FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-01-17 17:01  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Raziel_3 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Na pewno jest dobrą bazą do wykonania pięknego żaglowca. Tylko cena wysoka jak na bazę. :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

Odpowiedz na tę wiadomość 

01-01-21 16:47  Odp: [Recenzja] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Witajcie w Nowym Roku,
życzę wszystkim dużo zdrowia i sklejonych modeli, a jak już o sklejonych modelach to jak się powiedziało "a" czyli zrobiło recenzję, to trzeba powiedzieć "b" i sklejać model, czyli na początek, że tak powiem "podstawowy" szkielet, same wręgi, żadnych wzmocnień

i drewniane pokłady, które są mega delikatne, mam wrażenie, że te kartonowe są mocniejsze

Moje wrażenie póki co jest takie, że te wręgi to nie jest przysłowiowe lego. Trzeba się trochę nagimnastykować, ale pewnie to przez złożoność szkieletu.

PZDR

--

Post zmieniony (01-01-21 16:52)

04-01-21 14:20  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Hastur 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6

- 3

Czyli recenzja zmienia się nam w relację. Super!
Trzymam kciuki za powodzenie projektu.
Oby efekt był nie gorszy niż przy Darze Młodzieży!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo, s/y Spray

04-01-21 20:07  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Dzięki, postaram się nie zepsuć projektu.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

12-01-21 00:04  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Witajcie,
dzisiaj, jak by to napisać, niedociągnięcia w projektowaniu (?). Żeby nie było, że ja coś sknociłem ;-)

Porównanie części z wycinanki i drewnianego pokładu

i przysłowiowy zonk...

jakoś wybrnąłem... i tak nie będzie widać bo przykryje pokład główny i na nim greting, burty itd... ;-)

i pokład, który wg mnie powinien być ucięty w innym miejscu, o ile w ogóle ponieważ spokojnie się mieści na A3,

wobec czego dołożyłem wzmocnienie

no i jakoś wygląda. bardziej prosto i się chociaż nie zapadnie

to na razie tyle, pomijam niedogodności w podposzyciu bo i tak będzie poszycie.

PZDR

--

12-01-21 12:26  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19

- 16

Życzę powodzenia, będzie świetny model zapewne. Niemniej na tym etapie takie baboki... Trochę BM w kwestii żagli jednak nie ogarnia...

--
54323031

13-01-21 01:57  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Witajcie,
poniżej przedstawiam o jakie niedogodności chodzi w podposzyciu, o których wspominałem we wcześniejszym wejściu, mianowicie autor opracowania nader dosłownie wziął słowa, aby "podposzycie sklejać na styk". Chodzi o to, że te części są do przyklejenia "w powietrzu".

obawiam się jak poszycie zbudowane z paseczków będzie się trzymało, aczkolwiek projektant modelu zademonstrował sklejony cały kadłub. Zobaczymy...

A tym czasem szukając w necie części do takielunku (w końcu kiedyś nadejdzie :-D ) uznałem, że bloczków nie będę kupować bo po prostu za dużo bym wydał kasy. "Lasery", które można kupić do tego modelu, na swoich arkuszach mają wycięte bloczki, wobec czego je wykorzystam. Dzisiaj bawiąc się aerografem przy malowaniu samolotu plastikowego, zapałem do ręki dawno kupione, wycięte laserem bloczki od Shipyard'u i żeby nie czyścić aerografu dwa razy, testowo psiknąłem w/w bloczki. Do tego celu użyłem farby Mr. Hobby Sandy Brown (H66) , następnie na gąbkę nałożyłem trochę nierozcieńczonej farby olejnej od Van Gogh'a kolor Burnt umbra, wytarłem nadmiar farby i prawie suchą gąbką przejechałem bloczki, aby nadać teksturę drewna.

PZDR

--

13-01-21 10:14  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Siwy   

Ładne bloczki Ci wyszły, tekstura drewna jak najbardziej :)

--
Siwy

13-01-21 23:55  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
kudłaty 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26

- 2

Fajny pomysł z malowaniem.
Bardzo ciekawy efekt osiągnąłeś.

Czym kleisz poszczególne warstwy bloczków?

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

W budowie: Proj. 340P "Rakieta" BM, Armed Virginia Sloop, Seahorse, La Belle Poule, Shipyard

Ostatnio ukończone: PZL I-22 Iryda, Sklej Model, Bayraktar TB2, GPM, Leudo Vinacciere, Seahorse, Spadochron ST-7, wymysł osobisty, An-2, Orlik, An-2, MM '59(rep.), Star 20 GM8, Modelik, P-51B Mustang, Betexa, P.11c, MM '86, Volvo 244, Księgarnia "Nike", Admirał Lewczenko, AH

14-01-21 10:56  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Cieszę się, że się podobają.
Bloczki wzmacniam CA, żeby się nie rozwarstwiły, tzn. na krawędzie kartonu/bloczków delikatnie nakładam klej, on świetnie się wchłania w karton i uzyskuję twardy element, następnie sklejam czerwonym magic, czyli tym czym 90% części na modelach.

--

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  =>