FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 16Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
03-02-17 22:07  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Byłoby proste, gdybym posiadał te nowsze wydania;)

--
Pozdrawiam
Radek

 
03-02-17 23:52  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Byłoby proste, gdybym posiadał te nowsze wydania;)
Sprawdź pocztę.

Z wnękami jest nieco pracy. Może nie jakoś wybitnie dużo, ale też nie jest to takie hop siup. Pamiętam, że przy przednia sprawiła mi nieco trudności, ale już nie mogę sobie przypomnieć czemu dokładnie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
04-02-17 21:44  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Killy9999 - DZIĘKI!!!

A ogólnie warto robić te wnęki? Killy9999 masz porównanie bo robiłeś. Wkład pracy, żeby zrobić wnęki jest adekwatny do efektu?
Nie ukrywam, że jeśli to gra nie warta świeczki to wolę się skupić na uzbrojeniu, którego nie ma i też trzeba we własnym zakresie skleić..... A jest tego dużo :)

--
Pozdrawiam
Radek

 
06-02-17 00:37  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Malutka aktualizacja.

Model zyskał tylną część kadłuba. Bardzo przyjemne klejenie. Wszystko bardzo dobrze do siebie pasuje.

Żałuję trochę, że nie pokaponowałem arkuszy, ale bałem się że nie będzie BCG łapał. Myślę, że brak lakieru powoduje takie włoskowanie przy krawędziach. Mimo, że retuszuję krawędź, to trochę wychodzi białego z faktu rozwarstwienia się brzegów. Myślę, że kapon by sprawę załatwił a tak trzeba dodatkowo uważać i czasem drugi raz retuszować. Działa trochę wstępne przesmarowanie BCG, przeschnięcie i dopiero retusz.

Muszę jakoś inaczej zorganizować miejsce do klejenia i robienia zdjęć bo model łapię wielkość.... Nie myślałem że to będzie takie bydle....

A jaki wielki musiałby być SR71, na którego mam coraz większa ochotę:) Tylko nie wiem czy dałbym radę, bo to ponoć bardzo niespasowany model....


Poniżej parę zdjęć z przebiegu prac:




--

--
Pozdrawiam
Radek

Post zmieniony (14-01-24 20:07)

 
06-02-17 09:59  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Ładnie kleisz Radku :-)
Czekam z niecierpliwością na kolejne aktualizacje, a najbardziej na moment, kiedy weźmiesz się za uzbrojenie i podwiesisz je pod skrzydłami.
Mój model niestety nigdy tego etapu nie doczekał, ale to były inne czasy...

Powodzenia :-)

 
06-02-17 10:56  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Norbik71 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Szczerze kibicuję. Kiedyś sklejałem ten model, ale niestety poległem. Na pewno jeszcze kiedyś spróbuję.

 
08-02-17 11:20  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzieki za mile slowa...Przy tulu kibicach musi sie udac :)

--
Pozdrawiam
Radek

 
11-02-17 21:58  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ponieważ postanowiłem delikatnie poprawić wewnętrzny wygląd silników i jedną ze zmian są kołpaki wentylatora. Zrobiłęm je jako tandem kartonowo-balsowy, musze to teraz pomalować. Jestem w miare zadowolony z efektu i nie chciałbym go zepsuć złym malowaniem.

Ja ogólnie mam taki pomysł: zrobić rzadką szpachlówkę na bazie kaponu i talku i pomalować. Po wyschnięciu szlifowanie i farba akrylowa. Będzie dobrze?

A tak wygląda ten element:




--

--
Pozdrawiam
Radek

Post zmieniony (14-01-24 20:08)

 
14-02-17 23:08  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Kołpak wygląda całkiem przyzwoicie, możesz "zaciągnąć" go klejem cyjanoakrylowym zamiast rozrabiać szpachlówkę.

 
15-02-17 14:42  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej, niestety bede zmuszony do uzycia szpachlowki. Nie moge uzywac cyjanoakrylu. Swego czasu przegialem z tym klejem i stal sie dla mnie bardzo silnym alergenem. Niestety takie zeczy sie zdarzaja..... te etykiety zeby uzywac w dobrze wietrzonych pomieszczeniach to nie sciemka :)

--
Pozdrawiam
Radek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 16Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024