FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
19-01-17 06:21  [R]HMS Victory 1:96
lukasz98 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam mam na imię Łukasz mieszkam w Łańcucie interesuje się modelami rc i modelami z kartonu ten będzie jako pierwszy taki duży posiadam własną frezarkę cnc i drukarkę 3d mam nadzieje że pomożecie mi w tym wyzwaniu .

teraz kilka fotek co zakupiłem do modelu



model



żagle



wręgi wycięte laserowo



maszty



--
Pozdrowiam Lukasz98

 
19-01-17 07:44  Odp: HMS Victory 1:96
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak tak już kompletujesz dodatki to warto jeszcze pomyśleć o zestawie luf metalowych oraz bloczków, robienie ich z kartonu to katorga.
Warto zapoznać się z tą relacją:
http://www.papermodelers.com/forum/ships-watercraft/7151-hms-victory-1798-1-96-shipyard.html

--

 
19-01-17 08:29  Odp: HMS Victory 1:96
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam kolegę budowniczego Victory.

Miło widzieć, że ktoś jeszcze zabrał się za ten okręt. Opisz co nieco w jaki sposób chciałbyś wykonać ten model; czy będzie to standard czy model malowany, a jeśli tak to, czy będziesz stosował się do nowych odkryć kolorystycznych czy będziesz waloryzował go np. o pokłady wykonane z forniru?

Spośród nabytych dodatkowych akcesoriów moim zdaniem najmniej przydatne będą kijki do wykonania masztów. Ich wygląd znacznie odbiega bowiem od rzeczywistego wyglądu masztów Victory. Jeśli jednak nie zamierzasz ich aż tak dokładnie odtwarzać to mogą zostać wykorzystane. Choć z drugiej strony, jeśli posiadasz CNC to grzechem byłoby nie skorzystać z jej możliwości w celu właściwego odtworzenia konstrukcji masztów tego okrętu. Ponadto, skoro dysponujesz drukarką 3D to może pokusisz się w przyszłości o wykonanie figury galionowej? Dla tej skali nikt jej nie robi, a myślę, że kilka osób chętne by ją nabyło do swojego modelu, np. ja:)

Życzę powodzenia i służę w razie czego dostępną wiedzą na temat tego okrętu

--

Post zmieniony (19-01-17 08:46)

 
19-01-17 08:39  Odp: HMS Victory 1:96
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witam również z powodów trzech :)
a mianowicie:
1) ponieważ budujesz taki fajny okręt :)
2) że zostałeś Wiceprezesem Klubu Viki - czyli budowniczych owego okrętu (więcej o tym poniżej),
3) że jesteś ze wspaniałego Łańcuta, czyli opodal mojego obejścia :) (Rzeszów).

Nie jesteś sam, zaprszam Cię serdecznie do założenia również relacji na forum szkutniczym KOGA http://www.koga.net.pl gdzie prowadzonych jest równolegle kilka relacji z budowy VICTORY. Znajdziesz tam wiele pomocników.

Co do naszego wspólnego zamieszkiwania, zapraszm Cię serdecznie na nasze comiesięczne modelarskie spotkania przy tzw. PIWKU, najbliższe już 3 lutego br. http://www.konradus.com/forum/read.php?f=27&i=36382&t=36371&filtr=0&page=1#reply_36382

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
19-01-17 11:20  Odp: HMS Victory 1:96
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Oooo bardzo ciekawym jak to się potoczy... Czekam(y) zatem!

--
54323031

 
20-01-17 06:08  Odp: [R]HMS Victory 1:96
lukasz98 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam niektóre elementy będą zmieniane ta kie jak pokłady na fornir działa będę zamawiał zrobię projekty na lawenty do dział na laser który mam zamiar kupić w ciągu 3 tygodni i zastanawiam się nad miedzią ale jeszcze do tego daleko

--
Pozdrowiam Lukasz98

 
20-01-17 08:34  Odp: [R]HMS Victory 1:96
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

A powiedz Ty nam Łukaszu coś to dotychczas zbudował tzn. jakie modele.
Nie żebym Cię odwodził od budowy Viki, no ale wiemy, że to bardzo skomplikowany proces.
Gdyby to był Twój "pierwszy raz" ;) to może warto zacząć od nieco "szybszego" i prostszego modelu.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
20-01-17 20:30  Odp: [R]HMS Victory 1:96
lukasz98 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

witam miałem już do czynienia z modelami kartonowymi a tak to zajmuję się modelami rc latającymi które projektuje teraz jestem na etapie projektu Czerwonego Barona o rozpiętości 540 cm . posiadam model Victory z drewna w skali 1;84 i dlatego postanowiłem zbudować wersje kartonową zdaje sobie sprawę że to wielkie wyzwanie któremu chcę podołać przy wsparciu kolegów na forum .

--
Pozdrowiam Lukasz98

 
20-01-17 20:38  Odp: [R]HMS Victory 1:96
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

No to dawaj, będziemy Cię wspierać :)
Zerknij na pocztę i rozważ moje zaproszenie na spotkanie PIWKO-we

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
20-01-17 21:48  Odp: [R]HMS Victory 1:96
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Łukasz, na Forum staramy się przestrzegać zasad pisowni.
Wpis tutaj , to nie jest sms.
Proszę , zwracaj większą uwagę na to jak piszesz i popraw wcześniejsze wpisy.
Wątki oznaczamy literką, bądź całym wyrazem ujętym w nawiasy [ ]. Tym razem zrobiłem to za Ciebie ( [R] - oznacza relację), ale na przyszłość staraj się przestrzegać zasad obowiązujących na Forum, do którego dołączyłeś.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024