FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
07-01-17 22:13  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ech, spóźniłem się. Miałem zasugerować jakiś dwumiejscowy dwupłat, lub górnopłat, jednosilnikowy...
Wojciech projektantem? Może i dobrze...
Najlepiej się narobić, skleić z satysfakcją dziesięć surówek, a potem patrzeć, jak po wydaniu modelu jakiś młodziak wykona słynny manewr, wymyślając kilka kwaśnych uwag pod adresem projektanta... ;-)
To może być ze wszech miar pouczające... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-01-17 23:05  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtek, co to się porobiło .... zabrałeś się za projektowanie ! Jeśli efekt Twojej pracy
będzie ten sam jakościowo, co Twoje modele z ostatniego Paprykarza, to można będzie w
ciemno polecić Twój model do klejenia. Aczkolwiek temat taki nie po mojej myśli, ale zawsze
można mieć nadzieję, że zrobisz coś z japońszczyzny czy angoli... Powodzenia !

 
07-01-17 23:38  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To ja zbieram zabawki i zmieniam piaskownicę. Nic tu już po mnie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
08-01-17 09:02  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
FloggerB   

Ja już marzekam na deskowanie pokładu :)
No i....skąd wziąć tekturkę?

 
08-01-17 13:08  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

I to będzie projekt poparty latami doświadczenia praktycznego i dokładnego klejenia modeli. To się musi udać! Czy ktos poza Tobą klei surówkę?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
08-01-17 15:13  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja też milczałem jak zaklęty chociaż oczywiście wiedziałem. Powodzenia i pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
08-01-17 15:32  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Jestem mile zdziwiony Waszym zdziwieniem ;-) Ale przecież nie jest to mój pierwszy projekt. Pierwszym krokiem za barykadę był Meteor , w miarę naturalną konsekwencją pierwszego kroku jest ten obecny i mam nadzieję że nie ostatni.

zbin - malowanie takie jak na twoim linku będzie w dwóch wariantach SP-PBB z końcowego okresu eksploatacji aeroklubowej i różniące się nieco malowanie "muzealne".
messer, jak wspomniałem wcześniej informacja odnośnie wydania będzie nieco później.
FloggerB, na twojej liście jest jeden temat który już znajduje się na mojej wirtualnej desce kreślarskiej ;-)
ZbiG-u do usług ;-)
AWOT, MARIUSZ, nie powiem, czekam na tą chwilę i doczekać się nie mogę. ;-) Każda porcja takiego doświadczenia, na wagę złota :-)
THEO, niestety Cię rozczaruję, wśród rozgrzebanych projektów latających nie ma (i nie wiem czy będzie w najbliższym czasie) innych obiektów niż te z umieszczonymi na tabliczce znamionowej MADE IN POLAND lub СДЕЛАНО В ПОЛЬШЕ.
Chopin, jak to tak...
air_22, trzeba było w końcu wykorzystać zgromadzone doświadczenie i nasuwające się spostrzeżenia jakie pojawiły się na przestrzeni wielu lat z okazji klejenia kolejnych modeli. Surówkę zasadniczą i parę szczątkowych kleiłem osobiście i myślę, że tego co trzeba z tej okazji się dowiedziałem.

Dzięki Panowie jeszcze raz. :-)

A teraz kolejna porcja archiwaliów.


Ogon ze szkieletem coby poszycie się dobrze układało i było za co chwycić.


Projektując model starałem się bazować na zebranym wcześniej jako sklejacza doświadczeniu, inspirowałem się tym co było dobre dla mnie, a odrzucałem to co mi nie pasowało. Eliminując to co złe dodałem też coś od siebie. Tą "wartością dodaną" jest np. sposób wykonania i montażu poszycia kadłuba w sekcji kabinowej. Nie przepadam za takim rozwiązaniem montażu poszycia kadłuba w sekcji kabinowej jakie np. występuje w modelach ze Stegny, czyli budujemy skomplikowany szkielet kabiny wypełniamy wyposażeniem i oklejamy wielkimi kawałkami poszycia wewnętrznego licząc, że po drodze nic się w trakcie tego procesu nie zepsuje. Następnie na poszycie wewnętrzne nakleja się elementy poszycia zewnętrznego mając nadzieję na to, że nic się o ułamek milimetra nie przesunie generując później narastające lawinowo błędy. Mój patent na poszycie w sekcji kabinowej jest taki, że poszycie wewnętrzne podzielone jest tak samo jak poszycie wewnętrzne, a jedynie są względem siebie przesunięte o 0.8mm co tworzy od razu sklejkę i miejsce na nią potrzebne do połączenia z kolejnym segmentem. W taki segment w sposób tradycyjny wkleja się wręgę i do przodu. Odpada trudny do ukrycia pasek łączący i trudności przy oklejaniu kadłuba dużymi fragmentami poszycia. Jedyna trudność może pojawić się na etapie zgrania ze sobą w odpowiednim położeniu oklejki zewnętrznej z wewnętrzną, ale w sumie jest to możliwe co zdjęcia surówki potwierdzają.

CDN...

--

Post zmieniony (27-05-18 17:02)

 
08-01-17 15:49  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ceva za wysokie progi jak na moje nogi. Ja jednak po za Wasiakoloty nie podskoczę, czyli dla mnie miejsca już tu niema. Na pocieszenie mogę tylko dodać, że jak po Kani skończysz i znajdziesz wydawce na Belphegor-a, to w drodze wyjątku go zanabedę ;-) Choćby i jako półkownika ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
08-01-17 19:50  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
FloggerB   

Tak podejrzewałem !
No to malowanie polskie i radzieckie i w wersji "z nawigatorem" z półeczką na gumiaki proszę oraz wersję współczesną (trochę inwencji) - do rozpylania wody święconej !
A samolocik "einzigartich" i rozmiarami niczym Łoś !
W tym roku się doczekamy ?!?

 
08-01-17 19:57  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
FloggerB   

Chopin - nie zgadzam się z Tobą - modele na poziomie o którym piszesz z dzisiaj opracowaną grafiką i dobrze spasowane byłyby dobrą ofertą dla rozpoczynających i kończących kartonową przygodę.
Mam nadzieję że ktoś z Wydawców przeanalizuje to.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024