FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
04-01-17 23:06  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Że niby to "cyrkowe" malowanie red bull jest ciekawsze od szarego marines z rekinią paszczą? Wg mnie zdecydowanie nie jest. Poza tym przy jednolitym kamo lepiej uwidacznia się ciekawa sylwetka śmigłowca.

--

 
04-01-17 23:27  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Hehe. A już myślałem że taka cena to model plus laserki. Za model z laserkami trzeba dać 90 zł. To wolę już kupić plastik w 1:48 mniej stresu z klejenia.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
05-01-17 07:05  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nakupowałem 70 plastików bo też tak myślałem że to bułki z masłem , ale same się nie chcą robić, a z malowaniem i kalkami jest więcej zachodu niż ze sklejeniem kartoniaka. Natomiast ta cena Cobry też mnie co nieco wkurzyła. Jestem zainteresowany brać tylko dlatego że Cobra to naprawdę fajna linia, a i to malowanie jest inne od MM i GPM. Powstaje tylko pytanie czy "szkiełko" od Huey Cobra z GPM ma szanse pasować do Answerowskiej Cobry. W teori pewnie tak , ale w praktyce to nie wiadomo. A tłoczenie takiego głębokiego profili samemu to utopia. W każdym razie nie wyjdzie jak należy.

 
05-01-17 07:54  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
kari   

ABC, jak dla Ciebie marines i navy nie robi różnicy to i oszklenie pewnie też; wersja "G" czy "W" wszystko jedno przecież to i tak AH-1 Cobra :-)




 
05-01-17 10:48  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ados777 spokojnie z twojej wypowiedzi prawdą jest tylko to, że zaczął się nowy rok, ale żadnej jazdy tu niestety nie ma - ot po prostu standardowa wymiana poglądów, gdy pojawi się na rynku oczekiwany model kartonowy w dość obfitej cenie od Pana Answera: )))))))

Malowanie Red Bull to niestety cepelia i całkowita peryferia jeżeli chodzi o malowania tego helikoptera oczywiście w innej wersji niż ta, która się obecnie ukazała i chyba raczej mało kto oczekuje takiego malowania.

Malowań wersji Cobry jest sporo np.
http://hsfeatures.com/ah1wrr_1.htm
http://www.arcair.com/Fea1/901-1000/Fea959-Ah-1S-Cobra-Moore/00.shtm
http://www.mojehobby.pl/products/AH-1W-SUPER-COBRA-U.S-MARINES.html
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=81024
i pewnie jeszcze jakieś inne się znajdą także jest co wydawać.

Bizon cena modelu 59 zł o tym rozmawiamy jest wysoka, laserki nie są obowiązkowe.
I po raz kolejny czytam - kupię plastika mniej stresu wklejeniu - dobry dowcip, wystarczy zajrzeć na pierwsze lepsze forum plastikowców, aby zobaczyć jakie to jest " kompletnie bezstresowe " zajęcie, szczególnie jeżeli chodzi o skale 1:48, 1:32.
Wiadomo Bizon nie od dzisiaj, że aby skleić i pomalować dobrze model samolotu, helikoptera w powyższych skalach to trzeba zainwestować sporo kasy - oczywiście można prosto z pudła i też będzie cacy, ale w innym przypadku to i maski, jakieś pasy, jakieś fototrawki, jakieś żywice, jakieś kalkomanie do wersji, której nie ma w pudle, a która nam się akurat spodobała, jakieś nowe farby, których akurat nie mamy w zasobach, albo się skończyły - wicie rozumicie towarzyszu, no nie jest letko niestety i kasiorkę trzeba ze świnki wyjumać : ))))))
Model plastikowy Cobry, który pokazałem w skali 1:35 kosztuje ok. 67 zł, ale to jest dość stary model, jeden z nowszych wypustów w skali 1: 48 Cobry kosztuje otóż tyle http://www.mojehobby.pl/products/Bell-AH-1Z-VIPER.html no letko plastikowcy tyż nie majom : ))))))

Post zmieniony (05-01-17 10:54)

 
05-01-17 11:45  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

W ogóle to czemu wszyscy tutaj stawiają znak równości między Cobrą, Super Cobrą i Viperem? To tak jak by mówić że Fw-190A, Fw-190D i Ta-152 to jedno i to samo. To są przecież trzy różne konstrukcje, co prawda o wspólnym rodowodzie, ale jednak odmienne.

Nawiasem mówiąc gdyby to był Viper a nie Super Cobra to wziąłbym bez wahania.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
05-01-17 11:45  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
karlos   

No i nowy rok zaczął się standardowo od czego ? Od marudzenia .Nie ta cena , nie ten kamuflaż , nie ten drug ,nie ta wersja ,odgrzewany kotlet a wydrukuj sobie sam i ble ble i ble ble . Ludzie nie chcecie to nie kupujcie a nie robicie tu cyrku . Wiecznie to samo . Ja osobiście oczekiwałem właśnie tej wersji Cobry i to w tym malowaniu i teraz jestem happy

Post zmieniony (05-01-17 11:47)

 
05-01-17 11:58  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dobrze, że są tacy "rozsądni" ludzie jak karlos - mam nadzieję, że jak kupisz to uraczysz nas relacją ze sklejania - cyrk to ty niestety robisz takimi tekstami.

 
05-01-17 12:09  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Niestety taki mamy klimat znaczy się forum, że piszę się krytykę i ochy.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
05-01-17 12:15  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
karlos   

Proponuję zamiast wątków pt, ,,Nowości zastąpić je od razu wątkiem Marudzenie o nowości bo przeważnie tak to się kończy .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024