FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-01-17 12:42  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dla mnie Marines to i tak marynarka.

 
04-01-17 13:28  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Kapitan Klos   

Troche offtop, ale ...

Marines jest osobnym rodzajem amerykańskich sił zbrojnych. Wykonuje (oczywiście w założeniu) głównie desanty morskie, ale już na lądzie działa jak zwykła piechota. Żołnierze Marines nie byliby zachwyceni, gdybyś nazwał ich marynarzami ;)

Semper Fi

--

 
04-01-17 13:29  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

"Rodzaj druku już dawno omawialiśmy w jednym z wątków tego forum (jakie modele są cyfrowe a jakie offsetowe). Zgodnie z tym co było tam napisane Cobra jest offsetowa."

I to waszym zdaniem załatwia sprawę?
Drukujcie ten cytat na okładkach, oczywiście razem z linkiem :D



Post zmieniony (04-01-17 13:31)

 
04-01-17 15:00  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

W sumie to nie lubię narzekania na cenę. Zawsze będzie tak, że kogoś stać a kogoś innego nie. Ja osobiście, od kiedy sięgam pamięcią miałem poczucie że stosunek cena/jakość w przypadku modeli Answera jest zdecydowanie niekorzystny i po prostu rezygnowałem z zakupu modeli tego wydawnictwa (dopiero ostatnio się przełamałem i kupiłem trzy modele autorstwa Marcina Straszewskiego). Niemniej jednak wydawnictwo Answer działa od wielu lat i skoro decyduje się na takie a nie inne ceny to widocznie się to kalkuluje ekonomicznie - znaczy się ludzie kupują.

Co do samego modelu - szara Super Cobra wygląda super, podoba mi się o wiele bardziej niż zielone malowania Cobry z KK czy GPM. I gdyby nie to że mam już wycinankę z KK to bym wziął tą z Answera. Czekam więc z niecierpliwością aż ktoś założy relację :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
04-01-17 15:13  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
kari   

... może projektant powinien był rozważyć inne ciekawe malowania jak poniżej
i opcjonalnie trochę zmodernizować wydechy.
http://www.flickr.com/photos/billword/5949001575/
https://www.flickr.com/photos/billword/5948989807/in/photostream/
http://www.aviationgraphic.com/954-1652-thickbox/uh-1y-venom-503-hmlat-303-usmc-jp-1178.jpg
... z tymi nowymi wydechami "Super Cobra" bardzo ciekawie się prezentuje.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-01-17 18:45  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

"nowość" raczej słaba w stylu odgrzewania kotleta w nowych szatach. poza wydechem, cobra niczym nie różni się od tych już wydanych. Można było "zabłysnąć" wydaniem wersji z poziomymi wydechami lub w wersji z 4 łopatkowym wirnikiem głównym, np AH-1Z ZULU. W dodatku ten sam oklepany zestaw podwieszanego uzbrojenia. można by zaproponować wersję z pociskami klasy powietrze-powietrze. Tym bardziej z tą ceną to raczej świata nie zwojujecie tym modelem. Jak wspomniano są tańsze alternatywy, na upartego można też przebudować taniutkiego MM.

Kolejna "zapowiedź" tym razem ze "stajni" przejętego Hobby Model, czyli Chengdu J10 te gaci nie zrywa, bo w necie jest dobre opracowanie tego modelu dostępne za free. Co prawda w skali 1:50, ale bardzo łatwo go przeskalować do 1:33.

Post zmieniony (04-01-17 18:59)

 
04-01-17 19:40  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

walkiria, czepiasz się. proArte wydaje Bf-109 i Spitfire'y seriami, w Kartonowej Kolekcji po raz trzeci Me 109 będący przeróbką wcześniejszych opracowań, Haliński też ciągle wraca do wielokrotnie wydanych tematów. A tutaj mamy zupełnie nowe opracowanie, które na pewno różni się od tych wydanych chociażby sposobem rozrysowania. Do tego malowanie którego do tej pory nie było i które na tym śmigłowcu wygląda po prostu fantastycznie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
04-01-17 19:45  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Też uważam, że model jest fajny i jak kogoś temat interesuje to nie poskapi na niego :) Ja osobiście helikopterów nie sklejam, więc nie kupię, czekam na FUG-a, ale zapewne jakbym był fanatykiem śmiglowcowym, wycinanka byłaby już cięta :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
04-01-17 20:08  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@killy9999 - 2 odcienie szarego (cały sano szary+ grzbiet ciemniejszy) to ma być ciekawy kamo? bez jaj. proponuje wydrukować sobie tego z KK w skali szarości i masz to samo.

nie masz pomysłu na kamo, albo "łatki" nie schodzą się? walnij wszystko w 1 kolorze, na pewno będzie pasować.

to już wersje "cywilne" np. dla straży pożarnych mają ciekawsze malowania, albo wersja "'Red bull"
http://shipbucket.com/Misc%20Drawings/FD%20Scale%20Vehicles/Air%20Vehicles%20-%20Real-life/B/Bell%20209%20AH-1%20Cobra%20-%20various%20users.png

to jest przykład ciekawego kamo/malowania:
http://www.modellversium.de/galerie/1-hubschrauber/60-bell-ah-1t+-cobra-mrc-academy.html
http://www.airpower.gv.at/uploads/pics/Bell_AH1_cobra_APO11_c_HaraldMinich_web5_01.jpg
http://www.airpower.gv.at/uploads/pics/Bell_AH1_cobra__c_HaraldMinich_web4_01.jpg

Odnośnie "kotletów" od AH to już było wielokrotnie wałkowanie, dla mnie osobiście to czysty "skok na kasę" przy min. wysiłku

Post zmieniony (04-01-17 20:30)

 
04-01-17 20:12  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Red Bull jest extra!

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024