FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
13-03-22 09:57  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
Siwy   

Nie dziwię Ci się, ze nie masz ochoty na rosyjskie modele, ale ten wydało ukraińskie wydawnictwo. Kończąc go w pewnym sensie ucierasz nosa ruskim. Na pewnym forum ktoś rzucił myśl, aby kupować modele z Oriela (Bumażnoje modelirowanie) i chociaż tak wspomagać Ukrainę.

--
Siwy

Odpowiedz na tę wiadomość 

02-10-22 15:13  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Witam,
ciężko mi się było przestawić i kleić rosyjskie armaty, ale jak Siwy napisałeś, ucieram nosa ruskim bo ukraińskie wydawnictwo. Coś się ruszyło, pierwsze armaty zamontowane, schody i kabestan.

PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

05-10-22 18:01  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
kudłaty 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26

- 2

Tak jest! Ukraińskich wydawnictw nigdy za wiele :) Szczególnie obecnie...

Lufa armaty wykonana w standardzie? Z części wycinankowych? Na taką wygląda, ale zapytać wolę.
Prezentuje się zacnie

Oczywiście reszta Twojej pracy też ;)
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

W budowie: Proj. 340P "Rakieta" BM, Armed Virginia Sloop, Seahorse, La Belle Poule, Shipyard

Ostatnio ukończone: PZL I-22 Iryda, Sklej Model, Bayraktar TB2, GPM, Leudo Vinacciere, Seahorse, Spadochron ST-7, wymysł osobisty, An-2, Orlik, An-2, MM '59(rep.), Star 20 GM8, Modelik, P-51B Mustang, Betexa, P.11c, MM '86, Volvo 244, Księgarnia "Nike", Admirał Lewczenko, AH

05-10-22 21:32  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Cieszę się, że się podoba :-)
lufa armaty jest w standardzie, z części wycinankowych.

--

31-10-22 14:34  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

Witajcie :-)
stała się katastrofa !!! spółdzielnia mieszkaniowa, do której przypisany jest mój blok, masakrycznie oszczędza na cieple wobec czego rzadko kiedy są ciepłe kaloryfery, przez co wzrosła wilgotność i wygięło mi pokład drewniany na modelu. Czy macie jakiś pomysł na to? z burtami sobie poradzę, ale nie chciał bym, aby model za kilka stówek poszedł w pi.... las.

PZDR

--

31-10-22 22:01  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100, POMOCY
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19

- 16

O w mordę.. No jedynie zostaje wpuścić w te nadęte miejsca jakoś klej... nie wiem... Strzykawką? Zerwać kawałki? Dlaczego tak się porobiło? W sensie czy nasmarowałeś dokładnie butaprenem cały pokład i mimo to wydęło czy jak?

--
54323031

31-10-22 22:41  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100, POMOCY
Guciu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 78

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8

Serce się kraje :(... Nie wiem co bym w tej sytuacji zrobił, ale myślę, że nie należy działać pochopnie. Elementy zmieniły objętość, wymiary i chyba nie uratuje tego podklejanie. Obstawiam, że ratunkiem może być powolne suszenie tego, czyli zmiana otoczenia, przynajmniej na początek. Potem może "siłowe" przywracanie stanu pierwotnego klejem. Ale też może być już po ptakach.
Wygląda na to, że te drewniane pokłady trzeba impregnować w opór, aż przestaną wpijać. Mam nadzieję, że jakimś sposobem opanujesz sytuację, bo przede wszystkim szkoda byłoby Twojej zacnej pracy, oraz, jak zauważyłeś, niemałej inwestycji.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge

"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

31-10-22 23:17  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100, POMOCY
kudłaty 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26

- 2

Też zacząłbym od konkretnego suszenia.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

W budowie: Proj. 340P "Rakieta" BM, Armed Virginia Sloop, Seahorse, La Belle Poule, Shipyard

Ostatnio ukończone: PZL I-22 Iryda, Sklej Model, Bayraktar TB2, GPM, Leudo Vinacciere, Seahorse, Spadochron ST-7, wymysł osobisty, An-2, Orlik, An-2, MM '59(rep.), Star 20 GM8, Modelik, P-51B Mustang, Betexa, P.11c, MM '86, Volvo 244, Księgarnia "Nike", Admirał Lewczenko, AH

01-11-22 10:53  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100, POMOCY
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 8

- 3

No, trzeba zacząć od wysuszenia.
Plan jest taki
1.Model stoi przy kaloryferze, który jest lekko ciepły. Poczekam, aż może się trochę ściągną pokłady. Może się uda.
2. Środkowy pokład jakoś się wypłaszczy, bo idzie balustrada, która będzie poprowadzona wzdłuż burt ku dziobowi, więc trochę się zamaskuje.

3. dolny pokład spróbuje rozciąć w miejscu, gdzie jest czerwona kreska, odetnę nadmiar pokładu i dopasuje w stronę gretingów i kabestanu.

Może "nic" straconego jeszcze...

--

02-11-22 15:55  Odp: [R] Trzech Hierarchów - Bumażnoje Modielirowanie, 1:100, POMOCY
Siwy   

Dawno nie zaglądałem i mogę Cię pochwalić, ładnie to wygląda, no może oprócz schodków, które są średnio zrobione, ale wbrew pozorom schodki to nie jest łatwy element do wykonania, coś o tym wiem :))

--
Siwy

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->