FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-01-17 16:13  [R/G]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Powód się znalazł "Nowy Rok, nowy ja", poza tym trzeba odpowiedzieć na żywotne i niecierpiące zwłoki potrzeby społeczeństwa ;-))))
Z tej to okazji postanowiłem wygrzebać z czeluści mojego komputra stare zdjęcia. Z racji tego że są stare niektóre nie będą dobre jakościowo, kolorowe niestety specjalnie też nie będą, ale ilustrują one proces powstawania pewnego modelu.
Cóż to jest, co to za model, jakiego samolotu?
Kilka osób zna odpowiedź, ale mam nadzieję że pozwoli reszcie na odrobinę rozrywki w rozwiązywaniu tej zagadki. Nagroda oczywiście przewidziana. :-)
Na razie jest to zagadka co sugeruje [Z], a później w razie potrzeby się zmieni. ;-)



ps. Uwaga, do sklejania nie został użyty szeroko reklamowany i polecany na wszystkich forach klej CR. :-)))))))))))))))

--





[Z] oznacza zapowiedź, niestety nie mamy skrótu na zagadki ;-)

Rajkub

Post zmieniony (27-05-18 16:57)

 
07-01-17 17:05  Odp: [Z] Zagadka.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Na razie pudło ;-)

Jeszcze jedno zdjęcie z partii startowej, które zapodziało się przy pisaniu pierwszego posta.


--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
07-01-17 18:02  Odp: [Z] Zagadka.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Nadal pudło. ;-)
Model jak najbardziej testowy.
Skala 1:33.
Żaden bombowiec to nie jest.

Dwa kolejne zdjęcia.


--

Post zmieniony (27-05-18 16:57)

 
07-01-17 19:28  Odp: [Zagadka] Zagadka.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Dalej pudło. ;-)

RWD-17 nie, ale konstrukcyjnie bardzo go przypomina.
Podstawowym klejem użytym do klejenia był BCG, a butapren do podklejenia wręg. Butapren też był użyty do klejenia poszycia bo chciałem przetestować elementy poszycia modelu pod kątem osoby nie używającej BCG.
Zajonc, kari, doceniam Wasze poczucie humoru. :-))))

Kolejne zdjęcia.


--

Post zmieniony (27-05-18 16:59)

 
07-01-17 21:05  Odp: [Zagadka] Zagadka.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Zagadka rozwiązana!!!

Autorem poprawnej odpowiedzi jest zbin.
Tak, jest to PZL S-4 Kania 3.
Nagrodą za poprawną odpowiedź jest, a w zasadzie będzie jak tylko się ukaże, egzemplarz wycinanki. O terminie wydania i wydawcy napiszę nieco później.

Ponieważ nie mam zdjęć wszystkich elementów wyposażenia kabin pozwolę sobie wstawić rendery pokazujące co tam zostało umieszczone. Na renderach nie ma pokazanych tablic przyrządów i pasów na fotelach. W projekcie wnętrza nie została uwzględniona tylko instalacja elektryczna.


CDN...

--

Post zmieniony (27-05-18 17:00)

 
08-01-17 15:32  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Jestem mile zdziwiony Waszym zdziwieniem ;-) Ale przecież nie jest to mój pierwszy projekt. Pierwszym krokiem za barykadę był Meteor , w miarę naturalną konsekwencją pierwszego kroku jest ten obecny i mam nadzieję że nie ostatni.

zbin - malowanie takie jak na twoim linku będzie w dwóch wariantach SP-PBB z końcowego okresu eksploatacji aeroklubowej i różniące się nieco malowanie "muzealne".
messer, jak wspomniałem wcześniej informacja odnośnie wydania będzie nieco później.
FloggerB, na twojej liście jest jeden temat który już znajduje się na mojej wirtualnej desce kreślarskiej ;-)
ZbiG-u do usług ;-)
AWOT, MARIUSZ, nie powiem, czekam na tą chwilę i doczekać się nie mogę. ;-) Każda porcja takiego doświadczenia, na wagę złota :-)
THEO, niestety Cię rozczaruję, wśród rozgrzebanych projektów latających nie ma (i nie wiem czy będzie w najbliższym czasie) innych obiektów niż te z umieszczonymi na tabliczce znamionowej MADE IN POLAND lub СДЕЛАНО В ПОЛЬШЕ.
Chopin, jak to tak...
air_22, trzeba było w końcu wykorzystać zgromadzone doświadczenie i nasuwające się spostrzeżenia jakie pojawiły się na przestrzeni wielu lat z okazji klejenia kolejnych modeli. Surówkę zasadniczą i parę szczątkowych kleiłem osobiście i myślę, że tego co trzeba z tej okazji się dowiedziałem.

Dzięki Panowie jeszcze raz. :-)

A teraz kolejna porcja archiwaliów.


Ogon ze szkieletem coby poszycie się dobrze układało i było za co chwycić.


Projektując model starałem się bazować na zebranym wcześniej jako sklejacza doświadczeniu, inspirowałem się tym co było dobre dla mnie, a odrzucałem to co mi nie pasowało. Eliminując to co złe dodałem też coś od siebie. Tą "wartością dodaną" jest np. sposób wykonania i montażu poszycia kadłuba w sekcji kabinowej. Nie przepadam za takim rozwiązaniem montażu poszycia kadłuba w sekcji kabinowej jakie np. występuje w modelach ze Stegny, czyli budujemy skomplikowany szkielet kabiny wypełniamy wyposażeniem i oklejamy wielkimi kawałkami poszycia wewnętrznego licząc, że po drodze nic się w trakcie tego procesu nie zepsuje. Następnie na poszycie wewnętrzne nakleja się elementy poszycia zewnętrznego mając nadzieję na to, że nic się o ułamek milimetra nie przesunie generując później narastające lawinowo błędy. Mój patent na poszycie w sekcji kabinowej jest taki, że poszycie wewnętrzne podzielone jest tak samo jak poszycie wewnętrzne, a jedynie są względem siebie przesunięte o 0.8mm co tworzy od razu sklejkę i miejsce na nią potrzebne do połączenia z kolejnym segmentem. W taki segment w sposób tradycyjny wkleja się wręgę i do przodu. Odpada trudny do ukrycia pasek łączący i trudności przy oklejaniu kadłuba dużymi fragmentami poszycia. Jedyna trudność może pojawić się na etapie zgrania ze sobą w odpowiednim położeniu oklejki zewnętrznej z wewnętrzną, ale w sumie jest to możliwe co zdjęcia surówki potwierdzają.

CDN...

--

Post zmieniony (27-05-18 17:02)

 
08-01-17 21:29  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Projekt Belphegor na razie stoi z powodu małych braków w dokumentacji. Czy do końca roku uda mi się go skończyć trudno powiedzieć, niezależnie od tego czy ktoś mnie do tego czasu uprzedzi czy nie to model i tak będzie dostępny.

A w temacie Kani czas na usterzenie pionowe.


CDN...

--

Post zmieniony (27-05-18 17:03)

 
09-01-17 15:46  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Kalafior, połączenia zawsze widać tylko raz bardziej, a raz mniej. ;-)
Chopin, oczywista oczywistość, jak ja mogłem o Nim zapomnieć, chwilowe zaćmienie umysłu, przy Kani też mi pomógł. :-)

Statecznik poziomy.

Białe pole przy poszyciu statecznika to jest po to, żeby ułatwić sklejenie szkieletu i poszycia w określonym położeniu i po wyschnięciu kleju odciąć. Osłona silnika widoczna na ostatnim zdjęciu w formie bardzo wstępnej.

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
10-01-17 20:27  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Rafael, drut biorę z piwnicy ;-)
W tej to piwnicy mieścił się tatowy kącik w którym kiedyś przezwajał silniki elektryczne.

Oprofilowanie stateczników. Widać trochę walki z dopasowaniem krawędzi natarcia, ale od tego jest surówka żeby to sprawdzić i wprowadzić niezbędne poprawki. W wycinance będą dwa zestawy części do wykonania oprofilowania.



CDN...

--

Post zmieniony (27-05-18 17:04)

 
11-01-17 16:09  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Dzisiaj do pokazania piramidka, wiatrochrony i wykończenie krawędzi kabiny.

W centropłacie sklejonym z kilku warstw tektury znajdują się gniazda pod elementy piramidki. Szablony z drutu są rozrysowane w kilku rzutach więc nie powinno być kłopotu z ich wygięciem. Montaż piramidki to jest najtrudniejszy moment w budowie modelu, tym trudniejszy że trzeba to robić trochę w powietrzu, bo nie bardzo było jak zrobić szablon do jej montażu. Dokładne wykonanie elementów zarówno z drutu jak i kartonowych sprawia, że wszystko układa się we właściwym położeniu. Wałek na krawędzi kabiny ukształtowany i przyklejony za pomocą BCG. W wycinance będzie też opcja bez wywijania krawędzi.

CDN...

--

Post zmieniony (27-05-18 17:05)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024