FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
17-01-17 20:54  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Jeśli jest miejsce na dodatkowe sloty, to może znajdzie się też trochę na nieco uproszczoną wersję tych części dla wybrańców ;-)

 
17-01-17 23:18  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Myślę, że jak instrukcja i opis montażu będzie na takim samym poziomie opracowania, co sam model, to i początkujący sobie z nim poradzi.

--
Pozdrawiam,
Arek

 
18-01-17 16:58  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
FloggerB   

Mam wrażenie (nie bijcie za mocno !) że to niemczyzna- mocno zmodernizowany (dla dzisiejszych - upgradowany) Storch

Post zmieniony (19-01-17 06:47)

 
18-01-17 18:07  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

FlogeerB raczej RWD-8 tylko silnik musiał być ideologicznie poprawny.

--

 
19-01-17 06:48  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
FloggerB   

A chociaż maleńkiego zasobniczka z rakietkami niekierowanymi projektant nie przewidział ?

 
19-01-17 10:03  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Chopin, odrobinę tak, ale nie sądzę żebyś sobie z nim nie poradził. Wentyle niestety miedzianne, jak mosiężne bulaje. ;-)
Wasia, niestety żeby uprościć ten fragment skrzydła trzeba by umieścić dodatkowe elementy poszycia, a to już jest dość spory element bo prawie 1/2 poszycia skrzydła. Nie chciałem nadmiernie powiększać objętości wycinanki, choć i tak aż taka skromna nie będzie. Z tego też powodu zrezygnowałem z drugiego malowania SP-PBE. Sloty częściowo da się uprościć przez zastosowanie tylko fragmentu jego poszycia na krawędzi natarcia.
Arek, pomimo że rysunki montażowe ( tradycyjne nie żadne szare plamy) przedstawiają budowę prawie krok po kroku, a opis zawiera prawie wszystkie części i etapy ich montażu to model raczej nie jest adresowany do początkujących. Niestety.
FloggerB, bagażnik za fotelem pilota nad akumulatorem jest więc można tam coś umieścić.

Dzisiaj mam do pokazania ostatnie archiwalne zdjęcie.

Potem w pracach nad Kanią nastąpiła długa przerwa w czasie której jej poszycie zdążyło zżółknąć od butaprenu...
Aż tu nagle...

...powstał silnik i nastąpił koniec.

W cylindrach silnika nie zgadza się liczba żeberek i przejaskrawione są proporcje tulei cylindra i obrysów żeber. Dokonałem tego świadomie, żeby podkreślić fakt obecności imitacji użebrowania, odtwarzając to zgodnie z oryginałem użebrowanie nie było by prawie widoczne.
Żeberka są z papieru, a przekładki między nimi z kartonu. Całość jest montowana na szablonie z drutu. Elementy silnika, niewystające lub niewidoczne spod osłony, nie zostały odtworzone. Instalacja zapłonowa do wykonania we własnym zakresie, świece są ;-)
Łopaty śmigła autorstwa BERP-a. Okapotowanie silnika, starałem się podzielić zgodnie z oryginałem.

Tytułem zapowiedzi galerii umieszczam jedno zdjęcie.

Niestety w galerii będzie tylko biała surówka, czas jaki poświęciłbym na sklejenie kolorowej wolę zagospodarować przy kolejnym projekcie. Opracowanie modelu na zadowalającym mnie poziomie wymaga sporo czasu. Muszę przemyśleć, sprawdzić każde nowe, nietypowe rozwiązanie upewniając się ma sens i że jest to wykonalne. W modelu nie ma żadnej części która nie da się uformować i skleić vide słynny Batory z MM-a. Bylejakość i rutyniarskie podejście do tematu projektowania modeli pozostawiam innym znanym i uznanym...

CDN...

--

Post zmieniony (27-05-18 17:15)

 
19-01-17 12:05  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ceva, jesteś wielki :)
Tak powinien postępować każdy szanujący się i nas, modelarzy, projektant.
Chcesz dobrze sprzedać? pokaż rzetelnie czy się to to sklei, coś wyskrobał.

Jeden wnioseczek ;) Trza było zainwestować w drukarkę i sklejać kolorowe, byłoby jeszcze fajniejsze.
Moje wielkie gratulacje!

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
19-01-17 12:09  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Gdzie zostanie wydany? :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
19-01-17 16:41  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Super! Podejście, wykonanie wszystko! Idz do Hala robić albo zrób mu konkurencję hehe :D.
Czekam na informację co, gdzie, kiedy.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
19-01-17 17:54  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ceva ja już się chyba na modele z wysokiej półki nie nadaję: nie to zdrowie, uczyć się trzeba wszystkiego od nowa... Zostanę chyba przy Wasiakolotach z dobrą grafiką, bo w tym jeszcze widzę jakąś niszę dla siebie. Może kiedyś się dasz namówić ;-) Znalazło by się parę ciekawych tematów ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024