FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
22-11-16 23:39  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Właśnie przed chwilą kleiłem belki ogonowe w moim P-38 z WAKu. Naprawdę przepaść jeśli chodzi o jakoś wykonania - oczywiście na Twoją korzyść. Super ci to wszystko wychodzi!

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
23-11-16 17:04  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Dzięki killy9999,
zaglądam do twojej relacji i śledzę twoje postępy bo to w końcu ta sama maszyna tylko w innym wydaniu.
Nie wiem jak to wygląda w WAK-u, ale wersja z KA jest dosyć trudna.
Na dopasowanie części nie można narzekać bo jest ok, ale żeby wszystko dobrze się zgrywało to trzeba porządnie wszystko wyprofilować. Każdą część przed przyklejeniem przymierzam na sucho po kilka razy zanim skleję, samolot ma specyficzne krągłości.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 
23-11-16 19:47  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Trudno mi się wypowiadać o spasowaniu WAKu bo nie mam na tyle zaufania do moich umiejętności żeby móc jednoznacznie stwierdzić czy niespasowanie elementów jest winą moją czy projektu. Niemniej jednak kilka osób w sieci uskarżało się na problemy w okolicy przedniej wnęki podwozia. Błąd był "o grubość wręgi", która po prostu nie mieściła się pod poszyciem. U mnie wyszło dobrze z wręgą, ale za to kolejny elementy poszycia musiałem nieco skrócić więc coś jest na rzeczy. Teraz mam bardzo duże problemy ze spasowaniem poszycia gondoli podwozia głównego do szkieletu - ponownie wręgi wystają spod poszycia jak by ich grubość nie została uwzględniona w projekcie.

Wydanie z Halińskiego mam na półce i patrzę na nie z pewnym przerażeniem. Sporo jeszcze modeli będę musiał skleić żeby móc się za to wziąć. Niemniej jednak wiele rozwiązań w Halu jest dużo lepszych, np. podzielenie skrzydła na dwa fragmenty czy mocowanie belek ogonowych do statecznika poziomego - w WAKu jest to bardzo uproszczone i budzi moje duże obawy jeśli chodzi o trwałość.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
09-01-17 20:00  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Witam po długiej przerwie.
Z powodu braku czasu dotychczasowa budowa trochę się przeciągła, a do tego był to chyba najtrudniejszy etap prac nad tym modelem.
Dokończyłem gondole silnikowe wraz z turbosprężarkami.
I to było bardzo skomplikowane zwłaszcza część nr 89 (errata o nieco odmiennym kolorze).
Żeby dopasować tą część do reszty musiałem się nieźle nakombinować, od góry obejmuje ona obudowę turbosprężarki, od dołu łączy się z lukiem podwozia, a od przodu z poszyciem silnika. Nie obeszło się bez kilku drobnych korekt.
Miałem też drobny problem z chwytami powietrza. Według instrukcji buduje się je oddzielnie i w całości przykleja do kadłuba. Ostatecznie wyszło tak, że musiałem podpiłować wręgi od strony kadłuba aby cały zestaw dobrze przylegał do kadłuba bo bez tego zabiegu poszycia tych chwytów powietrza nie pokrywały wyznaczonego miejsca i od góry zostawał biały pasek na ponad 1mm. To może być mały błąd w projekcie bo w czterech przypadkach wychodziło mi tak samo.
Tak to wygląda:




Udało mi się zrobić także ogon.
Pozornie wydawał się łatwy, ale łączenia stateczników pionowych z poziomym też dały w kość:



Pozdrawiam.

 
09-01-17 23:48  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Dobrze że kleisz Miss V... bo w nowszym wydaniu, te wloty (chwyty powietrza) są ulepszone :-). Super Ci to klejenie wychodzi..... oprócz tych strasznie zardzewiałych sprężarek ;-))

 
10-01-17 12:09  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Świetnie Ci wychodzi ten model. Będę tu zaglądał.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
10-01-17 14:43  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przejście łączące stateczniki rządzą.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024