FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
09-01-17 23:52  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam w ostatniej odsłonie dotyczącej budowy wnętrza kadłuba i kabiny pilota.

Pora w końcu to zamknąć! Był to etap najważniejszy w tej całej układance, bo ukazywał czy wszystkie podjęte przeze mnie kroki ułatwiające finalne złożenie, były poprawne. Na moje szczęście okazało się, że nie popełniłem błędów w ustaleniu kolejności, także dochodzące kolejne elementy, nie przeszkadzały sobie znacząco w składaniu tego w całość. Ostatnimi i najbardziej newralgicznymi dodatkami, były cięgna wykonane z żyłki wędkarskiej o średnicy 0.06mm. Ciekawe jest, że pewien element przy drążku sterowym okazał się za wąski, przez co cięgna do steru kierunku nie idą zgodnie z rzeczywistością, widać to zresztą na zdjęciach. Niestety było już za późno na przeróbki. Pozostałe cięgna starałem się poprowadzić tak jak należy. Najwięcej zabawy miałem z tymi czterema (to są chyba od sterowania wysunięciem podwozia), ponieważ idą od nastawnika, poprzez rolkę prowadzącą, a następnie wzdłuż dźwigara skrzydeł. Kolejną z wielu niewiadomych w tej konstrukcji była ta butla po prawej stronie pilota. Niewiadomy był kolor i sposób podłączenia przewodów, także jest to czysta abstrakcja. Jak widać na tym etapie również wkleiłem prowadnice osłony kabiny. Dzięki nim konstrukcja dużo zyskała na sztywności.
Ze względu na wcześniej wspomniane cięgna zdecydowałem, że wklejona będzie najpierw lewy panel kabiny. Jednak przymiarkę, na sucho i do zdjęć, zrobiłem wstępnie z prawą, dzięki czemu dobrze widać całą drutologie.



Następnie lewa już przyklejona na swoje miejsce z doklejonymi wszystkimi przyrządami i okablowaniem.





I na końcu przyszła weryfikacja całej tej pracy w postaci domknięcia wewnętrznego poszycia. Zanim przykleiłem mierzyłem z milion razy i za każdym razem wychodziło inaczej. Raz, że poszycie jest za długie, a nie mogło takie być, ponieważ później miałbym problem z domknięciem poszycia zewnętrznego. Kolejny raz, że jest za krótkie i powstaje szpara na dolnym łączeniu. Po chwili zastanowienia, stwierdziłem, że lepiej jak będzie za krótkie i najwyżej coś dosztukuję. Więc obciąłem po 0,5mm na dolnym łączeniu w obu połówkach. Po przyklejeniu okazało się, że był to zabieg zbyteczny, stąd ta delikatna szpara. Ale nie ma to znaczenia, ponieważ poszycie zewnętrzne nie posiada w tym miejscu łączenia. Tylna część kadłuba będzie miała poszycie wewnętrzne wklejone już w poszycie zewnętrzne, więc stąd teraz ta „dziura”. Całość następnie posmarowałem cyjanoakrylem i oszlifowałem, aby miało odpowiednio obły kształt.



Jak widać na załączonych zdjęciach, z całości po oklejeniu poszyciem, niewiele co widać. I prawda jest taka, że można było sobie d…y tym nie zawracać. Nie pomogło nawet wycięcie tylnej wnęki eksploatacyjnej. Taka sztuka dla sztuki. Sytuacja się pogorszy jeszcze po wklejeniu fotela pilota. No, ale cóż, założenie było, żeby to wykonać i udało mi się, a co w środku można zobaczyć na zdjęciach :) Ale na pewno przy kolejnym modelu nie będę szedł w tak dalekie przeróbki i detalizację. Rozmawiając z BERPem, doszedłem do wniosku, że trzeba robić modele na przemian mocno detalizowane i jak najbardziej zbliżone standardowi, pozwoli to w pewien sposób nie wpaść w pułapkę własnego podejścia do modeli. Jak wyjdzie w praktyce, czas pokaże.

Dzięki Panowie za miłe słowo. Mariusz, taki albumik na pewno sobie sprawie, widziałem coś takiego przy fantastycznym Zero w 1/32 w minionym roku w Krakowie. Zresztą pewnie też widziałeś.

Dziękuję, za uwagę. W kolejnej aktualizacji już tak ciekawie na pewno nie będzie.

Pozdrawiam

--

 
10-01-17 00:01  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

No i wziął zamknął i ma w du.., pokazał fotki i powiedział co wiedział.
Ale frajda była... nie? Też sobię lubię posklejać duperele i mam z tego satysfakcję. Dobrze że zdjęcia na jakiś czas zostaną dla oglądających i motywacja będzie dla nowych.
Super.

 
10-01-17 01:31  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Chcialbym zadac pytanie o przeszklona podloge w Buffalo.W twoim modelu jej nie ma a
w niektorych modelach i na niektorych zdjeciach widac przeszklona podloga.W Finskich maszynach na zdjeciach juz jej nie widac.Czy znalazles moze jakas informacje na ten temat?
Czy byla to opcja w Amerykanskej wersji da US Navy czy moze zlikwidowano szyby juz w sluzbie w Ilmavoimat?

Interesuje mnie ten szczegol bo nie przypominam sobie jakiegokolwiek mysliwca ze szklana podlaga.Ciekaw jestem dlaczego ja zainstalowano.

A model przedni.Dobre kilka klas wyzej od moich skromnych umiejetnosci a o cierpliwosci nie wspomne.Gratuluje.

 
10-01-17 11:03  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak zobaczyłem zdjęcia kadłuba przed naklejeniem poszycia, to myślałem, że to zdjęcia z linii produkcyjnej w prawdziwej fabryce.
Szacun!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-01-17 13:53  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Też lubię pobawić się w detale których potem nie widać ale tu? Coś pięknego.
Pełen odlot mimo braku skrzydeł :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
05-06-17 23:48  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Dawno nie wrzucałem nic nowego. W tym czasie powstał cały kadłub i z grubsza poskładałem to w całość. Ale dzisiaj tylko krótko zademonstruję, jak wygląda wiatrochron i oszklenie za limuzyną. Niewiele jest o czym pisać, poza tym, że brakuje jeszcze celownika w kabinie i fotela, które zostaną wklejone w dalszej części. Jak widać na przedniej szybie wiatrochronu dodałem element charakterystyczny dla fińskich samolotów. Niestety nie wiem co to jest (może jakaś krótka luneta?).
Myślę, że nie ma co gadać tylko zademonstrować zdjęcia.






Następnym razem pokażę zdjęcia całego kadłuba gotowego do wstępnego lakierowania.

Dzięki Panowie.
Karol: przeszklona podłoga była w wersjach amerykańskich US Navy. Potrzebna była do tego, żeby pilot widział pokład podczas lądowania. Wersja fińska czegoś takiego nie potrzebowała, więc zmieniono to. W dodatku w wersji fińskiej oprócz typowego asortymentu pokładowego takiego jak ponton, czy kamizelka, to usunięto również pokładowe tylne kółko ogonowe, zastępując je kołem z oponą o większej średnicy i innym widelcu. Było jeszcze kilka innych różnic.

Dziękuję za udział w relacji i pozdrawiam

--

 
06-06-17 06:44  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Te same modyfikacje występowały przy Wildcacie.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
18-06-17 20:31  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Z grubsza nie mam o czym pisać. Wszystko złożone w całość i gotowe do wstępnego lakierowania. Plan jest taki, że na to co widoczne na zdjęciach idzie jedna warstwa lakieru połysk. Po wyschnięciu uzupełniam w brakujące elementy, a następnie wash. Kolejny etap to lakier półmat, następnie ślady eksploatacji i koniec. Także jak widać niewiele już zostało, zważywszy na to, że brakujące elementy mam sklejone i wystarczy je zamontować na modelu. Zapraszam do obejrzenia zdjęć:







Zapraszam do udziału w relacji i pozdrawiam

 
19-06-17 09:58  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

rowinie, rozważysz zmianę hostingu na coś innego niż Photobucket? Ci z nas którzy mają AdBlocka nie mogą oglądać zdjęć, a ci co nie mają Adblocka muszą oglądać dziesiątki reklam.

Post zmieniony (19-06-17 09:58)

 
20-06-17 22:19  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

I żeby to jeszcze były reklamy z babeczkami ... ale nie!!!

--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024