FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-01-17 23:40  [G] Zumbachowy Spitfire mocno sentymentalnie (Spitfire VB, KA 1/2005)
kermeet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dobry wieczór,

Modelarstwo to takie hobby, z którego się nie wyrasta. Jak się zasieje w młodości, to już zostanie z tobą na zawsze. Czasami nie ma czasu, nie ma miejsca, albo człowiek po prostu szuka wymówek. Ale ono gdzieś tam siedzi, kiełkuje... czeka cierpliwie. Wielu z nas zna doskonale to uczucie, widać to choćby po relacjach/galeriach typu "powrót po latach". I ta galeria taki właśnie model prezentuje. Model o tyle specyficzny, że rozpoczęty w innej - jak dla mnie - epoce. Jak jeszcze próbowałem coś kleić, z mizernym raczej skutkiem. W czasach "rozpraszaczy", "braku czasu", "braku umiejętności" innych wymówek. W czasach wielu rozpoczętych i nigdy nie ukończonych projektów. Jak sobie teraz pomyślę, ile wtedy miałem czasu na klejenie modeli...

To było dekadę temu. Powstał wówczas kadłub i elementy usterzenia. Skopałem mocno jeden z elementów poszycia (ten zaraz za kabiną) i chyba to mnie zniechęciło do dalszych prac. A może inna wymówka - nie pamiętam już. Model wylądował w pudełku na 10 lat. A modelarstwo sobie we mnie kiełkowało. W tym czasie w moim życiu pozmieniało się bardzo wiele: wyemigrowałem z Polski, poznałem przyszłą żonę, założyłem rodzinę. Przy którejś z wizyt w domu rodzinnym odkopałem w szafie pudełko ze Spitfire'em i zabrałem ze sobą do Irlandii. Znowu trochę poleżał w szafie, przeżył ze dwie przeprowadzki. Aż w końcu udało się stworzyć prawdziwy modelarski kącik, zebrać wszystkie narzędzia. Wymówki się skończyły. Szczególnie, że żona mocno mnie motywowała powtarzając "no skleiłbyś w końcu jakiś model". No to skleiłem. Po 10 latach od rozpoczęcia. Chyba mamy nowy rekord. ;)

O samej wycinance nie będę się rozpisywał, bo model jest dobrze znany. Składa się jak klocki Lego, a wszelkie babole (których jest mnóstwo - jestem tego świadomy), to wyłącznie moja wina. Model jest mocno wymęczony i to widać. Niedociągnięcia warsztatu też widać. Największe problemy sprawiało mi ukształtowanie dolnej części centropłata, przejście kadłub-skrzydło i dobranie odpowiedniego koloru retuszu. Zadowolony jestem z kół (pierwszy raz obrabiane na Dremelu), kabinki (bałem się strasznie, żeby nie upaprać) i bąbli na skrzydłach (gumka do mazania i szklana szpatułka czynią cuda). No i przede wszystkim jestem zadowolony z tego, że model został ukończony. Mój. Własnoręcznie zbudowany :)

W modelu brakuje szyby pancernej, bo nie znalazłem jeszcze odpowiedniego kawałka pleksi żeby wkleić, oraz drzwiczek bo... po prostu się gdzieś zgubiły. Tutaj prośba do kolegów: jakby ktoś mógłby mi podesłać skany odpowiednich elementów (wewnętrzne i zewnętrzne poszycie) drzwiczki dorobię i dokleję, bo głupio tak wygląda. Będę bardzo wdzięczny.

Na samym końcu chciałbym podziękować wszystkim kolegom za dzielenie się cennymi radami na forum. Ilość patentów na wszystko to istna studnia bez dna. Bez Was ten model nigdy by nie powstał.

Następny będzie lepszy i nie będzie powstawał 10 lat!

Koniec sentymentów, zapraszam do galerii: (PS. czy ktoś mi może wytłumaczyć jak wstawić miniaturki? Chyba wszystkich linków spróbowałem i to jedyne, które działają... Proszę o wyrozumiałość)










picture host



Pozdrawiam

Marcin (kermeet)

--

Post zmieniony (15-01-17 13:05)

 
13-01-17 23:49  Odp: [G] Zumbachowy Spitfire mocno sentymentalnie (Spitfire VB, KA 1/2005)
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

GRATULACJE !!!
Fantastycznie wyszedł ten Twój powrót po latach.
A teraz co następne????

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
14-01-17 00:13  Odp: [G] Zumbachowy Spitfire mocno sentymentalnie (Spitfire VB, KA 1/2005)
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

kermeet - darmowy hosting zdjęć
< wstaw.org >
robi miniaturki jak malowany, zobacz jeden z moich postów.
1 - otwierasz wiadomą już stronkę
2 - pojawi się / dodaj obrazek / i klikasz - wybierz plik .
3 - wybierasz plik z pulpitu , zapisanych itd
4 - wybrałeś plik , kliknij Otwórz.
5 - następnie kliknij WSTAW
6 - pojawia się Twoja fotka i odnośniki po lewej stronie ekranu
7 - kliknij na trzeci , dolny link / FORUM / zrobi się na niebiesko
8 - prawym przyciskiem myszki wybierasz - KOPIUJ
9 - i wklejasz do pisanego wcześniej postu........
Chyba pomogłem, sam oceń czy to trudna sztuka......

Post zmieniony (14-01-17 00:13)

 
14-01-17 00:27  Odp: [G] Zumbachowy Spitfire mocno sentymentalnie (Spitfire VB, KA 1/2005)
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Miniaturki to prosta rzecz w przypadku photobucketa.
Wciśnij przycisk edycji posta i przed każdą nazwą zdjęcia wpisz "th_". Dla przykładu ścieżka do zdjęcia na serwerze ma w nazwie:
s1255.photobucket.com/user/wajdzikmarcin/media/Spitfire Vb/_DSC2127_zps8hxxutvv.jpg
więc wystarczy przerobić:
http://s1255.photobucket.com/user/wajdzikmarcin/media/Spitfire Vb/_DSC2127_zps8hxxutvv.jpg
i będzie działać.

 
14-01-17 01:36  Odp: [G] Zumbachowy Spitfire mocno sentymentalnie (Spitfire VB, KA 1/2005)
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Kermeet, Jezus Maria odezwal sie .Gratuluje...niewazne niedociagiecia...po prostu fajnie ze wrociles ;-)....Czekamy na kolejne modele.

--

Post zmieniony (14-01-17 12:31)

 
14-01-17 08:25  Odp: [G] Zumbachowy Spitfire mocno sentymentalnie (Spitfire VB, KA 1/2005)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Jak widać nie trzeba być mistrzem żeby kleić modele ze Stegny i otrzymać super efekt. Gratulacje, udany powrót. Oby więcej takich!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
14-01-17 09:07  Odp: [G] Zumbachowy Spitfire mocno sentymentalnie (Spitfire VB, KA 1/2005)
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

No i nasza Żaba odnalazła się po latach :-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
14-01-17 16:17  Odp: [G] Zumbachowy Spitfire mocno sentymentalnie (Spitfire VB, KA 1/2005)
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Super model Ci wyszedł. Tylko pozazdrościć umiejętności.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
14-01-17 16:55  Odp: [G] Zumbachowy Spitfire mocno sentymentalnie (Spitfire VB, KA 1/2005)
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Hej, jedno wtrącenie w temacie zdjęć. Przestańcie proszę korzystać z photobucketa, przeskalowuje on zdjęcia do 1024x768 i nic nie widać! Pół biedy jeśli ktoś zatroszczy się o zbliżenia, ale i tak dla kogoś kto lubi oglądać detale to czasami za mało. No i jeszcze ta wyskakująca reklama.

Zamiast tego polecam https://postimg.cc/, bezbolesna rejestracja, sam generuje miniaturki dla dodanych plików(można wybrać ilość kolumn) i nie ma limitu rozmiaru(przynajmniej na razie).

To taki mój apel napisany w przypływie emocji, bo czasami aż żal gdy nie mogę obejrzeć czyjejś zajebistej roboty.

Pozdrawiam,
Karol

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
14-01-17 18:16  Odp: [G] Zumbachowy Spitfire mocno sentymentalnie (Spitfire VB, KA 1/2005)
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Chłopie! Gdzieś ty był? Całe szczęście wróciłeś....

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024