FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-01-17 19:39  [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Witam brać modelarską w pierwszej mojej relacji. Będę budował tytułowe Su 76M które otrzymałem od Piotra Gudza, projektanta i wydawcy, za co wielkie dzięki. Jest to model wydany w technologii cięcia laserem. Instrukcja przewiduje inną, niż wskazuje numeracja części, kolejność budowy. Zostanie on uzupełniony o brakujące elementy których w standardzie on nie posiada czyli: przyrządy celownicze, km, gąsienice z ogniw. Co zostanie dodane jeszcze okaże się w trakcie budowy. Zdjęcia będą robione telefonem, tak że za ich jakość przepraszam.
Tradycyjnie okładka i arkusze:



Oraz pierwsze prace:
Musiałem zmienić kształt części szkieletu, Obie części 5 w opracowaniu są jednakowe, musiałem je przyciąć ze względu na zastosowane w projekcie do mocowania wahaczy wykałaczki lub druty.



Boki korpusu składają się z dwóch części, szkieletu i poszycia właściwego. Obie są wycięte z tektury piwnej o grubości 1 mm.



Dodałem pasek kartonu by nie zapadał się strop nad przedziałem kierowcy.



Przykleiłem pozostałe płyty kadłuba oprócz zamykającej przedział bojowy, zostanie ona wklejona po uzupełnieniu elementów w nim się znajdujących.



Widoczny na poprzednich zdjęciach zasobnik na amunicję który musiałem szpachlować ze względu na za krótki element poszycia.



Post zmieniony (22-12-19 09:35)

 
17-01-17 21:00  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ciekawy model. Będę podglądał. A jakie przewidujesz malowanie?

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
17-01-17 21:49  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Malowanie zimowe LWP, kalki od Piterpanzera.

 
18-01-17 13:01  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
kolejny_cichy   

Cześć, mam pytania:
Jak oceniasz taki całkowicie laserowy model? Chodzi mi o odczucia z budowy, czy to jeszcze jest "taka frajda" jak przy zwykłej kartonówce, czy już bardziej trzeba kombinować jak przy plastikowym modelu? Jak też oceniasz jakość wydania takiego modelu detale itp.?

Ze swojej strony podaję Ci tu link, może Ci się przyda:
http://strefacichego.pl/?module=museums&id=90

pozdrawiam
Cichy

--

Post zmieniony (18-01-17 13:02)

 
18-01-17 21:41  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

kolejny_cichy dzięki za link. Co do porównania z plastikiem to nie wiem nigdy go nie kleiłem. Natomiast co do modelu to jedynym ułatwieniem jest to że nie trzeba wycinać elementów tak jak w tradycyjnej wycinance. Dochodzi natomiast kupa szlifowania. Natomiast co do tego konkretnie modelu to widzę już sporo uproszczeń które będę poprawiał np. osłona końcówek wałków skrętnych powinna być półokrągła jest płaska. co do reszty to okaże się w trakcie budowy.

 
19-01-17 09:50  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tam wycinanie, tu szlifowanie, nic za darmo :) Z ciekawością oglądam twoja relację.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-01-17 10:31  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
kolejny_cichy   

Dzięki za info.

Pozdrawiam
Cichy

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
22-01-17 19:30  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Korzystając z niedzielnego wieczoru postanowiłem umieścić pierwszą aktualizację relacji.
Zacząłem od zabudowy przedziału bojowego i tu mam dość ciekawą siatkę bryły



którą musiałem zmodyfikować, rozcinając ją na dwie części żeby można było skleić ją w miarę bez szczelin. Choć powinienem zrobić jeszcze jedno cięcie by nie musieć szpachlować.



Powstała szczelina jest wynikiem tak skomplikowanej siatki bryły gdyż powinno się robić ją z kilku części a nie z jednej. Chodzi tu konkretnie o szerokość strumienia lasera.
Następnie na warsztat poszły stojaki na pociski. Na pierwszym zdjęciu mamy ich wygląd zgodny z opracowaniem na kolejnym już po moich poprawkach czyli dodane trzymacze pocisków, nakrętki do mocowania prętów, oraz zmieniona górna część stojaków (zgodnie ze zdjęciami z monografii Kagero).



Post zmieniony (22-12-19 09:43)

 
24-01-17 19:55  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Hator   

Zacne stojaki Krzysiu ;-)
Sprawdzono oranoleptycznie. Model sprawia pozytywne wrażenie. Trochę inna technika budowy, jak wcześniej napisałeś, ale cieszy oko.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
27-01-17 20:18  Odp: [R] Su 76M 1:25 Paper Planet
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Parę chwil wolnego czasu przed wyjazdem do łóżka a następnie do Mińska Maz. Dzisiaj krótkie uzupełnienie. Zakończyłem prace nad skrzynią na pociski dodając drzwiczki i uchwyty. Do zrobienia uchwytów użyłem takiego przyrządu.



Teraz kolej na coś co służy do strzelania. Zaczynam od magazynków talerzowych do DT 29 oraz pojemników na nie. Karabin będzie żywiczny z firmy Proffes.



Teraz mam pytanie do znawców tematu, jakim kolorem należałoby pomalować przedział bojowy? W monografii Kagero jest on jasnoszary, natomiast w dyskusji w trakcie budowy surówki na tylko papierze wynikło że jest ciemno szary, i bądź tu mądry i pisz wiersze.

Post zmieniony (22-12-19 13:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024