FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-11-16 13:25  [R/G] Casa C-295M Angraf 5/2014
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Witam. Zamieszczam kilka fotek z budowy tego modelu, a dokładnej to pokaże co już "skleiłem". W zasadzie większość faktów o nim zostało już napisane. Mogę tylko potwierdzić obawy forumowiczów co do tego modelu. Nie wszystko do końca w tym modelu pasuje do siebie:-D Daruję sobie uwagi na temat problemów jakie spotkałem podczas budowy, ponieważ szkoda mi trochę czasu na "walkę z wiatrakami". Nie prowadziłem relacji na bieżąco ponieważ nie mam do tego ani dogodnych warunków, ani czasu a i motywacji często brakowało. Budowa modelu jest już w zasadzie na ukończeniu. Najważniejsze podzespoły leżakują i czekają na montaż końcowy. Musze jeszcze tylko koła utoczyć, wykonać drobnicę itp. Fotek w makro nie będzie. Wytrawnym modelarzem nie jestem ale i sam model sklejał się ciężko. Model jest do sklejenia, ale potrzeba dużo samozaparcia dociągnąć go do końca.
Fotki:
, , , .

--

Post zmieniony (12-01-17 20:58)

 
12-01-17 20:29  Odp: [R] Casa C-295M Angraf 5/2014
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Witam. Model właśnie ukończyłem.No prawie. Przednie szyby nie mają wycieraczek, a ze szczytu steru kierunku brakuję dwóch anten opadających ku kadłubowi. Wszytko w swoim czasie :-) Model jest trudny, czasochłonny, pracochłonny niezbyt dobrze spasowany, instrukcja to jakaś maskara. Numery części z wycinanki nie odpowiadają numerom instrukcji. Gdy do powyższych problemów dojdą jeszcze umiejętność modelarza (w moim przypadku słabsze umiejętności) model fajnie ogląda się tylko laikowi i to z daleka. Do budowy potrzebowałem łącznie trzech egzemplarzy wycinanki. Model na różnych etapach budowy wymagał dorobienia nowych części. Zwykle z mojej winy. Okazało się jednak, że różnice w kolorach poszczególnych wycinanek są duże, co dodatkowo pogarsza efekt końcowy. Po zakończeniu budowy Casy miałem chęć zabrać się za Bryzę z MM. Ale Bryza i Casa to ten sam autor. Raczej więc sobie odpuszczę. Po budowie zostały mi dwie prawie kompletne wycinanki, więc jeżelii ktoś "to" buduje i potrzebuje jakiś elementów to możemy się dogadać.Jeśli ktoś ma pytania chętnie na nie odpowiem, a jeśli nikt nie ma pytań to też fajnie. Zapraszam do galerii:
, , , , , , , , .
Edycja 14.01.2017.
Tak jak obiecałem dodaję więcej fotek przy świetle dziennym niestety wspomaganym, żarówką i lampą:
, , , , , , , , , , , , , , , , , .

--

Post zmieniony (15-01-17 17:54)

 
12-01-17 20:34  Odp: [R] Casa C-295M Angraf 5/2014
RAVEN6   

Całkiem fajnie wygląda. Może z bliska widać jakieś niedoskonałości, ale z takiej odległości prezentuje się naprawdę fajnie. No i kawał tego samolotu. Gratuluję!

 
12-01-17 20:38  Odp: [R] Casa C-295M Angraf 5/2014
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Heh dzięki. Właśnie dlatego nie proponuję fotek z bliska. Jedyne co mnie cieszy w tym modelu,to to że udało mi się zmienić ohydny kształt gondoli podwozia na bliższy prawdy. Zmęczył mnie ten model. Wracam do myśliwców.

--
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.

 
12-01-17 20:50  Odp: [R] Casa C-295M Angraf 5/2014
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Zdaje się, ze nie Ty pierwszy narzekasz na ten model... pozostaje więc pogratulować wytrwałości :) A duże toto wyszło?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-01-17 20:57  Odp: [R] Casa C-295M Angraf 5/2014
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

72 cm długie, 82 cm szerokie. Robi wrażenie, ale ciężko mi to w pokoju upchać. Muszę szafkę dokupić, bo brakuje powoli miejsca na modele.

--
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.

 
12-01-17 21:13  Odp: [R/G] Casa C-295M Angraf 5/2014
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Bardzo fajny model - nie mówię o specjalności, ale o efekcie. Jest świetny !!!
Bardzo bym chciał mieć miejsce na takiego potwora w pokoju, ale żona zgadza się tylko na myśliwce ;-)
Jeszcze raz gratuluję ukończenia.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
12-01-17 21:34  Odp: [R/G] Casa C-295M Angraf 5/2014
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pamiętam jak deklarowałeś zakup tego modelu w tym temacie http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=262483&t=262483, bo trudno nie pamiętać takiego tematu i w sumie masz dość niebanalne "nazwisko" forumowe : ))))))

Gratulacje za samozaparcie cokolwiek to znaczy : ))))))), bo udało ci się skleić ten model mimo tego, że to druk cyfrowy, cena wypasiona, a tu jeszcze z 3 egzemplarzy (!), a sam model pełen błędów i uproszczeń i w sumie jeden z ciekawszych współczesnych samolotowych tematów "spalony", ale w sumie jak się czyta na forum zachwyty nad takimi modelami specjalnej troski i że to jest właśnie droga do szlifowania umiejętności w dalszym sklejaniu poważnych modeli to nie dziwota, że takie modele trafiają na rynek.

Tu jeszcze łooorginał, "przypadkowo" z numerem 014, aby mieć orientację jak ten samolot wygląda https://www.youtube.com/watch?v=RwmVQxNWmkg

 
12-01-17 21:47  Odp: [R/G] Casa C-295M Angraf 5/2014
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Dzięki Halogen. Ale wyciągasz wątki z otchłani forumowej. Blisko półtora roku temu to pisałem. Heh tyle, życia straciłem na jeden model. Żeby to chociaż jego blask bił mnie po oczach. Dla tego modelu byłem na większości pokazów lotniczych w kraju, na których była Casa. Chodziłem wokół samolotu, dotykałem go, wręcz macałem. To było jak...zboczenie. Warto było. Ten samolot jest po prostu zgrabny, ładny jak panienka. Model niestety tego nie oddaje. Nawet układ plam kamuflażu jest inny (pomijam kwestię zgrywania plam).

--
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.

 
12-01-17 22:32  Odp: [R/G] Casa C-295M Angraf 5/2014
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No baaaa : ))))) Ja niestety nie miałem możliwości z bliska oglądać CASY, no troszkę przysadzista ta panna, ale jak widać warta grzechu : )))))
No to może teraz do towarzystwa jakiegoś chłopczyka np. An-12 model raczej dobrze opracowany, a jeszcze chyba go nikt na forach nie sklejał ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024