FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
08-01-17 20:14  [R] AEC DORCHESTER, czyli świnia na kołach [ ŚZK 1:25 ]
mrówka 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 30
Galerie - 9

- 0

Pojazd nieprzeciętnej urody, kojarzący mi się ze świnią. Ale...... No właśnie. Jest to pojazd samego Gen. Maczka, czyli wóz dowódczy.
Wydawnictwo uraczyło nas modelem wydanym techniką laserową. Nie podoba mi się to, bo papier brzydko się załamuje, a farba pęka przy skręcaniu rurek. Mało rysunków montażowych, choć model nie należy do skomplikowanych, to jednak brak rysunków, utrudnia pracę. Jest trochę baboli w postaci za krótkich oklejek oraz przesunięte wręgi w jednym miejscu. No nic, damy radę.
Rama samochodu jest gotowa. Tylne zawieszenie wyszło ciut niżej, niż przednie. Nie będę tego rwać. Wszystko pomalowałam czarną farbą akrylową. Następnie, aby rozjaśnić tę czerń, nałożyłam mieszankę kolorów : czarnego, brązowego oraz białego. Na koniec przyprószyłam kurzem od AK DUST&DIRT brown earth deposit.
Silnik bardzo uproszczony, ale praktycznie nie będzie widoczny po zamontowaniu ramy do nadwozia. Nie będę nic " modzić", bo dokumentacja bardzo skromna, a w zasadzie jej nie ma.

A tutaj już "upiększone".

Na razie zostawiam, tak jak jest. Reszta po zamocowaniu do nadwozia.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

Odpowiedz na tę wiadomość 

08-01-17 21:03  Odp: [R] AEC DORCHESTER, czyli świnia na kołach [ ŚZK 1:25 ]
Kilminster 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 12

- 2

No z nieba mi spadłaś, Mistrzyni ! Opony ! Jak brudzisz opony bo mam 11 czarnych do Tatry i muszę coś z nimi zrobić. A tak poza tym to on będzie miał tę dziwną hmmm... ten dziwny przód ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spitfire Mk. Vb Trop, Petlakov Pe-3, F6F-3 Hellcat, Curtiss Tomahawk Mk. IIb, Łavockin Ła-5, Hawker Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, Mitsubishi A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb"

08-01-17 21:05  Odp: [R] AEC DORCHESTER, czyli świnia na kołach [ ŚZK 1:25 ]
Endrju 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

Ciekawy model sie szykuje.

--

Post zmieniony (08-01-17 21:17)

08-01-17 21:17  Odp: [R] AEC DORCHESTER, czyli świnia na kołach [ ŚZK 1:25 ]
Endrju 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

Już jestem ciekaw efektu końcowego.

--

Post zmieniony (08-01-17 21:18)

08-01-17 21:19  Odp: [R] AEC DORCHESTER, czyli świnia na kołach [ ŚZK 1:25 ]
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Witam. Faktycznie sam pojazd urodą nie grzeszy, ale w Twoim wykonaniu na pewno będzie wyglądał świetnie. Mi także bardzo podoba się jak wykonałaś ,,brudzing" kół.

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 ,

W budowie:PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

08-01-17 21:25  Odp: [R] AEC DORCHESTER, czyli świnia na kołach [ ŚZK 1:25 ]
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13

- 3

Dla mnie koła są też rewelacyjne. Napisz coś więcej o technologii ich wykonania.
Popatrzę sobie i czekam na efekt końcowy

08-01-17 23:38  Odp: [R] AEC DORCHESTER, czyli świnia na kołach [ ŚZK 1:25 ]
Piterpanzer 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 10

- 9

Hehehe, hotel na kołach.
Zapytaj Luzaka o ilość nitów, miał zapał we Wrocławiu i na ochotnika jednego takiego oklejał :-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

09-01-17 08:49  Odp: [R] AEC DORCHESTER, czyli świnia na kołach [ ŚZK 1:25 ]
ABC 

Na Forum:
Galerie - 17

Obserwuję pilnie bo 3 x się już do tej świnki na kołach przymierzałem. Z tym że preferuję standard. A do szada , to koła kartonowe jak poklejone bez przesunięć i dziur oraz z równo wyciętym i naklejonym bieżnikiem, i na to farba mat , a maksymalnie satyna, to zawsze fajnie wychodzą. Jestem zdania na podstawie mojego doświadczenia z placów budów i dojazdów do nich , że takie błotkowanie zagłebień bieżnika jest dość znaczną interpretacją. Opony niemal zawsze są czarne, czasem leciutko w lato zakurzone. A taki fajd z podłoża to na oponach występuje tylko po jeżdzie po mokrej glinie. Ale po 5-10 km wjazdu na asfalt i już bieżnik jest czarny.

09-01-17 17:43  Odp: [R] AEC DORCHESTER, czyli świnia na kołach [ ŚZK 1:25 ]
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 21
Galerie - 19

Oj Piter musiałeś mi przypominać :-)?. Od razu odżyło bolesne wspomnienie jak po przyklejeniu 800 nitów część z nich odpadła po pierwszym psiknięciu farbą.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

09-01-17 20:21  Odp: [R] AEC DORCHESTER, czyli świnia na kołach [ ŚZK 1:25 ]
ams 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8

Ta świnia w standardzie da się zrobić, choć wada w wysokości tylnego zawieszenia jest dość wyraźna. Miły model.

--
pzdr
-----------
ams

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016