FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
06-01-17 11:18  Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes
Rafał 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Demon napisał:

> To znowu ja. Tak jak pisałem zabrałem się niezwłocznie za Tie Interceptora (bardziej mi sie podoba).
> Pomimo, że wszystko idealnie pasowało, kulka kadłuba wyszła jakaś taka... :P ...i raczej zaraz nim
> trzasne w kubel niż go skończę. Dlatego tym bardziej szacun, respekt i uznanie za taaakie wykonanie
> tego modelu :) Aha, na własnej skórze się przekonałem -- druk cyfrowy to kicha i nie mam kompletnie
> pojęcia jak można takie modele kleić.
>
> --

Też miałem swoje drobne problemy z tym modelem, ale wszystko zależy od projektanta jak spasowane są części. Wg mnie ważne jest by pliki były w PDF a nie JPG. Mam większe zaufanie, że cześci z pdf będą wszystkie w tej samej skali, no i że wyszły od razu z programu komputerowego.

Co do druku. Jak wydrukowałem pierwszą stronę na drukarce laserowej i przejechałem palcem po kolorze, to od razu to się wytarło, dlatego poczekałem, aż się ostudzi, a potem lakier bezbarwny w sprayu i pokryłem wydrukowane części cieńką warstwą.
Lakier zabezpieczy kolor na papierze tak, że się nie ściera a dodatkowo nabierze nasycenia i kontrastu.

Mimo wszystko najważniejsze, żeby projekt miał dobrze spasowane części.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes  nowe
Rafał 2435 28-12-16 20:33
 Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes  nowe
Kartonik39 223 28-12-16 20:57
 Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes  nowe
StuGu 208 28-12-16 22:24
 Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes  nowe
Roderyk 185 28-12-16 23:22
 Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes  nowe
Petrov 202 29-12-16 00:09
 Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes  nowe
Rafał 182 29-12-16 08:50
 Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes  nowe
Demon 200 29-12-16 10:11
 Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes  nowe
Partyzant 215 29-12-16 12:54
 Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes  nowe
Demon 293 05-01-17 21:12
 Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes  nowe
Rafał 911 06-01-17 11:18

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024