FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
19-01-17 19:17  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Art, przeczytałem Twój wpis i trochę jestem skonsternowany co do wypowiedzi dotyczącej wydruku kolorowego modelu jako surówki.
Niejednokrotnie czytałem na forum że surówki koniecznie powinny być pokazywane tak jak to pokazał Ceva czyli białe, a teraz sugestia wykonania koloru.
I mam zagwozdkę, przygotowuje projekt i surówkę kleje właśnie jako białą ale to moje rozterki - niedługo zacznę relację z projektu to zobaczymy jaka będzie reakcja braci modelarskiej.

Żeby nie urazić autora wątku muszę stwierdzić że ten samolot i sposób prezentacji przez Cevę jest przykładem jak powinna być prowadzona prezentacja projektu.

Ceva -dobra robota.

Post zmieniony (19-01-17 19:18)

 
19-01-17 21:47  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Ceva odwalił kawał dobrej roboty. Jest niekwestionowanym liderem w sklejaniu kartonowych modeli i zapewne to doświadczenie i jego ambicja skłoniła Go do poszukiwania czegoś więcej. Psioczył i krytykował co poniektórych co projektowali, błędy popełniali i w tyłku jego uwagi mieli. Rakietka.. to pikuś, tera jest samolot i to nie byle jaki. Jak drukarnia nie spie...li to model będzie fajny. Mam nadzieję że to będzie satysfakcjonujący początek Twojej przygody z projektowaniem kartonówek i że będziesz nas cieszył co raz to ciekawszymi projektami.

 
19-01-17 23:39  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jarod - ja nigdy nie natknąłem się na wpis, że surówka powinna być koniecznie biała. Biała jest najczęściej dlatego, że szkoda tuszu na kilkukrotne drukowanie podobnych części. Kontury drukuje się raz dwa a i zużycie tuszu jest minimalne. Wydaje mi się, że na GPM'owskich okładkach są właśnie kolorowe surówki więc to już chyba bardziej kwestia indywidualnego podejścia niż odgórnych założeń, "że białe to mus".

Ceva, ogromne gratulacje! Mogę sobie tylko wyobrazić ile serca i czasu włożyłeś w ten projekt. Podpisuję się pod słowami Zbina i też mam nadzieję, że Twoja kariera projektanta nie skończy się na tym modelu. Korci mnie żeby zapytać co następne wyląduje na wirtualnej desce kreślarskiej ale przeczucie mówi mi, że będziesz trzymał nas w niepewności do samego końca

 
20-01-17 10:39  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Art, przyczyna koloru surówki w moim przypadku nie wynika z posiadania (lub nie) takiej czy innej drukarki, a z technologi kontroli procesu projektowania. Nie wszystkie elementy modelu powstawały w takiej chronologii jak to widać w tej "relacji", wiele powstało "poza kolejnością". Powstawały w chwili kiedy miałem potrzebę je sprawdzić. Wiele z nich nie pokrywa się w 100% (braki lub nadmiar znaczników osi symetrii, brak nitów, brak pełnej tablicy przyrządów, brak pasów) z tym co będzie w wersji finalnej, jednak cel dla jakiego buduje się surówkę został osiągnięty. Kolorowy model testowy dawałby wyobrażenie jak będzie się prezentował gotowy model, ale tak jak wspomniałem musiałby powstać drugi egzemplarz.
A nie myślałeś przypadkiem o sklejeniu scenki rodzajowej w postaci szybowca startującego na holu za Kanią? ;-)
air_22, ...za wysokie progi... ;-)))
Chopin, jak możesz odezwij się do mnie na mejla, zamienimy dwa słowa poza anteną.
Jarod, w przypadku modeli okrętów jest szansa uniknięcia białego koloru surówki co pokazał Ruto, na białym, mam jednak wrażenie że wiele więcej widać.
Zbin, "doświadczenie i jego ambicja skłoniła Go do poszukiwania czegoś więcej. Psioczył i krytykował co poniektórych co projektowali, błędy popełniali i w tyłku jego uwagi mieli." lepiej bym tego nie ujął, niestety. Stąd też z mojej strony podziękowania dla tych projektantów i "projektantów", m.in. dzięki Wam (wam) zrobiłem ten krok i zrobiękolejne. :-)
Technick, też mam taką nadzieję, nie wykluczone, że w tym roku coś tam jeszcze pokażę. ;-)

Model będzie wydany nakładem wydawnictwa Orlik w pierwszej połowie (a nie wykluczone, że w pierwszym kwartale) b.r.
Wycinanka będzie zawierać:
- 6 ark. kartonu z elementami modelu (części kształtowane, zwijane ułożone zgodnie z przebiegiem włókien kartonu);
- 2 ark. papieru z elementami szkieletu, el. zwijanymi i innymi do wykonania z papieru;
- 1 str. z szablonami z drutu i folii;
- 9 str. zawierających 58 rysunków montażowych wykonanych tradycyjną kreską;
- dość obszerny opis budowy.

Autorzy:
projekt: Wojciech Pietrzykowski (ceva), Piotr Siewierski (BERP).
grafika: Bartłomiej Kołek

Poniżej przykładowe arkusze z częściami (bez finalnego szlifu i w kolorach odbiegających od rzeczywistości) i dwie strony rysunków montażowych.


Gdyby nie pomoc Jarosława Rumszewicza, Pawła Ogarka, Bartłomieja Kołka i pracowników Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, model zapewne by nie powstał. Za udzieloną pomoc serdecznie dziękuję.

Coś na kształt galerii końcowej wkrótce.

Dziękuję za uwagę. :-)

--

Post zmieniony (27-05-18 17:18)

 
20-01-17 11:25  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No i powstał piękny model pięknego polskiego samolotu. Kawał dobrej roboty. Przyłączam się do gratulacji.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
20-01-17 11:28  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Technick - takie dyskusje były jeszcze zanim pojawiłeś się na forum dawno dawno temu przy okazji pojawiających się prezentacji pierwszych surówek modeli testowych w kolorze.

Ceva - zgadza się Adam rzeczywiście robi to właściwie ale to jest możliwe tylko przy okrętach, ja akurat siedzę nad żaglowcem i mam mały problem bo żaden z będących w sprzedaży arkuszy barwionki nie pokazuje imitacji desek :-). Pal licho skalę 1:200/ 1:100 (tam można użyć ogólnego brązu) ale przy skali 1:50 gdzie zasadnym jest żeby były widoczne słoje drewna na poszczególnych deskach nie mówiąc o kołkach zasłaniających śruby w poszyciu- tak przynajmniej myślę.


Acha, Wojtek - brawo za rysunki montażowe - dziękuję za to że nie ma renderów, takie rysunki są bardziej czytelne niż siwio - siwe rendery - BRAVO.

Post zmieniony (20-01-17 11:31)

 
20-01-17 11:45  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Moje gratulacje za piękny projekt. Na pewno zakupie i skleję. Mam pytanko od strony technicznej. O co chodzi z częściami na trzech prostokątach, np 42b, 48ab?

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
20-01-17 13:30  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zapewne nadanie odpowiedniej grubości danego elementu i koloru na jego rewersie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
20-01-17 13:52  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
FloggerB   

Ceva - wygląda świetnie - szacun !
Nie miałem ochoty na ten samolot bo i tak go nie skleję ale chyba zagłosuję portfelem popierając Twoją pracę :)
Pytanie do następnych projektów - rozumiem Twój zapał neofity- czy nie masz jednak w planach większej komercjalizacji opracowań - mam na myśli opracowanie alternatyw wykonania modelu - uproszczeń dla początkujących/leniwych/tych którym wzrok się pogarsza ?

Przy okazji widzę że pojawiają się modele polskich konstrukcji z "tamtych" czasów - zapełnia się kolejna luka na rynku.
Typoszereg DROMADERA; Mewa; Koliber; Iskierka....no byłoby sporo ciekawych modeli.

 
20-01-17 15:06  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No i fajnie :) Po pierwsze, że projektowi towarzyszy surówka, po drugie temat: polska maszyna, a po trzecie – rozwijasz się Waść. Gratulacje :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024