FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
14-01-17 21:01  Odp: [G] Zumbachowy Spitfire mocno sentymentalnie (Spitfire VB, KA 1/2005)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> W modelu brakuje szyby pancernej, bo nie znalazłem jeszcze odpowiedniego kawałka pleksi żeby wkleić

Może kawałek pudełka po płycie CD albo opakowania po patyczkach do uszu?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
14-01-17 21:32  Odp: [G] Zumbachowy Spitfire mocno sentymentalnie (Spitfire VB, KA 1/2005)
kermeet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam,

Po pierwsze serdecznie Wam dziękuję za ciepłe przyjęcie po latach :) Nigdzie nie zniknąłem, forum czytałem cały czas w miarę regularnie, tylko nie miałem nic do pokazania, więc siedziałem cicho.

Dziękuję za wszystkie pochwały i rady!

Odpowiadając na posty:
@Janisz: co by Spitfire nie był samotny następny w kolejce jest Me-109. Będzie relacja z budowy, bo pewnie będę miał po drodze mnóstwo pytań.

@ZbiG: Tak, to model od Halińskiego (KA 1/2005). Ukończony jest na tyle, na ile mogłem go skończyć, tzn brakuje mu "kawałka lewej burty", czyli drzwiczek i szyby pancernej. Drzwiczki się po prostu zgubiły (ponawiam prośbę o skan), a do szyby pancernej muszę znaleźć odpowiednią pleksi i dokleję (dzięki za podpowiedzi killy9999!). I napisz mi co masz dokładnie na myśli, jeśli chodzi o śmigło? Z kabiny jestem zadowolony, fakt. Ze trzy dni myślałem i ze trzy wieczory kleiłem... Jak się nie ma umiejętności, to trzeba mieć pomysły i cierpliwość ;) Dlatego właśnie nie ma tej szyby, bo po prostu jeszcze nie wymyśliłem jak to zrobić, żeby nie spieprzyć.

@El Comendante: Dokładnie! Nie ma się czego bać, bo spasowanie części to po prostu bajka. Klejenie to sama przyjemność :) A czy trudne? Dla mnie chyba byłby trudniejszy model, w którym trzeba dorabiać/przerabiać niedociągnięcia projektanta. Pewnie, że nie będę się rzucał na najnowsze modele z tego wydawnictwa, bo ich poziom uszczegółowienia wzrósł przez lata, ale mam całą górę takich sprzed lat kilku i nie zawaham się ich pociąć. Żeby tylko czasu starczyło...


Pozdrawiam,

kermeet

PS. Muszę ten avatar zmienić bo już dawno tak nie wyglądam, he he... Czas leci...

--

Modelarstwo zbliża ludzi.

 
14-01-17 21:46  Odp: [G] Zumbachowy Spitfire mocno sentymentalnie (Spitfire VB, KA 1/2005)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-01-17 23:59  Odp: [G] Zumbachowy Spitfire mocno sentymentalnie (Spitfire VB, KA 1/2005)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Poza tym łopaty śmigła wydają się być za szerokie przy piaście

Nie, tu wszystko jest dobrze:



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-01-17 01:05  Odp: [G] Zumbachowy Spitfire mocno sentymentalnie (Spitfire VB, KA 1/2005)
kermeet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

No i dlatego z następnego modelu będzie relacja :) Żeby pytać na bieżąco i unikać baboli.

Na podstawie powyższego mogę powiedzieć, że:
- Szerokość u podstawy jest ok,
- Skok też jest (chyba) ok
- zwichrowania nie ma

W następnym będzie lepiej.

--

Modelarstwo zbliża ludzi.

 
15-01-17 13:11  Odp: [G] Zumbachowy Spitfire mocno sentymentalnie (Spitfire VB, KA 1/2005)
kermeet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wrzuciłem na postimage, faktycznie łatwoi przejrzyście.

Dzięki!

--

Modelarstwo zbliża ludzi.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024