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

I pozamiatane pozwijane, dziękuję, dobranoc. A przepis na żagle, o ile nie jest opatentowany, również poproszę (w sensie bardziej szczegółowy, jeśli są jakieś ważne wskazówki). Model będzie pierwsza klasa!

--
54323031

 
26-05-19 11:27  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szkoda że są takie płaskie. Chyba lepiej by wyglądały "nadęte", albo z lekka pofalowane. Trudne do uzyskania, ale możliwe. Mimo to i tak fajnie się prezentują.

--
Siwy

 
01-06-19 19:03  Odp: [R] Żaglowy "Mercury" (Shipyard 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Hej,
TLB – to niemal tak, jak ja:).

Seahorse – eee, bardzo Kolega uprzejmy, ale widać doskonale, że to 1/96. I co gorsza nic mnie w związku z tym nie tłumaczy:) Lecą też niestety wyrazy – zwłaszcza przy obkładaniu linek na kołkownicach, do których diablo ciężko się dostać. Na fotkach tego chyba nie widać, ale ciasno jest, oj ciasno. Obecnie największą sztuką jest zrobić tak, żeby nie rozwalić tego, co jest. Acz niestety rozwalam. A potem naprawiam. I tak w kółko.

Petrov – właściwie wszystko na temat robienia żagla napisałem wyżej. Żadnych tajemnic tu nie ma. Nie wiem nawet, czy nie za dużo z tym przynudzania było i prostackich zdjęć. Ale w końcu relacja, to relacja. Nie bardzo zatem mam, co napisać o robieniu żagli więcej, bo nic więcej nie robię:). Ale może coś niejasno/ za mało tłumaczę, więc proszę o pytania pomocnicze, na które chętnie - w ramach poprawy – odpowiem.

Siwy – rozumiem, że dla wielu, może nawet dla większości oglądających wydęte żagle są bardzo atrakcyjne, ale ja jakoś nie bardzo jestem do nich przekonany. Wolę inaczej, dlatego nie planowałem tu wydętych żagli i tu ich nie będzie, przepraszam. Zresztą pewnie już na żadnym innym modeliku, który przyjdzie mi robić też nie. Chyba, że będę robił jakąś dioramkę albo, gdy… zapomnę o tym „postanowieniu”:).

W ramach suplemenciku - prace nad żaglami podbukszprytowymi zostały zakończone.







Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 17Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024