FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
02-03-17 20:59  Odp: [R] ZAKYNTHOS poduszkowiec 1:200
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Skończyłem cały napęd. Muszę pomyśleć później nad malowaniem lub raczej kalkomanią. Na obudowach śmigieł są namalowane flagi Grecji, na kadłubie numery itp. Myślałem o wydrukowaniu na kolorowej drukarce na jakimś cienkim papierze ale wydaje mi się że może to być zbyt ordynarnie widoczne. Ktoś może dać namiary gdzie mi takie kalkomanie zrobią?



Pozdrawiam
Przemek

 
03-03-17 12:59  Odp: [R] ZAKYNTHOS poduszkowiec 1:200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Nazywa się to biała kalkomania, arkusz za kilkanaście złotych. Do druku na domowej drukarce.

--
imagination+extrapolation

 
14-03-17 21:29  Odp: [R] ZAKYNTHOS poduszkowiec 1:200
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Pomalowaliśmy poduszkę. Do malowania niezastąpiona jest córka o imieniu Paulina a do oklejania taśma o imieniu Tamiya.



Przy robieniu samych poduszek zbytnio się nie starałem bo i tak wiedziałem że będę szpachlował (chociaż podziwiam autora modelu że tak ładnie mu te poduszki wyszły bez szpachli). Później stwierdziłem, że aż przesadziłem z niestaraniem się i trochę kasztany wyszły. Nie mogłem uformować kartonu na krzywiznach. Dopiero później doszedłem do wniosku że mogłem wszystkie zgięcia porozcinać, uformować, posklejać w całość i poszpachlować. Myślę, że tak byłoby łatwiej. Ale wydaje mi się, że jakoś wybrnąłem przez nałożenie dużej ilości cyjanoakrylu, posiłkowanie się dużą ilością papieru ściernego i nakładaniem szpachlówki kilogramami



Pozdrawiam
Przemek

 
14-03-17 21:41  Odp: [R] ZAKYNTHOS poduszkowiec 1:200
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Podziwiam upór w nakładaniu szpachli, bo mnie łatwiej to zrobić z papieru.

Aby jednak nie było tak miło, to napiszę, że fartuch poduszki jest wykonany z płatów gumy, więc w modelu nie może się tak błyszczeć jak psu wiadomo-co.
Do zrobienia więc jest:
-poszczególne pasy gumy/bryty, nadanie faktury łączeń
-zmiana koloru na matowy gumowo-czarny

--
imagination+extrapolation

 
19-03-17 17:40  Odp: [R] ZAKYNTHOS poduszkowiec 1:200
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Kolor czarny rzeczywiście nie świeci się tak jak na zdjęciach, co nie zmienia faktu ,że będę przeprowadzał próby aby osiągnąć mniej więcej fakturę gumy ewentualnie myślałem nad zastosowaniem farby, którą maluje się opony w modelach (tylko nie wiem co to za farba :) )

Na dzień dzisiejszy zakończona mniej więcej nadbudówka. Stwierdzam że faktycznie zdjęcia uwypuklają niedoróbki, błędy i babole.



Pozdrawiam
Przemek

 
03-07-17 22:17  Odp: [R] ZAKYNTHOS poduszkowiec 1:200
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.

Na wstępie Agzaim - zmieniłem poduszki, już się nie świecą jak psu obroża, pokaże w następnym poście sposób wykonania.

Polutowałem relingi


Kalkomanie musiałem robić na zamówienie. Cena niewielka, Pan kontaktowy, pewnie go tutaj znacie więc nie będę Pana Bogdana przedstawiał.


Zabrałem się również za "lekkie" brudzenie. Zamysłem moim jest aby porobić rdzawo-brudne zacieki. Robię to pierwszy raz i chyba troszkę przeszarżowałem z nadbudówką (chociaż jak był u mnie kolega co pływa na trałowcu to twierdzi, że po dłuższych rejsach ruda wychodzi z każdego możliwego elementu i ta moja nadbudówka wg niego wygląda stosunkowo realistycznie). Jak dla mnie to te zacieki są zbyt "ordynarne" ale takie już zostaną bo całość jest już polakierowana. Wydaje mi się, że zacieknięte silniki wyszły lepiej. Ładniej to wygląda gołym okiem niż na zdjęciach. Ogólnie to chciałem się tylko pobawić w brudzenie a z modelem raczej mistrzostwa polski nie zdobędę. Nie przypuszczałem również, że w moim modelarskim wyposażeniu znajdą się farby olejne dla plastyków, jakieś śmierdzące rozpuszczalniki white spiryt i płyn do podłóg Sidolux .


Pozdrawiam
Przemek

 
05-07-17 21:50  Odp: [R] ZAKYNTHOS poduszkowiec 1:200
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Żeby guma płaszcza się nie świeciła jak psu jajca to trochę ją przerobiłem. Twardym pędzlem naniosłem klej do drewna Pattexx ale mam taki klej o konsystencji smalcu, powstały takie fajne nierówności. Całość pokryłem matowym czarnym Humbrolem. Myślę, że teraz to lepiej wygląda.


Pomontowałem i pomalowałem też relingi.
[URL=http://s725.photobucket.com/user/przemek83/media/Zakynthos/IMG_2964_zpsdapqqgrx.jpg.html [/URL]

Pozdrawiam
Przemek

Post zmieniony (05-07-17 21:51)

 
11-07-17 20:35  Odp: [R] ZAKYNTHOS poduszkowiec 1:200
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Pierwszy raz bawiłem się w brudzenie i efekt jest mniej więcej taki jaki sobie zakładałem. Mi się podoba. Może zacieki są zbyt ordynarne ale na żywo wygląda to lepiej. Pewnie wśród światka prawdziwych modelarzy, szczególnie plastikowców, to co zrobiłem będzie uchodzić jako antymodelarstwo i przykładowy kasztan w dziale "Jak nie modelować" :lol:
Samo brudzenie nie ma odniesienia do rzeczywistego wyglądu jednostki, jest to moja frywolna fantazja. Model od samego początku był problematyczny więc bez wyrzutów sumienia posłużył mi jako poligon doświadczalny do nauki brudzenia i zobaczenia z czym to się mniej więcej je.



Pozdrawiam
Przemek

 
14-07-17 09:18  Odp: [R] ZAKYNTHOS poduszkowiec 1:200
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam wszystkich.
Budowa dobiegła końca.
Model dziwny ale mi się podoba. Jeśli chodzi o brudzenie to też jestem zadowolony ale twierdzę, że to nie dla mnie. Jest tu parę baboli zrobionych z mojej winy ale ogólnie wydaje się być OK.
Mała galeria.



Pozdrawiam
Przemek

 
14-07-17 09:39  Odp: [R] ZAKYNTHOS poduszkowiec 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Uwielbiam takie dziwaki :-) Bardzo fajnie Ci wyszedł.
Szkoda ze jak pisałeś nie da się go sklejać w standardzie
Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024