FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 16Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-01-17 21:00  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Sklej tak jak jest. Nastepny model przerobisz. Potem porównasz, zobaczysz co i jak.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
09-01-17 21:23  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Okładka jest i absolutny początek wycinania w postaci niedokończonego fotela.
Hmm apropo piwoteki.... Nie wiedziałem, że w Łodzi tak prężnie działa kartonowa brać modelarska:)

Dorobiłem 3 słownie trzy segmenty od 21 a jest 1:47 - nie myślałem, że to tak wciąga a jutro do pracy;(

Parę razy poszły niecenzuralne słowa i ręka szła po butapren ale jednak póki co całość klejona BCG, jedynie podkleiłem wręgi na butapren.

Nie myślałem, że tak ciężko jest dobrać kolor retuszu....

kadłub będzie jednak na jedną wręgę, nie jest to takie trudne jak myslałem, jedynie przed kabiną i za zostawię na dwie wręgi.

A to fotki mojej pracy:








--

--
Pozdrawiam
Radek

Post zmieniony (14-01-24 19:16)

 
10-01-17 19:24  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Powracają miłe wspomnienia, jak ja się bawiłem z tym modelem.
Z tego co pamiętam, to nie miałem z nim większych problemów, a części były dobrze spasowane.
Mój samolot natomiast nigdy nie doczekał się podwieszanego uzbrojenia i mam nadzieję, że twój będzie je miał na pełnym wypasie :-)

Powodzenia w dalszej budowie :-)

 
10-01-17 20:16  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Bardzo elegancko. Myślę że sobie elegancko poradzisz z tym modelem, byle tylko papier nie spłatał psikusa.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
11-01-17 00:06  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za miłe słowa..... Dzisiaj tylko poprawiłem retusz dziobu, bo coś mi nie pasował i zrobiłem bardzo trudną dla mnie rzecz, mianowicie domieszałem wszystkie farbki które będą użyte podczas retuszu....

Myślałem, że szary to mieszanka bieli i czerni..... Jakież było moje zdziwienie jak okazało się, że aby uzyskać zbliżony szary do wycinanki musiałem zmieszać biały, czarny, czerwony, brązowy, zielony. Oczywiście biały w ogromnej przewadze ale mimo wszystko nie spodziewałem się takiej ekwilibrystyki z farbkami.

Dołączam zdjęcia zmieszanych farbk - moim zdaniem są ok chociaż przez strzykawki troszkę kolor się zmienia.



--

--
Pozdrawiam
Radek

Post zmieniony (14-01-24 19:18)

 
11-01-17 00:31  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Szczęściarz z ciebie jeśli masz wycinankę z jednolitymi kolorami. U mnie było tak:



Faktycznie nieźle udało ci się dobrać kolor retuszu. Chociaż moje doświadczenie wskazuje że inaczej wyglądają kolory przy świetle naturalnym, inaczej przy sztucznym, a jeszcze inaczej widzi to wszystko aparat. Może być że kolory wyglądające identycznie przy świetle słonecznym będą wyglądać jak różne na zdjęciu.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
11-01-17 00:46  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie jest tak różowo. Też mam różnice w kolorach i wylewki tak, że nawet kawałki białego są widoczne:(

A co do retuszu to faktycznie zobaczymy dopiero jak pójdzie to na model, chociaż mieszałem farbki próbując z boku na wycinance.

--
Pozdrawiam
Radek

 
11-01-17 08:44  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Przy retuszu nie ważne jak wygląda farbka, tylko jak wygląda pomalowana powierzchnia po garbki wyschnięciu. Pomaluj kawałki kartonu swoimi farbkami i porównaj z wycinanką kiedy przeschną.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
11-01-17 09:42  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kolor retuszu powinien być nieco jaśniejszy. Retuszujemy krawędź kartonu. Teoretycznie dobranie identycznego koloru do retuszu i tak nie da zadowalającego rezultatu w przypadku próby zamaskowania "niedodruku" na powierzchni oklejek...
To wynika z technologii druku ( raster) .
Zatem krawędź kartonu...
P.S.
Też zapraszam na spotkania w Piwotece. Zawsze jest fajnie. Też tam wpadam, ale w tą sobotę nie mogę...

--

Post zmieniony (11-01-17 09:47)

 
11-01-17 10:48  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tez czytalem gdzies ze retusz musi byc jasniejszy. I tak staralem sie dobrac te farbki.W strzykawkach to tempery i po wyschnieciu robia sie jasniejsze.
A swoja droga tempery nadaja sie do tego? Czy jednak lepsze typowe modelarskie? Chodzi mi tylko o retusz bo przy malowaniu modelu to domyslam sie ze farby wodne to slaba opcja.

--
Pozdrawiam
Radek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 16Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024