FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
14-08-14 12:51  [R/G] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam wszystkich w mojej kolejnej relacji ;) Model kleję już prawie 2 miesiące, budowa jest już na dość zaawansowanym etapie. Mam nadzieję, że uda mi się go szczęśliwie ukończyć...

Temat bardzo popularny,w internecie można znaleźć już co najmniej 2 bardzo ładnie galerie tej konkretnej maszyny. Chciałbym się do takiego poziomu choć odrobinę zbliżyć ;)

Rozpocząłem tradycyjnie od wnętrza. Klejenie to czysta przyjemność, wszystko pasuje wyśmienicie.
Słyszałem jednak o problemach w zamknięciu kabiny i późniejszym oklejaniu jej, dlatego wręgi starałem się wycinać po wewnętrznej stronie linii, choć podejrzewam, że bez szlifowania się nie obejdzie :ble:
Postanowiłem powycinać dziurki we wręgach, tak jak uczynił to DarekD w swojej relacji na tym forum. Trochę zabawy było, ale z efektu jestem zadowolony. Niektóre zdjęcia typowo robocze ^^


Model planuję wykonać z zamkniętą kabiną, tak jak ceva. Wg. mnie w ten sposób można najlepiej ukazać tę piękną bryłę Spitfire'a. Szkoda tylko, że wnętrze będzie wtedy prawie niewidoczne :/ Może uda mi się wykonać owiewkę tak, by pasowała dobrze bez kleju. Ale tym się będę martwił później, możliwe nawet, że nie dojdę do tego etapu ^^ :P

Tablica przyrządów:


i początek wyposażenia kabiny. Pojawił się grosik, choć części ekstremalnie małe nie są :P

"Drążek międzynożny" :D Zastanawiałem się chwilę, jak niektórzy z was wykonali tą charakterystyczną pętelkę. Ostatecznie wziąłem dwa druty i owinąłem jeden drugim. Efekt wg. mnie ujdzie.


Na dzisiaj tyle zdjęć.

Od razu prośba ;) Udało mi się zepsuć skrzydła. Tragedii co prawda nie ma, ale jestem niezadowolony. :( Wiem, że po prostu można lepiej... Jeśli komuś z Was zostały jakieś części do tego modelu( im więcej, tym lepiej :P) to z wielką chęcią bym je przygarnął ;-) Kupno kolejnego egzemplarza dla paru części mi się niezbyt uśmiecha, tanie to to nie jest, a niedługo idę na studia i prawdopodobnie będę miał okazję docenić wartość pieniądza ^^ ;)
Oczywiście postaram się w jakiś sposób odwdzięczyć ;)


Pozdrawiam

Post zmieniony (10-01-17 12:12)

 
14-08-14 13:28  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
xoxsc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Widzę że jest mocno zdetalizowany. A co dzieje z Macchi C.205V Veltro?

 
14-08-14 15:19  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

W jaki sposób wyciąłeś otwory w tablicy przyrządów?

 
14-08-14 20:15  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja "drążek międzynożny" - jego rękojeść - wykonałem z miedzianego drutu, niczym nie owijałem. Pomysł z owijaniem jest ciekawy, ale jeśli ma być ładnie to trzeba to zrobić jeszcze raz i gęściej, może cieńszym drutem, bo w porównaniu z resztą wykonanych przez Ciebie elementów wygląda słabo.
Faktycznie, eleganckie te otwory na zegary. I wszystkie inne detale, tylko ten drążek... poszarpany i taki czarrrny jest, czarnego nie używaj do niczego, czarny jest zbyt czarny, ciemny szary to max, czy to do opon, działek, czy czegokolwiek.

 
16-08-14 19:45  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

xoxsc- Veltro czeka na lepsze czasy ;) póki co raczej nie będę go kończył :/
Poległem na przejściu skrzydło-kadłub. Jeżeli zechcę go mieć ukończonego na półce, to prawdopodobnie zacznę wszystko od nowa. Podczas budowy popełniłem kilka błędów, których przy następnym podejściu mógłbym uniknąć ;) Jak chcesz mogę zrobić jakąś fotkę przy okazji.

killy9999- Dwie najmniejsze dziurki wyciąłem igłą, reszta dziubana skalpelem "na dzięcioła" Potem czymś okrągłym wygładziłem drobne niedokładności i wyretuszowałem ciemnoszarą farbką.

Miskowski- drążek jest już wklejony w kokpit, więc wszelkie operacje będą utrudnione ;/ Prawdopodobnie ograniczę się jedynie do rozjaśnienia koloru, wtedy żadnego innego pod ręką nie miałem.

Pozdrawiam

--

 
17-08-14 00:11  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
rysiu62   

Działka szare? Chyba to żart.

--

 
17-08-14 12:48  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie rozumiem co w tym śmiesznego.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
17-08-14 12:52  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
rysiu62   

Kolor kolego kolor. Gun metal.

 
18-08-14 19:34  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Jadziem dalej ;) Dziś fotel pilota ze stelażem:


Pasy prosto z wycinanki, pokusiłem się jedynie o wycięcie dziurek i dodanie klamerek, które zrobiłem z tego co miałem pod ręką, czyli cienki drucik i folia aluminiowa. Jestem w miarę zadowolony, jedynie co mnie swego czasu dręczyło to problem z właściwym wklejeniem części nr 1u z drucikiem A, spowodowany zbyt szerokim odstępem między pasami w tamtym miejscu. Ostatecznie z tych części zrezygnowałem. Chodzi o to cóś pod zagłówkiem? pilota: http://only-paper.ru/_fr/136/9772454.jpg
Zdjęcie pożyczone z relacji viktorrra ;)

Znalazłem w necie takie zdjęcia: http://spitfiresite.com/2010/07/anatomy-of-spitfire-cockpit.html/01__15_018
http://spitfiresite.com/2010/07/anatomy-of-spitfire-cockpit.html/07es09_007
Co prawda to Spitfire Vb, czyżby w nim z tego czegoś zrezygnowano? Póki co nie znalazłem tego na żadnym ze zdjęć, ale pewnie za mało szukałem :-P Może ktoś z Was mnie oświeci? ^^

Orczyk:


Pozdrawiam

 
29-08-14 23:15  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć ;)

Dziś tylko 2 zdjęcia, ukończonej lewej burty:


Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024