FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-01-17 08:24  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ten ukraiński jest *********, ale moim i chyba większości z tego forum jest polski i tego się trzymajmy :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
03-01-17 09:59  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tak fajna rzecz że od ręki biorę bez względu na to kto wyda.Na rozstrzeliwałem tego takie masy w grach komputerowych że muszę się pojazdowi w końcu przyjrzeć z bliska. Z Answerem mi się skojarzyło że to Answer brylował w polskim powojennym sprzęcie o radzieckiej prowieniencji, ostatnio Topaz ,wczesniej różne rakiety z transporterami. A jeśli chodzi o malowanie to właśnie by się może przydało wcale nie polskie. Ciekawe by było takie chińskie malowanie pikselowe które aż się prosi do kartonu bo na plastiku to namalować nie łatwo.

Post zmieniony (03-01-17 10:04)

 
03-01-17 12:36  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Super. Też go kupię jak będzie wydany bez względu kto go wyda i bez względu na malowanie, ale polskie malowanie było by super.

Michał
Chciałbym natomiast małą polemikę uskutecznić w kwestii merytoryczności nazwania tego pojazdu rosyjskim. Pojazd był produkowany w Charkowie, jeśli mnie pamięć nie myli, więc na terytorium republiki ukraińskiej. Czy można go nazwać rosyjskim? Pewnie można bo i tak dla wielu ludzi rosyjski czy sowiecki (radziecki) znaczy to samo. Ja jednak nazwałbym bym go radzieckim albo sowieckim. Sam oceń moje wymądrzanie się. I tak to moje wymądrzanie się nie ma większego znaczenia.

Andrzej

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
03-01-17 13:17  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wymadrzanie wymądrzaniem, w każdym razie model zasługuje na dobre opracowanie, na dobre, zadowalające wszystkich malowanie (polskie), chociaż radzieckie i ukraińskie (konflikt w donbasie, pixel - camo) też byłoby super!

Można zawsze wydać kilka wersji w róznych malowaniach :)

No i na dobrego, solidnego wydawcę :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
03-01-17 14:51  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Stara poczciwa kaczucha ma jeszcze obecnie zastosowanie w naszej armii, ale już po modyfikacjach:
Łącznościowy ZWD-1, jak już ktoś wcześniej wspomniał, ponadto wóz zabezpieczenia technicznego WPT MTLB MORS lub transporter minowania narzutowego TMN KROTON itp.
Moim zdaniem, to ciekawe konstrukcje, a projektowany model przez Michała, to bardzo dobra baza wyjściowa do kolejnych wersji tego wozu, a co najważniejsze w polskich barwach ;-)
Tylko Krotona trzeba wydłużyć o jeszcze jedno koło jezdne ;-)

Pozdrówka Michale i życzę powodzenia w projekcie :-)

 
03-01-17 15:45  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

A ja może wsadzę kij w mrowisko i powiem, że chciałbym jakieś inne malowanie niż polskie...

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
03-01-17 16:12  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Prawdę mówiąc mam wstępnie przygotowane "polskie" malowanie i najprawdopodobniej takie finalnie będzie jeśli szczęśliwie pojawi się ten model w wersji papierowej. Właściwie to chyba dałoby się zrobić w dwóch malowaniach, ale wymagałoby to dodatkowych najprawdopodobniej dwóch dodatkowych arkuszy z elementami poszycia i innych elementów bo je trzeba by powielić (wszystko co powyżej gąsienic). Finalna liczba arkuszy musi być wielokrotnością 4. Ale to też ewentualny temat do rozmowy w przyszłości. Zobaczymy. Pewnie jak będę ten model malował dla siebie to otrzyma inne malowanie :) Malowanie z czysto zielonym kolorem to trochę nudne.

Z tego co się na szybko doszukałem to MTLB jest produkowany w Charkowie (teraz Ukraina), w Stalowej Woli i gdzieś w Bułgarii. Był skonstruowany w ZSRR, czyli faktycznie powinien być nazywany "radziecki” (jakoś nie leży mi używanie "sowiecki”) a nie "rosyjski”. Tutaj zgoda.

Ta podstawowa wersja MTLB jest najlepiej udokumentowana - są rysunki, dokumentacja fabryczna i eksploatacyjna, katalogi sklepowe itd. I dlatego ją narysowałem. Ponieważ jest to prosta konstrukcja i podatna na modyfikacje to są dziesiątki jego modyfikacji i wersji. Nasz Kroton czy radziecki 9A34 są bardzo ciekawe.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
03-01-17 23:39  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
indianscout   

Ceva w jakich latach służyłeś w Chełmnie?Mój ojciec tam był szefem 8mej kompanii w latach 1963-1977, starszy brat był oficerem na bazie szkolenia w latach 1981 do końca jej istnienia,moja mama była pracowniczką cywilną w latach 1974-1995,a ja miałem tam mnóstwo znajomych...

 
04-01-17 00:12  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Już został kiedyś wydany w kartonie, są na to dowody.
A że skromny, lecz poczciwy dla młodego narybku modelarskiego.
Ruskie nas ubiegli, ot czorty. Kamandiry krasawce, gruszko żercy .


--

 
04-01-17 00:18  Odp: [R] MTLB - rosyjski ciągnik artyleryjski, 1-25, projekt własny
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

I jeszcze jeden w wersji Szturm-C z jakimś radarem na dachu.


--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024