FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
04-01-17 00:20  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Cypis2012 - wysłałem drugie zapytanie odnośnie archiwum czy cuś.
Może , może coś się z tego wykluje, oby nie kurcze blade.

 
04-01-17 00:27  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Zajonc Poziomka -
Hurricane - przerysowany Mały Modelarz
Do - 215 przerysowany z GELI
PZL-3 ciekawostka, poproszę skany na pocztę marek.kowak@vp.pl jeśli można?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cieszę się bardzo, że poszperałeś i cosik nam pokazałeś w temacie.
Dziękuję.

 
11-05-17 11:32  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
yoorek   

Witam wszystkich :)

Nazywam się Jerzy Sobczak, od czasu do czasu natykam się w Internecie na fotografię modeli kartonowych wykonanych na podstawie moich opracowań publikowanych w „Małym Modelarzu” czy innych wydawnictwach.
Ostatnio natrafiłem na relację pewnego młodego modelarza wspominającego moje pierwsze wycinanki, które były opatrzone logiem naszego harcerskiego klubu modelarskiego KOKI MODEL.
Klub działał przy 9 Drużynie Harcerskiej im. Dywizjonu 303. Wycinanki te były w zmierzeniu opracowane specjalnie dla moich harcerzy stawiających pierwsze modelarskie kroki. Nie zmienia to jednak faktu, że rozeszły się po całym kraju. Można je było dostać w antykwariatach na giełdach
i różnych konkursach modelarskich, o czym informowali mnie koledzy Modelarze przy okazji spotkań
w Oleśnicy – niegdyś bardzo cenionym konkursie modeli kartonowych.
W tamtym czasie praktycznie jedynym wydawnictwem tego typu był „Mały Modelarz”, inne, wiodące obecnie publikacje jeszcze nie istniały lub stawiały dopiero pierwsze kroki.
Było mi i jest nadal niezmiernie miło, że to właśnie moje projekty przyczyniły się chociaż w małej części do rozpropagowania modelarstwa kartonowego.
Muszę w tym miejscu sprostować pewne błędne informacje krążące na mój temat. Otóż pochodzę
z Chojnowa k. Legnicy, tu działałem jako instruktor harcerski i modelarski przy Hufcu ZHP Chojnów
w Chorągwi Legnickiej. Niestety dziś Hufiec ani Chorągiew już nie istnieją, nie istnieje również stworzona przeze mnie drużyna, którą prowadziłem przez 20 lat. Jednak uśmiecham się szeroko na myśl, że Modelarze jeszcze o nas pamiętają i niektóre z moich opracowań stanowią podstawę do budowy okazałych modeli. Wycinanek opracowałem ponad 200, o różnym stopniu trudności, detalizacji i zaawansowania, niektóre z nich wydano min. w „Małym Modelarzu” czy „Super Model”. Większość rozpowszechniona została jednak w formie kserokopii. Niemała część, przygotowana z myślą o publikacji w „Małym Modelarzu” lub innych wydawnictwach, zalega również w szufladzie czekając aż ktoś się nimi może kiedyś zainteresuje. Wszystkie rysunki wykreślone są w tradycyjny, klasyczny, ręczny sposób, co przy obecnej technologii i możliwościach jest już niestety prawdopodobnie archaizmem ;)
Obecnie jestem w wieku przedemerytalnym, modelarstwem zajmuję się dla własnej przyjemności
oraz podtrzymania modelarskiej sprawności i nawyków. Chętnie nawiążę Kontakt z Modelarzami, którzy zbudowali moje modele, z wielką przyjemnością zobaczyłbym zdjęcia tych modeli i poznał bliżej ludzi, którym moje opracowania sprawiły choć trochę przyjemności i zachęciły do rozwoju talentów modelarskich.
Pozdrawiam
Jerzy Sobczak

--
yoorek

 
11-05-17 14:31  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Panie Jurku, witam serdecznie.

Podziękować pragnę za wpis w moim poście i przybliżenie Swojej osoby innym modelarzom. Zacnym jest też fakt iż wyraża Pan chęć kontaktu z innymi kolegami, modelarzami. Wszak modelarstwo to nie tylko modele, to także ludzie tworzący cały
ten modelarski klimat, projektanci i wykonawcy.
Pozdrawiam serdecznie,
Marek alias ANDY

ps zapytać pragnę jeszcze o tę konkretną ksero wycinankę AN-24, czy ona także
wyszła spod Pana ręki?


--

 
11-05-17 18:56  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
yoorek   

Witam ANDY,
nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi, co tym bardziej mnie cieszy.
Niestety akurat ten AN nie jest mojego autorstwa. Nie zmienia to faktu, że chętnie zapoznałbym się z tym opracowaniem. W zamian mogę zaproponować jakiekolwiek inne moje opracowanie z zachowanych w szufladzie egzemplarzy. W pierwszej wolnej chwili zamieszczę listę ocalałych wycinanek.
Muszę jednak uprzedzić, że nie posiadam skanera i polegając na osobach trzecich nie mam wpływu na czas udostępnienia.
Postaram się jednak zawsze przyspieszyć temat.

Pozdrawiam serdeczecznie
yoorek

--
yoorek

 
11-05-17 19:26  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

yoorek - wysłałem wiadomość na pocztę email
pozdrawiam
Marek

--

 
11-05-17 22:06  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Przecież możecie (możemy) spotkać się osobiście już niedługo we Wrocławiu na Zlocie.
Obydwaj macie niedaleko :-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
12-05-17 10:42  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
FloggerB   

Jaka jest możliwość otrzymania skanów PZL -3 ?

 
12-05-17 17:16  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

FloggerB - jasne że jest możliwość, poszukam w swoim archiwum i Tobie podeślę na pocztę
email. Daj mi jeden dzionek, bo nie pamiętam na jakim dysku mam to zapisane.
Chętnie bym zobaczył ten model sklejony.

 
12-05-17 17:25  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Rajkub - oczywistym jest fakt mojej obecności na zlocie we Wrocławiu. Być może i Pan Jerzy się pojawi, trzymam kciuki bo impreza zacną jest przecie.
Mam jeszcze prośbę do Ciebie jako moderatora o zablokowanie moich kilku relacji by nie można było dodawać już wpisów jako że modele już nie istnieją i ni jak ukończyć ich nie mogę. Modele zostały w Irlandii. Tymi modelami są - MIG 23 , MIG 17 , AN-24 oraz HURRICANE. Samo życie i tak też bywa że pies utonie a łańcuch pływa....
Pozdrawia i dziękuje,
Marek.


Post zmieniony (12-05-17 17:28)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024