FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
30-08-14 09:54  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Do zdjęć mógłbyś używać więcej lampek, żeby nie było takiego kontrastu, lub po prostu poczekać na dzień. Jeszcze jest na tyle widno, że można spokojnie robić zdjęcia.

Ale model klejony jest ładnie. Równo, czysto, z dobrym retuszem.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
30-08-14 11:57  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Piękna, czysta, baaaaaaardzo precyzyjna robótka.
Podglądam.

Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
03-09-14 11:49  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
zdjęcia kabiny:


Tu cz. 15a z folią. Zrobiłem sobie specjalne kopytko, by części trzymały właściwy kształt. Wystarczyło podgrzać suszarką.


A tutaj błąd jaki popełniłem przy oklejaniu. Za bardzo przyciąłem cz.. 15a z folią, przez co wyszła mi szpara. Na zdjęciu widać ślady po niepotrzebnym szlifowaniu. Wystarczyłoby wykonać jedną z tych czynności :(


Załatałem to cienkimi paskami papieru, nawet tak bardzo nie rzuca się w oczy.

W dziobowej części kadłuba prawdopodobnie też zrobiłem kwiatek, mam nadzieję że nie wpłynie to na pasowanie skrzydeł. Opiszę następnym razem :)
Dzięki za dobre słowo, cieszę się, że moja praca się podoba.

Pozdrawiam

Post zmieniony (03-09-14 11:50)

 
03-09-14 14:37  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
salmon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czym kleiłeś folię do poszycia?

 
03-09-14 19:26  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

BCG ;)

 
08-09-14 18:18  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam ;)

Dzisiaj koniec kadłuba, obawiałem się przejścia pomiędzy nim a statecznikiem pionowym, dlatego ten element wykonałem stosunkowo wcześnie. Wyszło jak wyszło, postanowiłem lepić dalej.


Pozdrawiam

 
08-09-14 18:23  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo ładne przejście grzbietu kadłuba w statecznik.
Zdjęcia nadal "mroczne".

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-01-17 22:04  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam wszystkich ;)
Postanowiłem w końcu zlitować się i dokończyć tą relację ^^ Zdjęć cyknąłem sporo, więc postanowiłem, że wrzucę to w dwóch porcjach- najpierw pojawi się parę zbliżeń, natomiast we właściwej galerii same zdjęcia całości.
Mam nadzieję, że fotki ujdą, wydaje mi się, że są trochę lepsze od poprzednich. Udało mi się także poprawić kąt zaklinowania goleni podwozia- przedtem były zbyt pochylone w stronę dziobu.


Pozdrawiam

--

 
09-01-17 22:25  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
RAVEN6   

Bardzo fajnie wyszedł. Może zdjęcia ciut za jasne. Ale modelik super!

 
09-01-17 22:45  Odp: [R] Spitfire Ia KA 3/2010
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No tak - model ze Stegny, czyli kolejna składnica bajerów i krzykliwe efekciarstwo : ))))))))
Taaaaa no wszystko raczej ujdzie w tłoku - co ja mogę, mogę tylko tradycyjnie pogratulować na stojąco ; ))))))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024