FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
04-01-17 20:37  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Poza wydechami model się nie różni od poprzednio wydanych, wydrukuj sobie tego z Kartonowej Kolekcji w skali szarości i masz to samo, można przebudować taniutki Mały Modelarz, można przeskalować model za free, aby mieć kolejna nowość z wyd. Answer - sorry walkiria, ale twoja wypowiedź jest śmieszna i wygląda, że nie przepadasz za tym wydawnictwem. Oczywiście Pan Answer nie jest bez małych grzeszków, ale jednak walkiria uprasza się o minimum obiektywizmu : )))))
OK o cenie już napisałem wcześniej, może zmienię zdanie jak zobaczę zawartość, cena może na ten moment nie pasować, ale to jest jednak zupełnie inna wersja i kompletnie inny kamuflaż niż wcześniej wydanych modeli Cobry. Nazwisko autora też gwarantuje solidne opracowanie.
Macie na myśli to malowanie Red Bull ?http://www.airpower.gv.at/en/aircraft/helicopters/bell-ah-1-cobra.html
Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby w jakimś sensownym przedziale czasowym Answer wydał kolejną Cobrę w takim malowaniu, do czego mocno wydawnictwo namawiam.
http://www.scalemodellingnow.com/hnaircraftkits-revell-bell-ah1w-supercobra

 
04-01-17 20:47  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@Halogen - do pewnego stopnia ok, ale czym to wydanie ma zachęcić do zakupu i wydania takiej sumki?

- nijakie kamo
- stosunkowo wysoka cena
- uzbrojenie jak w innych wydawnictwach
- "dodatki" (o ile będą) w cenie modelu

Sam przebudowany wydech (są ciekawsze wersje wydechu) to jak dla mnie za mało, by skusić do zakupu tego modelu. może za połowę ceny, ale teraz na pewno nie

"Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby w jakimś sensownym przedziale czasowym Answer wydał kolejną Cobrę w takim malowaniu, do czego mocno wydawnictwo namawiam." - no pewnie, przecież można co miesiąc wydać w innym malowania i już cały kalendarz wydawniczy na 2017 zapchany. Tylko chodzi o to magiczne słowo "KOLEJNY" i kolejne wydanie kilkudziesięciu złociszy.

 
04-01-17 21:03  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Właściwie jak tak sobie przymierzyłem cenę plus wysyłkę (najtańszą opcję wyszło mi 72 zł (bez laserków), także w tej cenie zdecydowanie wolałbym P-47 od Hala i tak zapewne zrobie :)

PS: Ciekawe co będzie po P-47 i czy będzie to Airacobra (mam cichą nadzieję, że kolejna w ruskim malowaniu) marzy mi się maszyna

http://airaces.narod.ru/all1/amet_h12.jpg

na której latał rosyjski (tatarski) AS Sultan Amet-Chan

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
04-01-17 21:17  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Taaak tatara bym znowu zjadł... ale może jutro skręcę.

 
04-01-17 21:27  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Projektant owszem jest gwarancją modelu sklejalnego (mam nadzieję że tak pozostanie w przyszłych projektach) ale szkoda że wydaje właśnie w Answer. Zaczynając np Mig-a 21 bis-a na starcie już ciśnienie skacze bo części poszycia są ułożone prostopadle do włókien kartonu i zwija się je tragicznie. Jak Cobra będzie wydana z podobną finezją i polotem to łacińskich słów mi w końcu braknie. Nowości lecą z Answera jedna za drugą, szkoda tylko że takie to wydawanie, wydawać by się mogło na szybkiego....nawet ciekawego kamo Cobra ni ma :-(

Post zmieniony (04-01-17 21:37)

 
04-01-17 21:50  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przemek - to wina projektanta ? Dziwne jakoś ten modelarz nic nie wspomina, że siatki poszycia ułożyły mu się prostopadle do włókien http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=317405&t=317405&filtr=0&page=4

walkiria - dla ciebie nijakie camo i wersja, a dla wielu takie camo i wersja jakich oczekiwali od dawna. Nie martw się coś czuję, że KK wyda ten model w satysfakcjonującej ciebie cenie, wersji i kamuflażu i bedzie pan zadowolony : ))))

 
04-01-17 22:01  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nie jest to wina projektanta, ale drukarni i wydawcy. Równie dobrze można było papier do druku dawać jak leci...nie patrząc na układ włókien. Moja kopia taka jest, nie wiem jak kolegi który nie wspomina ? Może i on ma taki układ włókien, ale nie zwrócił na to uwagi ? Nie wiem i już nic z tym nie zrobię. Mam tylko nadzieję że wydawca zwróci na to uwagę przy kolejnych projektach, bo jednak odpowiedni układ ułatwia pracę z materią.

Tematy Marcin opracowuje ciekawe i szkoda by było psuć to całą jego pracę błędami w druku.

 
04-01-17 22:09  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> nie masz pomysłu na kamo, albo "łatki" nie schodzą się? walnij wszystko w 1 kolorze, na pewno będzie pasować.

Daruj sobie złośliwości.

Dla mnie modelarstwo to jeden z elementów zainteresowania historią i wojskowością. Dlatego ciekawy kamuflaż to taki, który wiąże się z ciekawym obiektem rzeczywistym i jego historią, a nie taki który wygląda jak pisanka wielkanocna. Oddziały Marines to dla mnie interesująca formacja, dlatego podoba mi się sprzęt w ich kamuflażu. A takiego Red Bulla bym nie postawił na półce, bo taki model nie wiąże się dla mnie właściwie z niczym.

Perez, mylą ci się tematy. Ty jest o nowości Answeru, a nie lista życzeń do Halińskiego.

--

Post zmieniony (04-01-17 22:13)

 
04-01-17 22:15  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Aha, jeszcze co do powoływania się na to że ten model był już wydany w KK. Zwróćcie uwagę, że nakład jest od dawna wyczerpany. Ja sam polowałem na wycinankę przez kilka miesięcy zanim udało mi się ją dostać.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
04-01-17 22:15  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Chłopaki spokojnie,zaczął się dopiero nowy rok i już jazda.
Ja tam się cieszę że w ogóle coś wychodzi i jest co sklejać,jestem raczej młodym pokoleniem modelarzy i dla mnie nie jest już dostępny model z MM czy KK.A w moim przypadku allegro odpada.Więc sobie wybiorę zieloną lub szarą cobre.

--
Taki sobie modelarz :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024